• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislio sam spustit rudu al nakraju odusto neznam zasto nek se zekan igra s njom a kiperica nije losa ideja al kolko meni bi koristila nije mi tolko bitno al budem pomalo probo skupit kaj bi trebalo pa ju lako preuredim i onda bi i slozio donje kopcanje!!
Dosta su jaki oni napred bijeli stupovi to je bilo na samoutovarki sastrane ima dosta debelu stijenku!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Vanjske dimenzije sirina 170cm a duzina 350cm i visina stranica 45cm!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čemu donje kopčanje, samo si smanji klirens i prije zagrezne u šumi! Po kakvim je bregovima moj deda prevlačil prikolice i sa malim i sa velikim traktorom, pa nikad se nije oprčil niti se bilo kakva nesreća dogodila, a nikad nije niti jednu prikolicu u životu vukel na donjem kopčanju.

Bučo, dobro je to, samo napred!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Šanana, ne kudi konja kojega nisi jahal.
Kaj vi tam v ravnici znate kaj je breg, osim većega krtovinca.

Prikolica s visokim rudom nejde v rikverc ni z dupljakom, a kamoli s manjim običnim traktorom.
Kad sam modificiral rudo na prikolici za gnoj, krivo mi je kaj ga nisam okrenul dolje...

Bučo, ni mi nismo imali kipericu 40 let...a onda nakoj kaj je kupljena Tehnostrojka, pitamo se kak smo mogli bez toga...
Još ti nije kasno, pa ak imaš volje, prepravi ju dok je vrijeme. Jer ak sad to ne napraviš, nigdar više ne buš.
Trebaš samo dva U profila 140 od kotača do ušice ruda. Gornja šasija bu dost jaka za kiper sanduk.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana hvala kak malo ulovim vremena tak radim oko nje!!
ZJ ako ce bit problema s njom lako ju sredim zeljezna odrezem zavarim i eto ga bar je s tim lako:(rofl)::(rofl):
Decki daj mi recite koji zatvaraci stranica su bolji dal oni koji se preklope ili oni kaj se zatezu ko na prikolicama od gnoja sip i tehnostroj kaj imaju!!
Znam da bi bilo dobro da je kiperica budem jos vidio kak bude slobodno vrijeme i financije odredile danji tijek jer jos imam par stvari koje bi moro odradit zitnu sijacicu moram nekak do jeseni generalku napravit!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ja više volim zasun zatvarače:
zatvaraci-stranice-kiper-prikolice-slika-29831026.jpg


Druge tipove pogledaj OVDJE.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja baš te ne volim. Imam ih na Majevici i jako loše je to riješeno, stranice su malo uvijene i jedva zatvorim te zakačke.. A na nastavcima na Imt prikolici imam ove kao na slici broj dva što se preklope i te su stvarno odlične :).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da, samo ne prve omogućuju rinfuzno otpiranje, a ove ostale i ne baš.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kaj fali domačem zasunu komad cijevi fi komad i ušica tak sem kolegi napravil 1978 i još funkcionira a jako jeftino nemože se sam otkopčati i služi svrsi .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni osobno se svida ova varijanta kaj je ZJ stavio i ako sam Željca dobro skuzio i njegova varijanta mi se svida one napinjace ko kaj ima sip i ostali mi bas nije nesto!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zadnjih par dana opet ulovio malo vremena i radio na prikolici ostalo jos daske posarafit i moze u rad!!


 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bučo, izreži ove kugle na ručkama i zakreni ih za 90 stupnjeva, da stoje uzduž, jer ovak ti budu zapinjali (recimo u štaglju) i onda budeš povinul stranice radi njih.
Takve zatvarače, doma napravljene, imam na staroj prikolici, ali sam zakruenul kugle, kaj i tebi savjetujem.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Razmisljal sam o tome al kak sam uvijek knap s vremenom ostale su za sad ovak budem ih povremeno preuredio!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo ulovio jos malo vremena i zavrsio prikolicu ima jos par sitnica za sredit jos al to se stigne!!

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel si to daske premazao temeljnom bojom za drvo??

Ako nisi obavezno to napravi, pogotovo te jelove i gore neki lak i miran si dugo, pogotovo ako bude stajala negdi pod krovom.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Sad jos na te stranice napraviti nastavke isto tak visoke, i prikolica za klip dusu dala..
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Jel si računao koliko te izašla prikolica? po meni je to isplativa investicija, imam u ponudi jednu prikolicu za sijeno koja bi se dala tako preurediti.
 
Na vrh