• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E došla ja prošle jeseni jedna Leško prikolica 8t u moj kraj, mogu reči po onom kaj sam vidio i koliko sam ju vozio se pokazala više nego dobro odrađenom. Jako čvrsta prikolica izgleda, e sad koliko je kvalitetna bude vreme pokazalo!
Tako da slobodno se može uzeti u obzir.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
@Dado- prodao bi ti svoju, samo da mozes za novce koje trazis, u tome je stvar jelda? Ima puno dvostranih kipera, trazi se trostrani :)

@Milanee, lupetas stalno, prati raspravu al nemoj ih stalno usporedivati, imas svakakvih ispada.
Zasto bi uzimao 8t pa vukao s dva Zetora?
Pa uzmi odma 10t i kaci sva 4 i šlus!

@josip123- apsolutno se slazem s tobom po pitanju Tehnostroja, tocno to sto navodis je njihov problem!
Ta zavrsna kontrola proizvoda, a nade se i nekih vecih problema u osnovnim koncepcijama pojedinih modela.
Stari Tehnostroj, tamo do 2000. negdje ja potpuno drugi svijet.Okrenuli su oni plocu cini mi se.
A da ne kazem kud su podivljali s cijenom.

Sto se tice Brantnera i Oehlera, to je visi rang.
No njihova cijena je ta koja malo koci njihovu dospnost. Sve u svemu, manje prisutne prikolice u nasem okruzenje, ali samo zbog visoke cijene

Ako bi se mene pitalo, Pronar definitivno na prvom mjestu, nema rasprave za mene.
Odnos cijene i kvalitete najbolji za nase prilike!
To je toliko kvalitetna i dobro proracunata prikolica da ako si imalo smiren, pazljiv i razuman covjek sluzit ce te duugo vremena.
Kvaliteta zavrsne obrade je odlicna.
Probajte se raspitati za direktan uvoz iz Poljske, izaslo bi puno jeftinije.

Npr, Fliegl bih izbacio u startu odmah, samim time da je u osnovnoj opremi gola,gola...
Tek kad krenes u detaljnije usporedbe s ostalim prikolicama shvatis o cemu je rijec.
Naravno, Fliegl je takoder ko i Teh. podbacio u toj zavrsnoj kontroli.
A cijene su visoke, za obje navedene.

Leško je po mojem videnju takoder dobar izbor.
I odlican odnos ulozenog- dobivenog.
Sama konstrukcija je odlicna, moja jedina zabrinutost u njenom slucaju ide prema kvaliteti materijala.
Bojim se da se kroz odredeno vrijeme ne pocnu desavati cudne stvari na njoj.
Znamo kakva su dosadasnja iskustva s ovom firmom, ali mislim da im je ovo najbolji proizvod do sad.
Bude se njihov branitelj javil, prati on sve ovo. :)
Navodno je kocioni sistem, cilindar kipanja i jos neke stvari preuzet od istog dobavljaca kao i kod Fliegl prikolica.

Ako se ide na brzinsku i neophodnu realizaciju, moj glas ide za Lesko.


Ja sam uzeo polovnu prikolicu ove jeseni kao neko privremeno rijesenje, jer mi je bilo suludo davati 80,90 000 kn za novu slicnih kapaciteta u ovakvoj recesiji.

Naravno, volio bih imati ono, pic- pic prikolicu za sve pothvate, potpuno opremljenu.
Da znas da mozes s njome na cestu, u brijeg dol, a da si siguran.
Izbor bi bio Pronar definitivno.
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Što se mene tiče ja sam samo rekao da bi uzeo 8t prije nego 6 i da bi na većim brijegovima zakacio 6245 uz proximu, izvukao prikolicu i proxima to tjera kući, a 6245 ide po jednosovinku. Tu su najbitnije kočnice, po meni je najbolji sistem dvokruznih zracnih kočnica tko ih može spojiti na traktor.

Tako smo mi ove jeseni u prevozu prikolica kad smo brali kukuruz u klipu kacili jednosovinku za 3511 sajlom ga proxima izvuče uz brijeg i djed to lagano odveze kući, a ja se s proximom vraćam po drugu prikolicu. Najveći razlog uzimanja veće prikolice mi je berba u klipu i prevoz bala.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Belac istina je da sam ju precjenio u startu odma 8-9000kn nego šta sam ju ja platio,ali smo došli do zaključka zašto bi prodavao stroj koji me dobro služi nema grešaka i znam šta imam u dvorištu. Dovučem u dvorište neku staru kramu pa se poslije kajem jer sam zamjenio dobar stroj za lošiji. Bolje ako je ikako moguće kupit još jednu prikolicu pa kasnije možda ovu dvostrani kip prodam.
Cjene lete u nebo za nove i polovne strojeve ko da su od zlata.
Najviše mi se dopadaju polovnje njemačke prikolice tipa ko što si ti uzeo,za manje novce a stroj vrhunski. Za novu prikolicu nebi dao 100 000kn to mi je pretjerano,jer znam daju nemogu iskoristit sa svojim potrebama,pa mi je odlična i polovna.
Leško mi se baš nedopada,da se uzima nova u svakom slučaju ili fliegl ili pronar,brantnerica je poželjna ali je skupa.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,227
Meni se isto dopadaju te njemačke tipa Welger, al me odbijaju s tom naletnom kocnicom. Ne znam kako to koči, ali vjerujem da lošije od zraka sigurno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kupi šasiju trostranog kipera i daj radit stranice, imaš za 20-30k kn novu prikolicu.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Lako se na stariju prikolicu ugradi kocioni sistem.
Imam ja to u planu uskoro, uvijek treba to.
Ali meni nije uvjet, blizu su mi svi transporti.

Ja sam morao uzeti prikolicu vecu, a kad pogledas koliko je koristim, pa onda das za nju oko 100 000 kn o pa nisam lud.
Evo je u garazi od 11 mj pa do zetve, eventualno koji transport sat,dva...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Naravno.
Jednokruzni sistem.
Moj vrhunski mehanicar Sanana to odradi jedno popodne.
Pase mi na sva tri traktora i dovidenja.
Doci ce i to na red koji dan, ali velim, nije hitno.
Kao i niskoprofilne gume, mozda dode na red i malo renoviranja.
Onda joj ni Brantnerica ne bude ravna.
Sve u svoje vrijeme.

Ubacite u raspravu i Ursus prikolice.
Nemam pojma o njima.
Mozda su ok, vidam ih u raznim casopisima i oglasima.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
To sam razmišljao samo o šasiji,i dat gore limene stranice,ali nema toga kod nas,samo imaš dvije šasije i to od 7 i 10t još su obadvije dvostrani kip i sa zrakom,traže 10 i 12 000kn a to mi je puno.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Farmtech ZDK 1400 - 13500€
*centralno otvaranje
*ispust za zrno
*stepenica na stranici
*parabolične opruge
*385/65r65
*konusno povišenje prednje i zadnje stranica
*jednokružni zrak
*parkirna kočnica
*-------------------------------

13500€ + pdv

Josip123 ju nahvalio ajme, odmah me štrecnilo.
Koliko bi Bartnerica ili Pronar bila sličnih karakteristika?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Isto imam primjedbu na Tehnostroj što se tiče farbanja..Dost loša izvedeno,i nema temeljne boje na stranicama..
Sve ostalo nema nekih greška,vozi se super,ne savijaju se stranice kad je puna s teretom,lako se iskipa sve sa nje,stranice su tak dobro složene po kutevima da i vodu drže nutra..
Uglavnom primjedba samo na farbanje..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ja na svoju nemam primjedbe, farba kakva je bila, takva je i danas, jedino malo je izgrebena od korištenja, ali to bi svaka. Al moja je 2003. ili 04. godište. Do sada još nisam stavio lanac po sredini, stranice se ništa ne savijaju, sad samo da mi je još jedna dvoosovinka.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Šanana skidam kapu na kvalitetnim odgovorima.Ja bih još dodao i to da brantner daje 10 godina garancije na prohrđavanje šasije,a moja tehnostrojka kojoj je tek 2 i pol godine već sada ima znakova korozije na sebi.
@TX75pitaj ih što je to centralno otvaranje i da li može bez toga?Vjeruj mi da ne može(ako mislimo na istu stvar).Isto tako Pitaj ih i da li može bez ispusta za zrno i parkirne kočnice pa ćeš vidjeti što će ti odgovoriti. Vidim da i za gume koje si stavio piše broj 385/65R22,5 ali vjeruj mi da tu fali još jedno slovo ,pa bi broj trebao glasiti ovako 385/65R22,5 R.Pogodi što znači ovaj R?
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
2 godine velis? Korozija?
Ok, nema veze, nije strasno.

Welgerica iz 83. ima kaj bi postrugal jušnom žlicom.
Katastrofa.

Velim ja, Brantner je puno iznad.
To je klasa. Svaka cast onome tko moze izdvojiti za nju.

Za moj pojam, Tehnostroj zadnji izbor, da je i 30% jeftinija.
Iako imam dvije stare Ljutomerke doma. Jedna iz 70-tih, druga iz 80-tih.
Drugi svijet :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh