• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ostale prikolice

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
A pa da sem ju ja zakapčil, ja bi ju odma zvlekel z JD-om, a zetor ju nemre ni pogledati, a kamoli ju zvleči van :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

ee sad si sve rekel..:roll:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
:twisted::rolleyess::twisted::rolleyess::twisted::rolleyess::twisted::rolleyess::twisted:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Vidim, još ste na rudi...
Upotreba poprečne poteznice po meni nije najsretnije riješenje, jer je gotrovo ne moguće nježno kontrolirati hidrauliku, a kao za inat, pizdarija se uvijek dogodi u nekom klancu, ili gdej su grabe...
A, taj sistem je imao smisla sa malim traktorima i na gumenjacima...Ove današnje moderne dvoosivinke i nemaju neki profil rude, a traktori sa višetonskom snagom hidraulike.:shock:

kao sto davor kaze, nema smisla raditi to na nekom vecem, jacem i tezem traktoru, ali na manjim traktorima je to vrlo ucinkovito sredstvo za izvlacenje.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
to je učinkovito na ursusu 335 i običnim kolima, a ovo za rudu ja kažem da je to za mene glupost i nebi to radio nego bi zvao nekog da me izvuče a vidio sam da su ljudi to radili pa su napravili velika sranja, konkretno na ovom videu mogao ga je i kombajn povuć što su najvjerovatnije i napravil. Pa ovo da je zetor slab to je istina ali kakve to veze ima sa 4cilindra pa fendt iz 6cil izvlači 390ks, a Antonio JD ti na ovakvom terenu zakači prikolicu od 20T pa ćemo vidjeti što će se desiti jer ovaj zetor ima 90ks a prikolica je 12T
nećemo se sad tu prepirat jer nas je čovjek tražio savjet a mi se svađamo zbog banalne stvari
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
5. brzina nije za uzbrdice i samo je za lakse terete? :scratch
hoces rec da tvoj zetor nemoze u 5. vuc nesto u brdo, to je sasvim druga stvar. i ne, nisam vozio nesto puno zetora.

ne radim ovo sa rudom ali sigan sam da moze pomoci i ne kazem da je to losa stvar.

onaj sa zetorom je mozda mogao podici poteznicu, pritisnut se hidraulikom, veci zalet i jos cudo stvari. svi smo pametni dok sastrane gledamo :roll:
ali ima puno vise rijesenja a ne samo utezi u felgama.

zetoru je peta samo za vožnju po cesti radna nije prikolicu 4 tone u petoj nemože
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
to za 51 ks si našao na konedata a dali znaš na koliko je to obrtaja,a 6211 ima 57ks a ne 62.
a ako već gledaš konedatu tamo ima puno netočnih podataka največa brzina nije 31kmh nego 26-27kmh, rezervar od goriva nije 70 nego 55 litara a po narudžbi je na jače modele išao od 70 i 90 litara,prednje gume nisu 11.2/24 nego 12.4/24 a zadnje nisu 12.4/36 nego 14.9/28 a ovdje piše da za 3340 gume su 11.2/24 i 12.4/36 a 7340 ima 12-4/24 i 16.9/34 to znači da traktor od 45 ks ima veće felge od ovog od 80 ks,ako ćeš točno ima 3190 kila.
ja imam original knjigu od zetora na hrvatskom i netrebaš me ti učiti što ja imam u garaži kao što ni ja tebi nemogu soliti pamet o tvom traktoru.
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jel moža vrijedi kopija orginal knjige s podatcima od zetora(koju sam dobio uz traktor ,jer sam orginal zagubio) ak nije ovjerena kod javnog bilježnika,da bezveze ne ispisujem podatke:)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
:mrgreen:

nego, vratimo se mi temi koja je navedena u naslovu, dakle ostale prikolice..
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
svakako i ja sam za:) -krivo postavio pitanje,trebao u rubriku zetora- moja greška-moja isprika
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
sad nek neko reče da je zetor jak.:lol::lol::lol:
2 prikolice i ni grama utega. ali je to fendt :supz: i po zvuku je 4 cilindra motor znači kojih 90 ks
[YT]watch?v=azGsEzCrJX4&feature=related[/YT]
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
samo vi mene lijepo zajebavajte za knjigu,
a evo ti dokaza zetorove jakosti 80ks a 3 prikolice:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: i to sve uz uzbrdicu i bez prednjeg pogona, a ne ko ovaj fendt na ravnom. moj ursus 335 bi izvukao tu prikolicu
i naravno zetor nema utege kao ni inače a ne kao fendt koji na trktoru od 5T ima još 2T utega
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=h_DpwLp9_ME[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
se vidi sta na ta ogledala od traktora, kad je ta dužina zakačena? ja mislim da se kraj prikolice jako slabo vidi ili ne?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da ima do šofera, guma na traktoru i ostalog.
uzbrdica je prava nema kaj :lol: i to je poljski put ne rahla zemlja.
fend 5T zanimljivo. utege ja na njemu ne vidim. one 3 i ove 2 neusporedivo.
i fendt kreče bez prednjeg, tek ga na cesti uključuje.
na tim prikolicama više slame nego gnoja. i 3 nisu teške kolko ona jedan prava kiperica 12t puna.
zetor nikad traktor bio niti če biti, imam ga doma i nekad imao3 i sad jednog. neusporedivo s bilo kojim tog ranga. malo ga opteretiš odma drapne ulje, ili se grije ili nekog vrapca stalno.
prenježni su traktori za neke ozbiljne poslove. i može pričat tko šta hoče, ko ne proba nezna.


nego da se ja vratim na temu. ima li tko za prodat tandem kipericu 8-12t.
naravno da ima nekakve kočnice i 3 strani kiper?
 

Najnoviji postovi

Na vrh