• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Daske su premazane 2-3 puta neznam tocno mama je farbala dok sam ja bio na poslu penzlom jedino moram jos pod premazat to sam cak mislio starim uljem da se dobro upije u dasku bit ce pod krovom a kaj se tice nastavaka to ce dobit imam dvije daske po 30 cm sirine samo moram napravit kak ce se montirat al to stignem pomalo racunam da me ispala sve skupa 2500-3000kn mozda ju kroz neko vrijeme preuredim u kipericu al stignem a rega plocicu ima na osovini al trenutno u mom kraju ne gledaju prikolice jesu regane ili ne tak da ce i to pricekat mozda kad ju preuredim u kipericu onda ju regam!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ako nema original pločice, ima kod Jakopića "praznih" na Njemačkom, znači sam ukucaš po želji podatke o proizvođaču, godini i nosivosti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ova ima orginal na osovini i na naprijed je na rudi bila nekakva ubiti na nosacu rude na kojem se dala prikolica zakretat al taj dio je izbacen pa je i plocica otisla!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Skoro sve samoutovarne prikolice imaju pločice na osovini, a poneke i na rudu, ali to su pločice od njih a ne od same prikolice. Od same prikolice su obično na šasiji s prednje lijeve strane. E sad tu može uskočiti ova "bjanko" pločica, po želji se može i malo "postarati" jer je iz aluminijskog lima. I uz "svjedoka" kod javnog bilježnika može dobiti veću mogučnost da se registrira.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel bi mogao umjesto naletne kocnice napravit hidraulicnu? Znaci da stavim cilindar za kocenje tamo gdje ide naletna? Jel bi to funkcioniralo?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Naravno da bi.
Pametno bi bilo ostaviti štangu od naletne za sigurnosno kočenje (kad padne rudo da koči), samo blokirati onaj klizač na rudu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,656
Jednoradni (plunger) cilindar za podizanje vitla na žitnom hederu ili OVDJE
260_260.jpg
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja je jucer bila malo u upotrebi vozio susjedi drva nikad natovarit jos pogotovo jako sitno se cijepalo a put los pa se nije tovarilo kak sam ja htio jer pola bi i onak pogubio putem!!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa nije to baš tak malo. :biggrin:
Ali ako ste baš htjeli natovariti više bez usputnih gubitaka, trebali ste primijeniti princip utovara kuruze u klipu - dva do tri reda okolo vertikalno i dobijete dodatnih 30 cm visine.
Prikolica super izgleda. :(clap):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Za put kojim se vozilo ovo je cist dosta a i puno vremena treba dok se naprave ovak sitna drva tak da ja sam zadovoljan kak se ponasala prikolica hvala kolega na pohvali!!
 

elmar560

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
10
Ima li tko sliku od ove jednoosovinke
Fabrika UTVA Pančevo
Tip p 18/20
1977
osovina 1. 10. 2. 10.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moj bratić bih kupio jednoosovinku kipericu sa urednim papirima ili registriranu sa gumama 20"
Treba biti u dobrom stanju, dakle ne neki krš.

Hvala.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ima li ko iskustva sa Josef Peitz prikolicama, kako su ponasaju i kakva je kvaliteta?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Nemam sliku, imam neku ponudu pa reko da se raspitam, znaci dvoosovinka trostrani kiper pod lim a drvene stranice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh