• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Zna netko možda da li su postojale Zmaj jednoosovinke kiper prikolice proizvedene oko osamdesetih?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Znači slične Imt prikolicama? Da li je bilo manjih cca 3-4 tone ili samo većih?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa ne bas, ista kao zmaj 412 samo upola kraca i bez jedne osovine. Za druge ne znam, mislim da nije bilo drugih modela.
 

GTX

Novi član
Tu od
5 Kol 2021
Poruka
3
Pozdrav kolege... Danas malo gledam prikolice po oglasima i izbaci mi prikolicu Majevicu jednoosovinku 2006. godina... Regana na 4 tone. Traže 20 000 kuna za nju al da se još dogovorit oko cijene. Ovako po slikama izgleda solidno, s obzirom da ljudi traže te novce za imt i tehnostrojke stare skoro 40 godina mislim da bi vrijedilo pogledat. Nisam se susretao baš sa takvim prikolicama al kako sam čuo ok su, vidim da ima i novih kupit takvih u sekri.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Majevica je dosta slaba, uvija se šasija i sanduk dok se pošteno natovari. Kopče na stranicama hoće otpadati kao i zatvarači. A opet dok je sve kako treba vozi ona ko i sve druge..
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Stric ima već godinama nije se smotala nigdje, stranice su farbane bez temeljne, ali nisu još značajno pohrđale, jedino je na zadnjoj donji dio reparirao ali to je motano zbog nepažnje pa je otišlo.
Sa nastavcima stane do 4,2-3t.
Po meni bolja od IMT-ovih, bolje dihtaju stranice, od nekih dobih zapadnih naravno nije
I ta cijena je pojaka tada je toliko bila nova, za te pare se uzme i neka fina zapadna, sa rinfuznim stranicama
 
  • Like
Reactions: GTX

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Imam IMT prikolicu, 88. godina i prije 2 godine je sređena u fulu, znači zracna instalacija, sva crijeva, struja, ofarbana kako spada i koristim ju dosta. Svake godine kad je sezona u jesen vozim i majevicu kakva se svominje i moje iskustvo je da je manje stabilna od IMT, ima balonke gume koje su manje od onih na IMT-ovoj i kad je prazna dosta skače i lupa, kad je puna onako, ako se baš ne ide polako i ne pazi zna se ljepo za ljuljati dok kod imt nema tih situacija. Prednost joj je što po meni bolje dihta, kad je riječ o žitu nema tu najlona, krpa, pur pjene, sve sjeda na svoje mjesto. Isto tako čini mi se da ne pritišče traktor kao imt prikolica i da se nekako lakše vuče mada su iste težine, razlika možda 20 kila. Ja bi za svoje potrebe kad bi morao opet uzimat rađe uzeo staru tehnostrojku ili Imt, nema na njoj šta se pokvariti toliko da imaš se puno premišljat. Ako radiš malu poljoprivredu dobro će te poslužit.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Tako je, potpisujem sve. I ja imam imt i majevicu. Majevicu prevrtali par puta jer se zaljulja puna drva, Imt nikad. Klade ne smijem pomisliti kipati sa majevicom cijeli sanduk se uvija.. Imt kipa bilo sta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
IMT-jka je stabilna ako nema federplate. Sa federplatama je poprilično nestabilna, pogotovo kad se stave nastavci na stranice u tovari u visinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,643
Svaka s federima se više naginje, ali je neusporedivo ugodnija za voziti.
IMT ima širji trag od većine takvih prikolica, pa se zato manje naginje.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nisam još vidio Imt prikolicu s federima. Kod nas su sve fixne. Za voziti po običnim putevima su idealne, 5t vozi bez brige s jakim gumama.. Jedino je problem dok treba daleko voziti po cesti, onda jako ljulja traktor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,643
Postoji, vozili su drva u njoj prije par dana pored mene.
Šteta kaj nisam uslikal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh