• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Moj prijatelj ima istu takvu prikolicu i zadovoljan je sa njom. S obzirom na godine, ima malo lufta između stranica, to se rješava običnim selotejpom tako da i nije preveliki problem. Jedino je malo teže skidati i stavljati povišenja stranica jer su dosta teška.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
poz, ako nekog zanima, u Osijeku u globalu imaju ( bile su neki dan ) stranice od zmaj vagonke, nešto sam tražio, pa mi zapelo za oko :)
nisam imao fotić da naslikam...
 
B

berto

Guest
pogonska prikolica za bertolini motokultivator

dali iko zna ako bi išla pogonska prikolica od goldonija na bertolini motokultivator ako se podesi priklop?ili bi pucala pogonska osovina.kako se to može izračunati ako neznam koliko obrataja ima moj mk.a da stavim bertolinija na čutak i pogledam koliko se puta kardan okrene na jedan okretaj gume i isto tako pogledam na prikolici?hvala
 
E

edo_tub

Guest
Decki molio bi vasu pomoc Imam prikolicu jednoosovinku i kontam na nju staviti pufer tj kuku da kacam jos jednu istu takvu za nju sad sve mi je jasno da je to za vozit prazne ok ali dali je to pametno kad tovarim obije dali ce moci ta kuka i prikolica izdrzati imam steyr 8080 turbo i mislim da to on moze vuci bez problema
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovisi kaj bus najcesce vozio koliko je tesko i kakva je kuka,i obrati paznju da ti bude prva prikolica jace konstrukcije i teza od prednje,a i ako budes vukao po brdima preporucljivo je imat kocnice bar na jednoj prikolici.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Zna li netko gdje se nalaze ukucani brojevi šasije na ptikolici Tehnostroj, jednoosovinka, trostrani kiper. Ima pločicu na prednjoj strani sanduka, ali ne mogu pronaći ukucane brojeve. Kupio sam je i ima zelenu reg. pločicu i urerdne dokumente. Gledao sam kod prijatelja istu, i kod njega ima samo pločica i tako je registrira. Moja i njegova su 1982 god. možda tada nisu ukucavali brojeve?
 
E

edo_tub

Guest
Ovisi kaj bus najcesce vozio koliko je tesko i kakva je kuka,i obrati paznju da ti bude prva prikolica jace konstrukcije i teza od prednje,a i ako budes vukao po brdima preporucljivo je imat kocnice bar na jednoj prikolici.



ok tak sam uradio postavim fotke za koji dan dok to sve ofarbam i zavrsim
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
drugar kako mislis da napravis ovo na 533 ili 539 kad oni najvise dizu 800kg ako sam informisan dobro?? pitam jer sam video snimak a tvoja ideja je straobalno dobra :icon_super:
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
toliko moze na hidraulik da podigne a da mu ne pukne pumpa :) bar to kod nas kazu maksimum, a za 539 kazu 1000kg,mada ja to nikad nisam probao...moja je lagana prikolica
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ima jedan majstor kod mene u selu prodaje nove prikolice koje je on radio (šasija je orginal neznam od kojih prikolica, znam da je jedna njemačkog porijekla a druga ja kao polu kamijonska ima i gume kamijonske) već je jako puno prodao prikolica i stvarno su super i jake prikolice nemam zamjerke a cjena je naskuplje mislim 45 000 kuna trostrani kuper i mislim 10 t nosivosti, prikolice su prva liga, moram staviti slike kad poslikam i broj mob od čovjeka ako kome bude trebalo.
Prikolice imaju trostrano kipanje, rinfuzno, zračne kočnice jedna ima i naletnu, sva instalcija, šuber...
Jedna mislim da ima isto trostano kipanje ali ima 2 klipa jedan do drugog u sredini prikolice nešto kao kod kamijonske prikolice ali nisam sigran.
Može i neke zamjene kod njega naprimjer vaša prikolica ako je dobra i velika uz nadoplatu za njegovu, bar je tako prije htjeo i mislim da cjene nisu fiksne.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo moje male za doslovno prijevoz svega od drva i gnoja do trave i krumpira.
Stara je 27godina tata ju je napravil,osovina i felge su od prastarog Forda.




 
Posljednje uređivanje:

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
imam priolicu 8 tona i na prijednjoj osovini jedan kotač mi stoji malo koso,nije pukla osovina nigdje nego je malo pomotan taj kotač pa mezanima jel se to može vratiti nazad a da nepukne
 

Najnoviji postovi

Na vrh