• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

M

mladi gazda

Guest
Imam pitanje povodom jedne prikolice ovako mal sam netom njuškao i naletio sam u Mađarskoj na dobru prikolicu od 12 tona kamionska za limenim stranicama u tip top stanju sređena super izgleda bar na slikama cijena je oko 2800 eura god neznam točno...e sad me zanima imam opg u sustavu pdv-a htio bih to uvest al me zanima kolika bi carina bila i dal plaćam na nju pdv?? ako neko zna nek mi odg bio bih mu zahvalan.............

.............mladi gazda.........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
mladi gazda kaže:
Imam pitanje povodom jedne prikolice ovako mal sam netom njuškao i naletio sam u Mađarskoj na dobru prikolicu od 12 tona kamionska za limenim stranicama u tip top stanju sređena super izgleda bar na slikama cijena je oko 2800 eura god neznam točno...e sad me zanima imam opg u sustavu pdv-a htio bih to uvest al me zanima kolika bi carina bila i dal plaćam na nju pdv?? ako neko zna nek mi odg bio bih mu zahvalan.............

.............mladi gazda.........
Neznam možeš li ju samo tako uvesti ili treba i homologacija. Neznam koliko je % carine, no PDV moraš platiti na vrijednost prikolice+carine+cijenu prijevoza do HR granice (ako prijevoz nije u cijeni prikolice, znači fco HR granica).
 
B

Bobo

Guest
FLIEGL kao takav je jedna od vodecih firmi sto se tice prikolica, kako kamionskih svih dimenzija i namjena, tako i poljoprivrednih...

SKUPE ko sto vragova, al kvaliteta ne zaostaje za cjenom. Znam da je 7t dvoosovinka 85 000Kn, pa ti vidi...

 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
FLIEGL... krivo sam napisao... zvao sam ih za tandemku neki dan... košta oko 11.000.00 ojrića. 11 tonka
paprena je, samo me zanimala kvaliteta tih prikolica.
 
M

marioJB

Guest
idemo danas voziti trupke na pilanu.... pa smo posudili malo veca kola i jaca...

Fotografija-0119.jpg


Fotografija-0120.jpg


Fotografija-0121.jpg


Fotografija-0122.jpg


Fotografija-0123.jpg
 
D

dgeceg

Guest


zanima me kak se to zove, gdje toga ima za kupiti i kolko košta?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
feder plate,a dučanu kamionskim dijelovima,ili otpadu najeftinje po kg 2kn.
a cijenu novih neznam.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Izmjeri duljinu i broj listova po jednoj opruzi. Možeš se javiti na PM, mogu nabaviti dijelove za prikolice.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
po književni ti se to zove lisnata opruga a po selski kak ja velim ti je to federplata :lol:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
kikic MF kaže:
po književni ti se to zove lisnata opruga a po selski kak ja velim ti je to federplata :lol:

kikic Mf dobro kažeš po književni višestruka lisnata opruga ili ti gibanja, a najčešće se koristi feder plata
 
D

dgeceg

Guest
ako neko ima ili zna gdje se u okolici zagreba prodaje u nekom dućanu, nek mi javi, meni treba feder plata s 8 listova i najgornji list dugačak je 86 cm
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dgeceg kaže:
ako neko ima ili zna gdje se u okolici zagreba prodaje u nekom dućanu, nek mi javi, meni treba feder plata s 8 listova i najgornji list dugačak je 86 cm
Ja sam kupio sirovu..prije 6-7 god. u Velikoj mlaki
..znaci kada ideš prema velikoj gorici semofor prije izlaza za aerodrom ..ljevo(desno se ide prema lovnici) , prva ili druga kuca s desne strane ;)
opruge se rade i u Savsko 80 ..upri malo u google
 
D

dgeceg

Guest
kolko dođe otprilike nove balonke za prikolicu onakve kakve su na prikolicama za gnoj?
 
D

dgeceg

Guest
evo našao sam rekord gume r-54 balonke za prikolicu, ali nema cijene, pa ako netko zna, nek napiše?
 
D

dgeceg

Guest
jel netko zna kolko ovakva guma košta :NOVA REKORD IMPLEMENT guma - R54 10.5/65-16. 14 platna
otprilike
 
D

dgeceg

Guest
i dajte mi još samo recite jel valja šta ta guma i kolki teret može izdržat?jer ja sam mislio stavit takve sve 4 na dvoosovinku pa me zanima jel bi one mogle nosit 7 metra drva
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dgeceg kaže:
i dajte mi još samo recite jel valja šta ta guma i kolki teret može izdržat?
zagrizi je ti pa probaj

dgeceg kaže:
i
jer ja sam mislio stavit takve sve 4 na dvoosovinku pa me zanima jel bi one mogle nosit 7 metra drva
mokra bukva ima preko 1000 kg /kubik .iz kubika se napravi oko 1.3-1.4 metara drva ..dakle ti bi vozio oko 5 tona tereta a to nose dvije takve gume

imaš ovdje tablicu nosivosti po oznakama , nadamse da se te gume ounacuju istoim oznakama

http://www.autohrvatska.hr/hr/ah_dijelovi/catalog/korisne_informacije/info_1.aspx
 

Najnoviji postovi

Na vrh