• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Po meni za naše standarde pronar je najbolje dobiveno=uloženo... i čvrsta izvedba, kvalitetno napravljena, visoka, ali ima nekih bolesti kak i sve drugo :) , ... Moja, koja je bezicirana već :) ima rezervni kotač, nazad vuču, izvod za signalizaciju, kipu, šubler s lijevkom, itd da ne nabrajam.. kod većine prikolica, hrpa stvari je u doplati, kao recimo šuber, vuča, itd..... a sa ovom je došlo u setu sve.. ča je i nosač za trokut imala, dok se nadaleko o tome nije kod nas pričalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj se žališ na Welgericu, donja i gornja šasija joj izgledaju koda je par godina stara, a ne 30!
Verujem čak da je ta prikolica bojana načinom da se kompletna uroni u farbu, znači boja zađe u svaki komadić metala i to u pravom debelom sloju, prava kvalitetna boja, a ne ko danas dok ih se s maglicom pošprica.
Na Pronarki koja je stara 6 godina za sad nema tragova loše boje kaj se tiće šasije, sve je ko prvog dana, dok an stranicama gde se oguli boja tu malo prohrđa, naravno jer nema kvalitetan sloj temeljne boje. No za 10 godina ju prelakiram lako :)

A tvoju Welgericu bumo sredili, ja budem več proljetos odklonio neke grube nedostatke da ju malo vizualno dotjeram, a za koju godinu dok se skubiciraš bude dobila pravi remont kak i zaslužuje!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Nesi skontal ti mene. Ironija :)

Kaj bi se zalil, da naide jos koja bi ju zel...
Bolje 2 Welgerice nego jedna nova. Skockas ih i budu bolje sluzile.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha....jebajga, več sem pomislil da se možda žališ nekaj :)
Reko ak je tak more i ostati kod mene :D:
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Leškove su dosta loše prikolice,fušareno kod završnih radova,loši materijali upotrebljivani.Krone 8 T kada čovijek gleda kako ima slabu šasiju,govorim o dvostranom kiperu,a šasija se nigdje nije smotala,a stara 30 godina,leškova nakon jedne sezone nazad lešku na krpanje,smotala se šasija,pa došla druga,isto sva se mota,a garancija istekla,i šta sada.Svaka ta austrijska,njemačka ili talijanska,su bolje od sve i jedne naše balkanske.Ja imam zmajevku u kikindu,oba dvije bi prodao i kupio neke kvalitetnije.Zmajevka ima uljne kočnice,zdračni sistem,jednokružni jasno,prodajem.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Ma brantner uopće nije skup jer znam da mi je čovjek nudio 18t-ku za 16000€+pdv i to sa ceradom,y rudom,balkonom i automatskom poteznicom.U tehnostroju sam za jednu 14t-ku dao 137000kn sa pdv-om bez cerade,balkona,y ruda koje se kod tehnostroja naplaćuje oko 4000kn(barem su mi tako rekli ali nema logike) i automatske poteznice.Ispada da je brantner jeftiniji od tehnostrojke.isto moram naglasiti da je brantner imao i ojačane stranice kojima ne treba lanac u sredini i da sam gledao prikolicu koja ima jedan cilindar za kipanje kao i tehnostrojka.ima modela i sa dva hid,cilindra ali ona je bila skuplja 1500€.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Sasiju, stranice, a i ostalo, rijetko koja zapadna ima dobro pogodeno kao zmajevka. Samo sto ju je vrijeme pregazilo kao i ostale ex-yu proizvode. I sad nakon 30 godina, bez i jednog dana pod krovom, ne treba mi ni jedan papiric da bi je zadihtao, a o lancima da ne pricam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zmajevke su odlične prikolice, samo su pogrešili kaj nisu makar ove posljednje modele napravili da kipaju na 3 strane.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Šanana, onda bi šasija morala biti znatno jača, pa to nebi više bila ista prikolica.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
I bolje kočnice bi trebala imati. Koliko sam čuo kočnice su većinom jako loše ili uopće ne funkcioniraju.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Krivo si čuo. Uz nimalo održavanja te kočnice rade jako dugo i jako pouzdano (snažno). U 30 godina jednom smo pakne mjenjali. Tako da je to najmanji problem.

Bilo je trostranih zmajevki tik pred raspad. Šasija je bila od 511(sajlašice, vagonke), a sanduk od 489 (8t) i gume balonke s također glavčinama od 511. Spojili su najbolje al nažalost prošlo je kako je prošlo. Trgovački centri su valjda važniji od tvornica.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sljedeču kipericu kada budem kupovao,mora biti trostrani kiper,jel od dvije kiperice jedna bi mi trebala trostrana.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Skompletiran novi set kotaca za cehinju. Dan-dva da odstoje, da se vidi pusta li koja pa montaza..

DSC_0176_zps9921e3d7.jpg


5956_zpse55939c9.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isto pitanje :)

To si dao raditi ili si kupio gotove? Vidim da rupe u srcu nisu standard.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Neznam šanana dali se sjecas da sam jednom prilikom postavio slike felge s te prikolice. Raspitivao sam se dali je tko vidio takvu felgu u kamionskoj dimenziji. Srce je 220mm, 8 rupa. Takve felge imaju neki kamioni na prednjim osovinama. Uglavnom 19,5" ali ne pase offset..

Gume su 295/60-22,5" Tokar je izrezivao original srca sa felgi, radio rupe na plocevini i navario nova srca na felgu. Ukupni trosak sa gumama, felgama i poslom je jeftiniji nego dvije nove gume koje su sada na prikolici. Nije da je ova igra toliko jeftina nego su nove gume strasno skupe. Osim toga, trebalo bi se dosta dobiti sto se tice povoznosti prikolice. Gume su nesto sire i malo vislje,morala mi lakse ici po asfaltu, trag ce biti nesto siri.. No to je sve teorija. Nakon montaze i prvog tereta ce se sve vidjeti..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Sve što si naveo, stoji i u praksi.

A Šanana ono što si rekao da bi mjenjao na 17.5, mislim da su ti male te, jer je stric stavil sad 17.5 kad nemre veće i malo to izgleda.
Ja sam sad stavio povišice, dignuo sam prve fedre za 1.5 cm i sad je to to.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
I po poljskom putu s tim gumama prikolica biježi kud teren visi kada je mokro,to je mana tim gumama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh