• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Tehnostroj je isto dobra prikolica,ali još zaostaje za Flieglovom,prije bi nju uzo nego tehnostroj.Ima bolje stranice,dolje konstrkuciju i jaču i bolju napravljenu,dužu rudu i sve ostale sitnice su bolje napravljene.
Tehnostrojka kod Opruge u Dežanovcu od 9t sa istom opremom došla oko 14 000€
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
A Pronarku ne gledas?? Išao bi na novu prikolicu? Meni se Pronar više svidja od Tehnostroja
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nekupujem ništa,samo sam bio blizu pa bilo usput da pogledamo šogor i ja,pronarka mi se isto dopada,neznam cijenu za nju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Ja kad bi uzimao vjerovatno bi uzeo novu Pronarku 6 ili 8t. I obavezno dvokruzni zračni sistem. A prije bi 6 tona zbog brda.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ne vjerujem da je Flieglica tolko bolje napravljena, a u istoj cijeni je razlika 3 tone.

Inače imam Tehnostrojku od 2004., stvarno je vrh prikolica.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Ne boj se brda s dobrim kocnicama. Ispod 8 tona ne gledaj.
Tako ce i biti.. jer ako i bude mjesta gdje necu moći izvući prikolicu sa proximom, zakacim i 6245 ispred i to mora ići. A gdje je ravno dvoosovinku bi kacio za Imt jednosovinku i za berbu u klipu bi to bilo vrhunski ili za prijevoz žita, bala, itd. A na Imt imam odlicne zracne kočnice :).
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja kad bi uzimao vjerovatno bi uzeo novu Pronarku 6 ili 8t. I obavezno dvokruzni zračni sistem. A prije bi 6 tona zbog brda.

Pronar 5 tona 1 osovina je bila u 8 mj u jurvalu nešto manje od 8000 eur + pdv.. dvoosovinka je bila oko 12 s pdv-om i to 5 ili 6 tona nosivosti, nesječam se više
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Dečki najbolje prikolice su definitivno Brantner,a ista se može dobiti čak i za manje novca od tehnostrojke.Imamo dvije tehnostrojke od 14T kupljene nove 2012g i mogu iskreno reći da sam se razočarao u tehnostroj.Isto tako sam gledao i fligl i na puno mjesta sam uočio da je u nekim stvarima čak slabija od tehnostroja. Znam čovjeka koji je kupio dvije nove i kaže da ništa nisu bolje od starih tehnostrojki koje je imao,ali mi je isto tako rekao i da su one proizvedene u mađarskoj i da fligl polj. prikolice više ne proizvodi u njemačkoj kao prije.Ako je to istina vjerujem da su stare fliglice bile super kvalitetne ali ovo što sam ja vidio na ovim njegovim nikako nije top kvaliteta.Tehnostroju najviše zamjeram na zavarima,na jako lošoj boji koja se već na pojedinim mjestima ljuska,cijeni i na aljkavosti.Kada su prikolice stigle na jednoj je rudo bilo duže za 30-ak cm nego na drugoj prikolici,na jednoj su bile pretegnute kočnice,jednoj kočnice jedno mjesec dana uopće nisu radile,pa su bila kratka crijeva na ovoj gdje je rudo duže,na jednoj prikolici su nazad zamijenjeni priključci za zrak,a i el.instalacija je bila negdje u šlusu,protektirana guma dobila bruh i vrlo brzo eksplodirala u šupi dok je bila prazna.Osobno sam zvao u tehnostroj da vidim zbog čega nitko ne odgovara na moje pritužbe pa mi je servis stigao mjesec dana nakon tog poziva i donijeo samo crijeva zraka koja su na jednoj od prikolica bila kratka.Nekome će se sve ovo činiti malo pretjeranim ali dati blizu 300k kn za nešto i onda sam šarafati na tvorničkim greškama je moguće samo kod nas.Moj zaključaj je da nemaju kvalitetnu završnu kontrolu i da je zbog toga kvaliteta na tehnostroju ozbiljno narušena.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Moja je kupljena 2004., neznam jel baš to godište il starija godinu. Uglavnom vjerojatno je do godine proizvodnje i kvalitete pa se nemogu požalit na ovo što govoriš, sve je super i boja i sve, nikakvih problema. Jedini kvar uzrokovan zbog nas je puknut pant bio, gume loše jesu, al ne mogu se požalit baš jako na to, 10 godina su me izdurale.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Znam samo da je tehnostroj sada sigurno lošija prikolica nego prije i to je isključivo zbog loše završne kontrole.Što se boje tiče vjerujem da je problem u tome što se prikolice sada lakiraju sa bojama na vodenoj bazi,a ne nitro kao prije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Starije Tehnostrojke tamo od 2000.-2005.g. su sigurno daleko bolje odrađene od ovih novijih, a tako je možda i sa ostalim markama. Ima jedan starija tehnostrojka u mom kraju i kaj e ta sve proživjela od šume, silaže, kukuruze, zemlje, šljunka i neznam ni ja više kaj nije prevozila, a eno je još uvjek izgleda uredno i sva je u hrpi.

Kao što je kolega gore napisao, definitivno najbolje prikolice su Brantner i još jedan nova marka na našem tržištu, a to je Stetzl!

Ja čak vjerujem da je sad čak i Pronar bolji od Tehnostroja, a Fliegl prikolice bi svrstao u isti rang s Pronarom.
Mi kad smo kupovali novu prikolicu gledali smo Pronar i Fliegl, ali u nekim detaljima je Pronar prevagnuo i nije mi žao ni dan danas. Tehnostroj ej u startu ispao zbog prevelike cijene, a prikolica nikaj posebno nije bila.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
http://grapak.hr/prodajni_program/poljoprivredna_mehanizacija/brantner/
Stetzl je daleko kvalitetnija prikolica od Tehnostroj,ima jedna u selu 8t iz 1980.-te i neke godine sa limenim stranicama,trostrani kip i naletnom kočnicom,ima daleko jaču šasiju i stranice od nove tehnostrojke 9t u svemu je jača i masivnija,samo šta takve polovne iz njemačke nemože se uvest ispod 6-7000€ a za te novce kupiš tuj novu,sada uz ovo subvencioniranje za nepovratna ulaganja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E vidiš na te sam i zaboravio....ako se ne varam i ta je Austrijska ko i Stetzl.

Po meni sve te priklice, znači Brantner, Stetzl, Oehler... prikolice su vrhunske!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Odlučili smo se za sad da nečmo našu 6t. prodavat,uvjek dobro dođu 2 prikolice,pa kad budu neki novci možda se i nađe neka od 8t. u dvorištu.Ako bi kupovao nebi uzimao ispod 8t jer mi netrebaju dvije iste to mi je bzvz,i obavezno mora bit trostrani kiper i naletna ili uljna kočnica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh