• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Največa poanta je ta kaj se dobije velika nosivost za male novce :) Da su ove normalne traktorske prikolice po normalnim cijenama nebi se ljudi trebali s kamionskima zamarati.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam sa renolom jednu takvu vukao,budem i slike metnuo za koj dan,jako ju je teško za vuči i prazna je teška,moje mišljenje da to nije za traktor.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovakve prikolice kod nas ne budu baš u prometu jakoooooooooooo dugo,jer 90% naših poljskih puteva je u komi,prilazni dijelovi do asfalta su očajni,budemo se mi još morali služiti sa trenutnim stanjem,ovu sa slike po suhom kod mene bi trebao minimalno 200 konjića da izvuće a pitanje je kako bi izdržala bočni nagib.Te prikolice su prekrasne tamo negdje u Njemačkoj gdje je riješena infrastruktura do zadnjeg komada obradive zemlje
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo ovu sam ja jednom vukao,katastrofa,jako tesko i dugacko za po polju vuci,u opce za to nije prakticna.
 

Prilozi

  • 20150110_162044.jpg
    20150110_162044.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 248

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
A u moju stane 14-15 tona kukuruza, a o praktičnosti naspram ove da ne pričam. Treba za nju negdje i okrenuti, zato se meni tri i više osovina i sve što je duže 6 metara nikako ne sviđa jer nemam prostor gdje manevrirati s time.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Aj pitaj gazdu jel bi prodao samo dolly.
@Antonio ni tvoja se ne vuce puno lakse od ove. Da ne pricam o blatu. Vucem jednu takvu pa znam. Dvije zmajevke sa 16-17 tona se lakse vuku od nje.
Na ovakvu sa slike 25 tona bez problema ide samo da je povisica.
Rekoh slabiji traktor nema tu sta trazit. Po meni je i moj od 155 slab ali bi i preko toga presao.
Meni bi za suncokret najvise znacila. Komotno jos stavit metar povisica pa fino cijeli dan vrsit u nju, a od njega ionako nema tereta. Kad vozim 30 km na silos nije mi svejedno jel vozim 10 kubika iza sebe ili 40...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Neznam, ja sam s ovom prikolicom preporodio.
Možda se i vuče teško, ali ja sam govorio o manevriranju sa
takvom prikolicom i praktičnosti.
No uglavnom kažem, rudo piksirano, zračne dvokružne, signalizacija,
milina vozit..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ma znam. I ja s ovom. Manja je od tvoje malo. Ide 12-13 tona. Ali te duple gume me smetaju.
Oko manevriranja se slazem. Nezgodno je al se navikne. Zgodnije od dvije je sigurno.
Sve te kamionske slepe su ili zadnji ili trostrani kiper. A traktorske trostrani se cijene kao da su od zlata.
Kad bi probao jednu sezonu mozda bi se i predomislio. Ovako bi uzeo samo dolly a slepu posudio pa probao. Ako neide stavit u oglas pa se mozda nadje jos takvih sto fantaziraju [emoji6]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo onaj dolly mi se ne sviđa, trebalo bi biti fiksno jako rudo, ono obično mi se čini preslabo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Evo ovu sam ja jednom vukao,katastrofa,jako tesko i dugacko za po polju vuci,u opce za to nije prakticna.
Jel ta prikolica na Brdašcu, u Lipovljanima?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Trenutno tamo kod kolege je,njegova je slepa a taj doli je od drugog kolege.Poznat ti je taj kraj vidim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Bijah jednom i u tvojem kraju. Vraćal sam se preko drvenog mosta, kod jednog mlina (Vaclavek, mislim?).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za onaj dolly 2500€, pa jel nije to malo abnormalna cjena, jedino ako je original, ali meni izgleda ko doma rađen!
 

Najnoviji postovi

Na vrh