• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
de mi objasni kako se NE OPTEREČUJE zadnji kraj traktora ako se ušpana hidraulikom u rudu

HALOOO MAJSTORE..O KAKVOJ HIDRAULICI TI GOVORIŠ..KO ŠPANA HIDRAULIKU U RUDO..:?::?::!: pogledaj malo onu sliku i objasni mi di sam nacrtal ruke od hidraulike..:?: ajde molim te..:!:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
na ruke od hidraulike staviš polugu i s dizanjem hidraulike,tj.ruka španaš u rudo i s time stišćeš traktor
-ne kužim šta ti crtaš
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
na ruke od hidraulike staviš polugu i s dizanjem hidraulike,tj.ruka španaš u rudo i s time stišćeš traktor
-ne kužim šta ti crtaš

vidim da su sile malo pre komplicirane..al nema veze..kad zakopčiš rudo onak visoko i kad počneš vuć prikolicu onada rudo vuče traktor prema dole i stišče ga..mah.. zaboravite da sam kaj govoril..znam to iz prakse..al vi samo pigajte rudo sa hidraulikom..;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
u pravu je fric nema stiskanja sa polugama hidraulike taj tvoj sistem visokog kopčanja je recimo dobar kad treba krenut iz mjesta pa se traktor na neki način potkopava pod rudo jer kada krene vuć ona ga stišće prema dolje ali će se na manjem traktor događati da što više kopćaš rudu u zrak ako nema snage on će se dizat na zadnje kotače ali ja i dalje ostajem pri tome da su uzeti u felgama najbolji jer traktor ima veću vučnu silu i cestom dok to kod tog sistema nije baš izraženo
ovo za stiskanje rude polugama je najveća glupost koju sam čuo pa ne radito to valjda pa nije ruda jaka ko osovina da se stišće kad pukne onda će bit bolje da sam ostao zaglavljen nego što sam slomio rudu
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ubaci tu i tamo koju tocku molim te..

.. ja imam 3340 to je potpuno isti zetor ko tvoj samo nova verzija i kad jednoosovinku natovarim 5-5.5T na uzbrdici ga moram prebacivat iz pete u četvrtu

napisao si ovaj gore post kod tinde u temi i sada ides govoriti ljudima da je pritiskanje hidraulike o rudu glupost? a sa gore navedenim postom si pokazao koliko iskustva imas sa vucom nekih tereta..
utezi u felgama su dobra stvar, ali cesto to nije dovoljno. i sta onda?

rasprava je krenula od snimke gdje zeko nemoze izvuc prikolicu.
zar je trebao otkvaciti i ici doma montirati utege na felge? mozda prvo otici kupiti iste ako ih nema doma?
ovo sta decki spominju su prirucna rjesenja za izvuci prikolicu i pomoci si u nekoj situaciji gdje nema druge opcije a tu moze dosta pomoci visoko postavljena poteznica i upiranje hidraulikom u rudu..
 
Posljednje uređivanje:

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
dobro ovo za točke ,a što ovaj post kod tinde u temi ne valja, a ovo sa rudom i ti radiš pa je onda to dobro. a ovaj što je zapeo sa zetorom nije morao kući po utege nego ga je mogao neko povuć kao što su i napravili kad je zapeo i još nešto ti očito nisi nikad vozio zetora pa neznaš da je 5 brzina samo za po ravnom i to sa lakšim teretom a ne za uzbrdice
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
5. brzina nije za uzbrdice i samo je za lakse terete? :scratch
hoces rec da tvoj zetor nemoze u 5. vuc nesto u brdo, to je sasvim druga stvar. i ne, nisam vozio nesto puno zetora.

ne radim ovo sa rudom ali sigan sam da moze pomoci i ne kazem da je to losa stvar.

onaj sa zetorom je mozda mogao podici poteznicu, pritisnut se hidraulikom, veci zalet i jos cudo stvari. svi smo pametni dok sastrane gledamo :roll:
ali ima puno vise rijesenja a ne samo utezi u felgama.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
dobro ovo za točke ,a što ovaj post kod tinde u temi ne valja, a ovo sa rudom i ti radiš pa je onda to dobro. a ovaj što je zapeo sa zetorom nije morao kući po utege nego ga je mogao neko povuć kao što su i napravili kad je zapeo i još nešto ti očito nisi nikad vozio zetora pa neznaš da je 5 brzina samo za po ravnom i to sa lakšim teretom a ne za uzbrdice

ee krivi odgovor..možda za tog 3340..vozil sam ih malo više..7211 i đubretaljka 4t sa nastavcima puna kuruze..5 i gas..svaki brijeg je bil moj..;)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
onaj sa zetorom je mozda mogao podici poteznicu, pritisnut se hidraulikom, veci zalet i jos cudo stvari. svi smo pametni dok sastrane gledamo :roll:
ali ima puno vise rijesenja a ne samo utezi u felgama.

slažem se sa ovime..mi smo čuda radili u lanjskoj silaži..al bez zaleta si bogec..:roll:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
ee krivi odgovor..možda za tog 3340..vozil sam ih malo više..7211 i đubretaljka 4t sa nastavcima puna kuruze..5 i gas..svaki brijeg je bil moj..;)
Misliš na krtovince? :mrgreen::lol:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
u toj đubretarki sigurno nije bilo više od 5T, još ako je bio u klipu a koliko ja znam 7211 ima 70ks i 2,5T a moj zetor 45ks i 3T, a uz ovo brdo o kojem ja pričam nebi ni taj tvoj uzašao u 5 brzini jer ja svoga nekad moram prebacit u 3. brzinu.
Brdo ima 1kilometar i 4% uspona a zadnjih 200metara brda je 7-8% uspon
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
u toj đubretarki sigurno nije bilo više od 5T, još ako je bio u klipu a koliko ja znam 7211 ima 70ks i 2,5T a moj zetor 45ks i 3T, a uz ovo brdo o kojem ja pričam nebi ni taj tvoj uzašao u 5 brzini jer ja svoga nekad moram prebacit u 3. brzinu.
Brdo ima 1kilometar i 4% uspona a zadnjih 200metara brda je 7-8% uspon

vela brda imate, hehe... di bi meni trebalo povuć je jedno 1-1,5km dužine a uspon i do 15% sigurno jer je na par mjesti i dosta gori nego kad idem za poreč pa piše nekih 12 il tako nesto...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa koji vi uspon imate tu traktor ima posla dok sam izađe ali mi nešto previše 15% pa to je na 100metara 15metara visinske razlike
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
:lol: :lol: :lol:
a zanimljivo je ovo prepucavanje:shock:. pa dajte niste mala djeca mislim :prayer::mrgreen::madmana:
samo bih kometirao video.
ja ipak mislim da je tamo, največi problem kaj tu prikolicu uopće vuće zetor. da je to neki ozbiljniji traktor imao bi i kg i 6 cl motor i opet bi mu bilo pitanje hoće ili neće.
prelagan je, (što ste več i zaključili) ali gledajte malo da tom traktoru treba pun k...c utega da bi to izvuko. a osim toga pa to je 4 cl motor. to je sve neusporedivo. neisplati se uopće kometirat.
snaga mu je tak i tak maksimalna, samo dok kreće se vidi da motor pod velikim opterećenjem, tak da ne vjerujem da bi večom brzinom opće mogo krenut s mjesta.
dodatni utezi bi samo smanjili snagu traktora, jer bi imao veče opterečenje na kotačima.
ja vidim tu jedino rješenje, da tu prikolicu mora vuč neki jači i teži traktor. :oops:
ljudi pa sve ima svoje. da ne postoji trenja i sila teže i mali 40 ks bi tu prikolicu vuko:mrgreen:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
A pa da sem ju ja zakapčil, ja bi ju odma zvlekel z JD-om, a zetor ju nemre ni pogledati, a kamoli ju zvleči van :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
u pravu je fric nema stiskanja sa polugama hidraulike taj tvoj sistem visokog kopčanja je recimo dobar kad treba krenut iz mjesta pa se traktor na neki način potkopava pod rudo jer kada krene vuć ona ga stišće prema dolje ali će se na manjem traktor događati da što više kopćaš rudu u zrak ako nema snage on će se dizat na zadnje kotače ali ja i dalje ostajem pri tome da su uzeti u felgama najbolji jer traktor ima veću vučnu silu i cestom dok to kod tog sistema nije baš izraženo
ovo za stiskanje rude polugama je najveća glupost koju sam čuo pa ne radito to valjda pa nije ruda jaka ko osovina da se stišće kad pukne onda će bit bolje da sam ostao zaglavljen nego što sam slomio rudu

dobro je fricu biti odvjetnik,a Vi ste toma sigurno još mladi i imate dobre i jake traktore i niste se našli u situaciji u kojoj bi to napravili da se izvučete iz njive ili šume(to je za Vas najveća glupost koju ste čuli pa bi zato u tim situacijama i najrađe otkopčali prikolicu i otišli kući plakati)
-prvi put čujem da je netko slomio rudu s tim postupkom
-kako to tvrdiš(da seslomi ruda) a prvi si put čuo tu glupost
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
pa koji vi uspon imate tu traktor ima posla dok sam izađe ali mi nešto previše 15% pa to je na 100metara 15metara visinske razlike

na dnu si niže od stupova od istarskog ipsilona, na vrhu gledas za dolje prema mostu... a most je sigurnoh 40-50m
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim, još ste na rudi...
Upotreba poprečne poteznice po meni nije najsretnije riješenje, jer je gotrovo ne moguće nježno kontrolirati hidrauliku, a kao za inat, pizdarija se uvijek dogodi u nekom klancu, ili gdej su grabe...
A, taj sistem je imao smisla sa malim traktorima i na gumenjacima...Ove današnje moderne dvoosivinke i nemaju neki profil rude, a traktori sa višetonskom snagom hidraulike.:shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh