• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Ne izgleda tako lose. Sto se tice rude posto je dvosovinka mislim da nema potrebe za onakvim fiksnim rudom. Posebno za polje gdje je pozeljno da se giba na jos jednom mjestu osim na sedlu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Ovaj voziček ima gibljivo rudo (kao dvoosovinska prikolica).
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Doli je tvornički,dovežen iz vana,a i šlepa je za prodati,trostrani kiper,alu stranice 3500 eura.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Gledao sam prosle godine u agronomu takvog. Mislim da je oko 12000 kostao. Da imam koju trostrani kiper razmislio bi o samogradnji jer nema tu nista specijalno za napraviti.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
covjek kod mene ih radi za tisucu eura,tocno takav, hidromotor , inox puz komplet fi 150
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
prakticno i za utovar zitarica na kamion, tam di sa kamionom nebres na njivu. veli da ima kapacitet 20 tona na sat
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ima to kolega iz susjednoga sela na svojoj Flieglovoj prikolici,neznam ako je to koristio jednom ili dvaput. Stroj radi dobro,samo nema potrebu za tim,taj tuž ima dva crijeva skopča se na traktor i preko traktorske pumpe se pokreće,radi na istom sistemu kao omotač bala.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jako lijepo,i ja bi na svojoj to trebao napraviti,ali mi federi dosta sijednu,pa uho u koje se stavlja klin za stranu kipanja bude blizu gume,morao bi i manje gume staviti.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
E da, i meni dolazi blizu gume, kad sam stavio ove kamionske, al ću to riješit tako da ću stavit podlošku između fedra i osovine oko 1,5 cm.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam mislio možda feder platu ubaciti,kažu koliko imaš feder plata kod jednog kotaća toliko tona ta prikolica nosi,tako meni i ispada,sedam feder plata i toliko tereta može nositi,preko toga sijeda na gumu to uho od kipe.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne možeš sad nabacit federa koliko hoćeš i onda tovarit isto toliko, i šasija nosi teret i na osovini je isto opterećenje, naravno i na kotačima, nije sve u oprugama, one su više-manje tu da amortiziraju odnos osovine i šasije.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Svaka šasija ili osovina je napravljena da podnese puno veći teret nego sto u sanduk stane tako da dodavanjem federa i jačim gumama neće se ništa loše napraviti. Time se samo proizvođač osigurava da će mu prikolica trajati. Naravno sve uz neku mjeru i granicu treba dodavati. Kineske i malo privredne ne treba spominjati. Velika većina ih ne može nositi ni deklariranu nosivost kamoli pretovar.
99% kiper kamiona imaju dodatne federe zbog tradicije pretovaranja [emoji4]
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zato stara našičanka nosi koliko hoćeš :D: Ma ima tu svega, ima dosta šasija od prešanog u-profila, a ima ih i od unp-profila, a to je razlika. I osovine, ima i tu svega. I punih i cijevi i svašta. Treba tu biti oprezan i ne treba se čuditi kad nešto pukne ako je pretovareno.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ne mislim pretovarivati,ali da stane tonu više to nije problem ni za šasiju ni za osovine.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Nemoj mi samo nasicko smece spominjat. :icon_confused: Kvaliteta je na nivou kad ti pukne ruda u pola brda, a u njoj tona tereta. Zrak naravno nije bio spojen, tako da sam Bog zna kako je prosla pola brda i stala na sred ceste u svojoj traci.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Imam doma onu staru trotonku, prvu, preko 50 godina, uglavnom vozam s njom sitne stvari, ali ta prikolica se navozala u svom vijeku svega i svačega, od drva do kukuruza s povišicama. I sad se nekad upregne kad fali prikolica, taman jedan bunker stane u nju. Ali, to su pravi profili, čvrsta šasija, odlična ruda, stvarno je napravljena svaka im čast. A i one što su se radile s rebrastim limom i one su bile dobre, duboke dosta. Al za ove nove... Ne bih u to ulazio :D: Kad se počne štediti na materijalu, znaš što se dobije. I sad na takvu stavi druge gibnjeve i tovari tonu više...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas sam bio u Vrbovcu Fortuna-agro vidjet Flieglicu novu,šteta nema na lageru ali mi rekao čovjek cijenu za dvoosovinku 8t,zračne kočnice,trostrani kiper 13 750€ što mi se nećini puno naspram uzelove koja za istu opremu i tonažu dođe nekih 2000€ skuplje.Usput sam se zaletio i do Traktormarket vidjet kakve traktore ima.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh