• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otkupljivači-partneri i otkup voćarskih proizvoda

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
vidim da je izuzetno jaka vočarska tema i ima dobrih savjetnika, pa da nam svima budE lakše poslovanje otvorio bih ovu VRUČU temu koja bi se mogla i negdje dalje ubaciti, ali i vrlo lako zloupotrebiti ( da se nekoga ne blati bez razloga od otkupljivača )! zbog toga molim administratora da širom otvori oči i reagira po potrebi ili zaključa temu ako uopće bude zaživila!

dugo se bavim poduzetništvom i svašta sam do sada doživio sa plačanjem i poslovanjem. mogao sam te probleme izbječi da me je na vrijeme neko obavjestio! reakcije na loše poslove od kolega su bile tipa naknadne pameti , pa što nisi prije pitao! on ti ne PLAČA NIKOME!

pa ako neko nekog želi na nešto upozoriti evo prilike i mjesta! recimo predao sam robu ivi iviču, a oni plačaju za 360000 dana! bolje predaj kod marka markovića ili obratno! eto u tom stilu! isto može biti i za dobavljače repro materijala, ali obično mi njih prije zeznemo nego oni nas!
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
:finga: HAHA vruča temica svi mi smo kiksali :madmana: ostali bez svojih novčića s ugovorom i bez njega ja osobno sam svoje prodat i nikome više nevjerovat,jer vjerujuči ostao bez novčića. Naravno ja nemam toga puno i drago mi je što više nisam sadio, skoro počeo ali u zadnji tren odustao.Tako da više nemam šta komentirat svako svoj kiks bolje taji nego priča o njem.:supz:
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ovo je jedna jako dobra tema koja može pomoći mnogima novima a i starim proizvođaćima da ne dožive fijasko i padnu u ruke šarlatanima i lovcima u mutnome jer lijepa naša Hrvatska obiluje takvima.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
:finga: HAHA vruča temica svi mi smo kiksali :madmana: ostali bez svojih novčića s ugovorom i bez njega ja osobno sam svoje prodat i nikome više nevjerovat,jer vjerujuči ostao bez novčića. Naravno ja nemam toga puno i drago mi je što više nisam sadio, skoro počeo ali u zadnji tren odustao.Tako da više nemam šta komentirat svako svoj kiks bolje taji nego priča o njem.:supz:

slažem se s tobom susjed! treba imati muda za ovu temu, ali ako svi budemo imali jaja, onda ti ne trebaju muda!!
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
slažem se s svim rečenim otvoreno govorit i pomoči drugima koji tek ulaze u ovaj teški posao,trgovinu,koje su cake otkupljivača kada Vas prevare,država po novom oplete po đepu sve se može odradit u ovoj temi,sve ovisi o dobroj volji forumaša da podjele dobra i loša iskustva a na svakom da primjeni ili ignorira savjet,preporuku.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-čujte pa u temi može biti i pozitivnih iskustava a ja bi počeo od njih
-treću godinu radim s KIWNO-om i mogu ih samo pohvaliti, do sada su ispoštovali sve što smo se dogovorili, doduše malo su strogi u klasiranju (jabuke) ali su nas zvali na samo klasiranje pa tko ne vjeruje neka izvoli doći i vidjeti postupak klasiranja na stroju, ja sam vidio nekoliko puta i svjestan sam da moramo još u polju kod branja jaaako puno paziti...
-imam loših iskustava s matijevićem u tom smislu da istovarenu robu kod njega kaže to je samo 30% prve klase ako ti se ne sviđa vozi kući e onda nastaje problem....
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
-čujte pa u temi može biti i pozitivnih iskustava a ja bi počeo od njih
-treću godinu radim s KIWNO-om i mogu ih samo pohvaliti, do sada su ispoštovali sve što smo se dogovorili, doduše malo su strogi u klasiranju (jabuke) ali su nas zvali na samo klasiranje pa tko ne vjeruje neka izvoli doći i vidjeti postupak klasiranja na stroju, ja sam vidio nekoliko puta i svjestan sam da moramo još u polju kod branja jaaako puno paziti...
-imam loših iskustava s matijevićem u tom smislu da istovarenu robu kod njega kaže to je samo 30% prve klase ako ti se ne sviđa vozi kući e onda nastaje problem....

Čestitam na probijenom ledu :prayer:

Ajmo ostali, pa moramo se držati skupa, ionako smo svi u istom sr**u.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Čestitam na probijenom ledu :prayer:

Ajmo ostali, pa moramo se držati skupa, ionako smo svi u istom sr**u.

...Matijević (Donji Miholjac) - bljak
...Perković (iz Orahovice) - isto bljak
...toplo preporučam zaobići u širokom luku
pozzz
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ja se držim tržnica,za sada,kao @breskvar,iako sam čuo sva iskustva kako je breskvar napisao.i dalje tvrdim da je uspijeh u udruživanju i zapošljavanju menagera prodaje koji svoju zaradu dobije od postotka prodaje,nešto slično je u pregovorima sa par forumaša,bićete obavješteni
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
...Matijević (Donji Miholjac) - bljak
...Perković (iz Orahovice) - isto bljak
...toplo preporučam zaobići u širokom luku
pozzz

:supz: Tako je BLJAK,BLJAK

Dobro rečeno i ja imam takvo iskustvo,ali nisu samo oni BLJAKANI ima njih pa forumaši navalite s izjavama tko je još BLJAK kako breskvar kaže.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
:supz: Tako je BLJAK,BLJAK

Dobro rečeno i ja imam takvo iskustvo,ali nisu samo oni BLJAKANI ima njih pa forumaši navalite s izjavama tko je još BLJAK kako breskvar kaže.

slažem se!

breskvar, jako dobra riječ! kulturna a sve objašnjava! nažalost, još nemam poljopriv. proizvoda pa vam ne mogu pomoči! ali sam od kolega, koji su radili s dotičnima, čuo, da je sve ovo navedeno točno !!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uspjeh poljoprivrede do nedavno se mjerio količinom proizvoda i forsirala se masovna
proizvodnja. Danas se na svjetskom tržištu, posebice EU-a nalazi previše proizvoda koji
nemaju kupca. U EU je svaka država-članica obvezna otkupiti osnovne poljoprivredne
proizvode po zagarantiranim cijenama. To dovodi do velikih izdataka i gomilanja zaliha
proizvoda. Kako je skladištenje vrlo skupo,često se hrana doslovce baca (primjer
belgijskih rajčica). Danas se u EU proizvodi oko 25 % viška poljoprivrednih proizvoda,
a oko 20 % se baca. To dovodi do snižavanja cijena i potrebe da se razlika u cijenama
nadoknadi (subvencije). Isti problem pokušava se riješiti uvođenjem kvota, odnosno
ograničenja proizvodnje određenih poljoprivrednih proizvoda. Od 1984. godine se u
zemljama EU svakom proizvođaču propisuju površine za pšenicu, krumpir, šećernu
repu itd. Ograničava se i broj goveda, kao i proizvodnja mlijeka. Sustav kvota se strogo
kontrolira na državnoj razini, gdje postoje posebne burze na kojima se kvote mogu
kupiti od proizvođača koji se nekom proizvodnjom prestao baviti, dakako uz visoku
cijenu. Kontrola poštivanja kvota obavlja se vrlo sofisticirano. Lokalni poljoprivredni
inspektori dobivaju satelitske snimke ili avionsku kartu snimljenu infra-crvenim
aparatom, te imaju uvid u proizvodnju svakog gospodarstva.
EU ima također i zakon o neproizvodnji, kojim se proizvođaču plaća prestanak
proizvodnje, obično na rok od 5 godina. Te površine mogu ostati neobrađene ili se
zasađuju grmljem i drvećem.
a) Financijski rezultati konvencionalne poljoprivrede
Zbog niskih cijena poljoprivrednih proizvoda (prema industrijskim), te sve manjeg
udjela u toj cijeni, proizvođači imaju sve više financijskih problema. Najveći dio cijene
odlazi trgovcima i prehrambenoj industriji (oko 60%). Istovremeno, agrokemikalijama
raste cijena, te se dobit proizvođača sve više smanjuje. U zemljama EU opstaju samo
velika gospodarstva, dok se broj malih drastično smanjuje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
to ipak vrijedi više za velike zemlje,mi da imamo politiku kako treba nebi imali problema da se svi bavimo s time,jer kao što sam rekao mali smo a imamo velike potrebe za hranom,a nemamo ni zemlje dosta,tako da o viškovima kod nas nebi trebalo uopće pričati,pa jedna italija ima vinograda koliko mi imamo obradive zemlje ako ne i više,a da nepričam da smo među rijetkim zemljama na svijetu u koju dolazi duplo više turista nego što nas živi u njoj,još malo pa i tri puta više,to je kao da u njemačku dođe 200 milijuna turista,odosno skoro pa cijela amerika,pa treba i te ljude nahraniti tako da...........samo dobra politika,pametni i sposobni ljudi na vlasti a ne da smo od svih mogućnosti koje imamo došli do toga da ćemo na kraju čuvati ovce i biti čobani.
 
B

brle

Guest
to ipak vrijedi više za velike zemlje,mi da imamo politiku kako treba nebi imali problema da se svi bavimo s time,jer kao što sam rekao mali smo a imamo velike potrebe za hranom,a nemamo ni zemlje dosta,tako da o viškovima kod nas nebi trebalo uopće pričati,pa jedna italija ima vinograda koliko mi imamo obradive zemlje ako ne i više,a da nepričam da smo među rijetkim zemljama na svijetu u koju dolazi duplo više turista nego što nas živi u njoj,još malo pa i tri puta više,to je kao da u njemačku dođe 200 milijuna turista,odosno skoro pa cijela amerika,pa treba i te ljude nahraniti tako da...........samo dobra politika,pametni i sposobni ljudi na vlasti a ne da smo od svih mogućnosti koje imamo došli do toga da ćemo na kraju čuvati ovce i biti čobani.

Točno tak ! ako uđemo u Eu ovako spremni kao sad , ma gotovi smo isti čas. Ja sam za boljitak i promjene u svakom smislu al mislim da nam je EU nužno zlo. Zašto se nebi ugledali na Švicarsku, ništa se ne mora komentirat samo pogledajte tečaj CHF prema EUR-u . Ili u organiziranost u Makedoniji ,od proizvodnje pa do plaćanja sve kao po traci. A pravilnici koji nas očekuju (pogledaj moj post noćas povrtlarstvo- proizv. rajčice )... ,netko će se snaći kao i uvijek ali većina nažalost neće opstat u tim uvjetima. Barem 50 % država u EU ima slabije prirodne resurse od nas, i normalno moraju nam nametnut svoja pravila koja mi nećemo ispoštovat tak da nas razjebu i po mogućnosti kupe. Htjeli oni priznat ili ne mi smo u normalnim uvjetima dobra konkurencija u nekoliko grana gospodarstva a kod nas radna snaga 3-5 puta jeftinija.Neznam šta da više kažem........... što nam to treba ?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako neznate engleski zbog ovog ga naučite!!!
In recent weeks we've seen riots in Algeria, a coup in Tunisia and a massive public uprising in Egypt. The catalyst: The combination of skyrocketing food prices and high, persistent unemployment.

The table below is a gauge of economic misery across the biggest countries in the world. This index was created by a former economic advisor to President Lyndon Johnson, Arthur Okun. It simply takes the sum of inflation and unemployment rates. According to his index, the higher the index value the more miserable life is in these countries.
jadnahrvatska.jpg



You can see that Tunisia and Egypt, two countries that have already erupted in crisis, are among the most miserable.

Koliko vrijedi nešto ako je od jadnika?
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
:evil:NAgrabali smo u kojem smo rangu među najgorima od najgorih .:evil:
Nadam se da vlada u to vjeruje ,ali zašto bi, njima je dobro, moja žena s 4 djece neka ide u čobane jer je nezaposlena koje b....e!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ni najmanje!

Pa ovdje je tema o poslovnim partnerima, o iskustvima sa njima a ne o EU i uspoređivanju koja je zemlja siromašna i manje siromašna....bazirajmo se na naslov teme,to konkretno može pomoći proizvođaću da ne naleti na nekoga tko će ga prevariti tako da ga netko upozori.
 
Na vrh