• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Poravnala bi se ak bi odma po tom savijanju ravnal,a sad nikad više u tvorničke mjere.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak to mislite da se nekaj moše napraviti a ne može se popraviti ..samo kukate .

ZA nešto napraviti treba naprednija znaja i alate nego nešto popraviti .
Pravi čovjek s opremom ovo izravna da ne treba ni jedan udarac čekiča .
Lim je hladno deformiran i on točno #pamti "gdje se mora vratiti ..moderno bi rekli da ima memorijski efekt ..hihi .

sretno tebi s prikolicom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A gdje ima preše i ova moderna čudesa da to razvuče,nisu to osobna kola da staviš na sto za ravnanje i razvučeš.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ma nemojte se sam potuc!!! Stvar je u tom da se to nemre sam tak poravnat ipak je to kamionska prikolica! A da vise nebu kak je bila to se bas nebi slozil... Ovak nebu hehe nema druge nek odrezat i ponovo napravit taj dio, zato sta se je donji dio razvuko a gornji su se mimoisli, samo je jedna strana osla, a gornja nije ni milimetar otisla! Uglavnom kako budu tekli radovi budete obavijesteni.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Fleksericu u ruke dizalice i deri i poslje svasaparat i povari i dodatno pojacaj flahovima i imas mrcinu,ako ju naravno imas s cime vuci i tovariti.:icon_jook:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Upravo to, fleksa i reži, pisao sam ovdje negdje kako se radila šasija od fapa što se savila nedavno, ovdje će biti malo više posla, ali što sad, bitno da dobiješ ispravnu prikolicu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zasto kod nas nitko ne koristi 'dolly prikolice' zajedno s poluprikolicama? Jel uopce itko vidio takvu kombinaciju kod nas? Sta bi zakon rekao o tome?
Za nekih desetak tisuca eura moze se nac takva kombinacija za cega bi ti trebalo makar 20 tis. kad bi se kupovala obicna traktorska prikolica.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=TPBhVAprEbU[/YT]

Kad bi i gledao tako nesto, gledao bi da bude jedna osovina naprijed i dvije nazad, sto zbog tezine, sto zbog otpora pri vuci. Bez 150 ks nebi ni trebalo pomisljat na takvu kombinaciju...Evo primjera
http://www.agriaffaires.de/gebrauch...he-anhaenger/5312555/dolly-simple-essieu.html
http://www.njuskalo.hr/poluprikolice/schwarzmiller-kiper-oglas-6855199
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Tko je rekel?
Ja sam negdje davno postavil slike takve kombinacije, iz susjedstva. Sedlo je od Rabe, a prikolica je nekakva šleperica.
Bolje je da su dvije osovine na sedlu, jer ima manje ljuljanja na kuki traktora, a i veća je nosivost.

Evo je opet:
26dbacbc.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Zakaj? Pa to je obična dvoosovinska prikolica.

Šteta kaj ova nema izveden pogon na sedlu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Zanimljivo. Nisam vidio tu sliku. Mislim da nebi ljuljalo rudu posto bi konstantno pritiskalo traktor jer je sedlo 20-30 cm ispred osovine. Normalni dvoosovinski tegljaci imaju nosivost 18 tona ukupno, tako da traktor + dolly mogu imati samo vecu.
Ova slepa mi je brr. Dvije osovine s uduplanim, mora da je super tesko vuc i praznu kamoli punu. U blatu bi je samo tenkom izvukli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Čuj, rade dečki s njom već dugo. Valjda je bila jeftina.
Vuku je ili MF3125 ili Ursus1604.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Znaci nisu neke mrcine od traktora. Zbog jeftinih slepa mi se i svidja ta zamisao. Samo sto bi po dolly trebalo otic negdje van.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Pa napravi ga sam. I ovaj na slici je samogradnja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ne svidja mi se. Zbog papira, tezine, a i sigurnosti. Da sam na ravnici ajd, ali kod mene po brdima se nebi ugodno osjecao.
Za onakvu s linka mi nebi bilo puno novaca. Svidja mi se sto ima vlastitu pumpu i sto je jastucarka. Koliko uopce ide ulja u cilindar od damper kiperice? Jel bi traktor imao problema izvuc toliku svijecu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Misliš da je kupljeni voziček (dolly) bolji od ovoga?
Ovo dečki vuku po bregima, na polju i na cesti. Koliko se sjećam, koče kiperom ili hidrauličnim kočenjem.

Pa izračunaj. Cilindar možda "potroši" 20 litri ulja, no to je na mjestu, a i traktor odgovarajuće snage ima bar 50 litri ulja u mjenjaču/hidraulici, tak da nebi trebal biti problem.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
A ni sasija mi nece s neba past. I nju treba kupiti. I jos sav posao uz to.
A ipak se tvornicke stancaju pa ima neki standard i izracun.
Kocnice bi isle zracne. Nebi se igrao s necim drugim.
Ako je toliko vremena vuku onda je ok.
Za hidrauliku nije problem onda. Mislio sam da ide vise ulja.
Danas je skoro najveci problem registracija. Pa mi i tu otpada samogradnja. Dalo bi se dat nekom od domacih majstora sto prave prikolice pa da se uredno sve napravi i atestira. Samo je onda pitanje isplativosti spram uvoza polovne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja i dalje mislim da dolly netreba biti registrirana, mislim da jednostavno nema potrebe za tim, bitno je jedino da je ona prikolica koja se bude vozila na dolly registrirana.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Aj ti to objasni policajcu ili nekom iz osiguranja ako se nedaj Boze nesto dogodi.
Jedino sto 90% njih nebi skuzilo da su to dva vozila. Za ostalih 10 bi tvrdio rukama i nogama da su nerazdvojni [emoji1]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E upravo na to i ja apeliram...ipak je dolly samo pomoćno vozilo, koje samo za sebe nema nikakvu funkciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh