• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Da.. ja imam takve 20 colke na Imt prikolici.
d428ba8d800ef29d05e66d6e957c1b11.jpg


42c6f9c29119b910abd9b5f96fedb156.jpg


Nove Mitas gume uzete prije par godina. 14 platana, komad oko 1800kn s zracnicom s pdv-om.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Znam da kamionske vole kliziti bocno. No, negdje dobijes, negdje izgubis..
Susjed na prikolici ima nove 22,5" gume bas za traktorske prikolice, dosta dobra sara,nije kao standardna kamionska. Kliznula mu je jesenas na gotovo ravnom i prilicno tvrdom putu bocno u polje. Prvo su prebacali mozda 4-5t kukuruza u drugu prikolicu a zatim sa dva traktora vukli a s trecim pridrzavali prikolicu da se ne prekrene. No prosla godina je stvarno bila specificna..
Sto se bocnog drzanja tice, kazu da su najbolje duple gume. Usjeku se, naprave u sredini klin koji ih drzi i nema mrdanja. No znamo i koje su im mane..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Nabavio sam stariju prikolicu za razbacivanje gnoja,i to s orginalnim kardanskim prenosom te gumama pogonskim ,još neznam točno firmu ,,slikat ču ju i kroz par dana stavit,,,Jeli se več netko susretal s takvim prikolicama,,izgleda robusna ,a originalna..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
evo dvije slike ,od ispod ,nisu baš dobre al ...
 

Prilozi

  • P1020450.jpg
    P1020450.jpg
    83 KB · Pregleda: 349
  • P1020449.jpg
    P1020449.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 280

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Nema problema,,,mislim da bi za brege i traktore bez prednje vuče ovo bil preporod,,Savo bi z ovog napravil čuda...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kaj se u tom među reduktoru nalazi kakvi vario?
Sa kojim traktorom je to spareno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Ma nije to nikaj posebno. To je pripomoć kad se ngde grezne.
Na getribi je ručka kojom se odabire pogon kotača ili pogon prikolice. Na 540 rpm ide nekom brzinom naprijed o nikaj više.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Neznam još točno ,no čovjek mi veli da su nutra lamele tak da ak i nije baš usklađeno ,da se nemre strgat,,i još je pričal da se najbolje pokazalo z zetorom ,s tim da se kardan uljučil prek brzin .Ja još ništ nisam probal ,a ionak bu za prodaju...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Namontirano:

DSC_0213_zps7d6b9d4f.jpg


Cinilo mi se da su ove malo vislje od 16ica no sad se kod montaze vidjelo da su ipak koji cm nize..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Šteta kaj felge nisu aluminijske, kad su već gume toliko tanke. :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Hehe :icon_biggrin:
Vislja guma bi radila probleme kod natovarene prikolice, makar bi 315/60 mozda jos i prosla. O 19,5" nismo previse razmisljali. Nisam ni gledao kakve su dimenzije dostupne.
Ma bit ce to dobro tako..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E kolega, sad voziš bez brige, to te bude služilo ohoho godina!
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Haha to je od susjeda, ja nekad nest prevezem, a trula je cijela osim stranica,jednostavno se ne isplati ni mrdnut nesto, i vozam ju bez stranica haha
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nadam se da je odgovarajuca tema ja krenuo s preradom samoutovarne prikolice od sijena u obicnu sanducarku za sumu i kukuruz i ostalo malo sporo ide jer od obaveza se ne stizem vise vremena joj posvetit!!







 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Bučo, a zakaj nisi spustil rudo, tak da se nisko kvači? Ovo bu muka za vleći.
I kad već delaš, kaj se nisi odlučil napraviti kipericu, makar samo prema natrag?

I pojačaj ova dva bijela nosača prednje stranice ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh