• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Prikolica ko prikolica..
nije neka slika da bi se moglo reči kakva je..
treba pogledati varove,kak je završna obrada i to..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
pa to ako je "zmajevka" kako mi kažemo onda je to gadno bez balonki. U malo mokrijem ti zapade kad je ona puna...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
je balonke su dobre za blato al kad ju treba sa slabijim traktorom vuč po cesti e onda nevalja
ma svejedno mi je sa kojim je prkolica gumama sam da ju moš natovarit i da dobro posluži
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dobre su balonke i za blato i cestu ;)
Koliko je cijena ovoj prikolici ako se zna??
 
J

jokapz

Guest
Koliko vidim na slici ta prikolica nema nikakih koćnica... nju već bez koćnica sam po ravnom nizbrdo nedaj bože...
Balonke su dobre za blato dok nezapadneš a kad ona propadne u zemlju e to ispatiš i sebe i traktore dok ju izvučeš.
Po men su najbolje one gume što imaju sajlašce 20" 11.00 mislim da im je tak neka oznaka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jokapz kaže:
Koliko vidim na slici ta prikolica nema nikakih koćnica... nju već bez koćnica sam po ravnom nizbrdo nedaj bože...
Balonke su dobre za blato dok nezapadneš a kad ona propadne u zemlju e to ispatiš i sebe i traktore dok ju izvučeš.
Po men su najbolje one gume što imaju sajlašce 20" 11.00 mislim da im je tak neka oznaka.
Napokon da se slažem s nekim oko guma ..teško je tu mladež uvjeriti da balonke imaju malo prednosti ..nije mi jasno tko ih i zašto gura na prikolice ..
Ajd kad je u pitanju veca nosivost , nisko težište ... Ali blato ...pa lakše je rezati blato uskim gumama nego širim ...
A propadanje ..vrlo rijetko je vlaga zemlje takva pa da ti tih 20% širine "spasi glavu " :scratch
 
J

John Deere 3650

Guest
puknuti ja se uopče ne slažem sa tvojim mišljenjem da nema razlike između baloki i običnih guma...ti kažeš "rijetko da se događa takva vlaga" da prikolica propada. Ja ne znam kako je kod vas ali kod nas je svake godine frka kad se treba izvlačit prikolica u kukuruzu. Imam prikolicu koja ima uske gume i i ako ju ne puniš u hodu nečeš ju ni sa traktorom od 140 ks izvuč...A u nju stane samo 65 metara.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
tu valjda ima 100 za i protiv na primjer kod jednorednog berača ona široka guma napravi klin od blata ispred sebe i neće se ni okrenuti već samo gura blato :(
 
J

John Deere 3650

Guest
jbg a kad uska guma propadne onda propada do osovina.......
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Zašto onda na traktor u sjetvi stavljaju široke gume :scratch :?:
Ne govorimo o nekim strašnim širinama,nego ono optimalna,da nije uska ni široka...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
John Deere 3650 kaže:
jbg a kad uska guma propadne onda propada do osovina.......

slažem se, dva puta sam jesenas zapao sa prikolicom na kojoj su bile uske gume, dok sa "širokim" nisam nikada zapao
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
rekla bi moja baka -bolje doma spavati,nek po polju kvar delati :lol: :lol: :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
breza kaže:
rekla bi moja baka -bolje doma spavati,nek po polju kvar delati :lol: :lol: :lol:


Upravo tak, ima tvoja baka prav!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
breza kaže:
tu valjda ima 100 za i protiv na primjer kod jednorednog berača ona široka guma napravi klin od blata ispred sebe i neće se ni okrenuti već samo gura blato :(
Čuj, ja sam tu 12-ticu zamijenil sa gumom od 15.3" i nikad više nisam imal takav slučaj.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zbalija kaže:
breza kaže:
rekla bi moja baka -bolje doma spavati,nek po polju kvar delati :lol: :lol: :lol:


Upravo tak, ima tvoja baka prav!

ja sam samo iznio svoje iskustvo,
a ne nekakvo "rekla kazala" ( iz druge, ili iz pete šeste ruke) iskustvo, kakvoga ima strašno puno na forumu ( i koje se kao takvo uzima previše zdravo za gotovo )
 
B

Bobo

Guest
Ima i bolja:






Imao sam negdje i sliku kako CASE STX 375 (na gumama) vuce dvije ovakve u zetvi, ali ju nigdje ne mogu pronaci...

Po mnogima je BRANTNER "The prikolica" samo su dosta skupe. A kad im kazem da je to u biti kamionka, svi pizde da nisu, nego da su to poljoprivredne prikolice ...

EDIT:

Jos bolje, nasao sam video clip:

[youtube:2p0kfekd]myhw7Zg8zOQ[/youtube:2p0kfekd]
 

Najnoviji postovi

Na vrh