• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koliko je Anna stara

03.03.je imala tačno godinu dana,već sam je mislim opisao,jako staložena i ozbiljna u radu,poslušna(što za Tornjaka nije jaka osobina) a ujedno jako razigrana i brza kao strijela.

Koju kolicinu dnevno hrane dajete svojim tornjacima?
I sto im dajete?

nekih 300 do 400 grama mesa.svježeg mesa.ako u komadu bude više onda pauza od 24 sata.pa opet hrana.ponekad zakopaju ali to moja biglica nanjuši i iskopa pa onda nedobiju po dva dana ništa. sa hranom treba biti pažljiv jer u mladim godinama se prežderu što nije dobro za kosti.sada im treba kalcija i imaju svaki dan za glođati.
u prosjeku Cezar i Atilla pojedu juneću glavu za jedan dan,Anna neće jer sebi dozira.GRanule nedajem jer uz njih moram davati i vitamine a to mi je prekomplicirano,pa tako odem u mesnicu po meso i mjesec dana miran za sve 4 psa.



 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
Koju kolicinu dnevno hrane dajete svojim tornjacima?
I sto im dajete?

ne jedu puno za svoju veličinu,ja kupujem hranu u trgovini onu suhu i vreča 10kg bude za cca. 3 tjedna i uz to dobiva ostatke od ručka.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
imam malog tornjaka starog tri mjeseca dajem mu dva puta jesti od konzervi hrane iz vrečica sad sam mu počeo davati kozje mljeko višak od malih pa me zanima oče li mu to smetati za probavu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
bem ti tornjaka zgleda ko pramenka sa flekama:lol:


u tome i jeste bit jer Tornjak je za razliku od Šarplaninca(predivni psi) "defender" branilac i za vukove teško prepoznatljiv u stadu.

Dok su Šarplaninci ofanzivni,nema čekanja napadaju odmah jer ih boja nekrije i nemaju izbora.To je majka priroda tako napravila. sve ima svoje.a mi na balkanu imamo najbolje pse svijeta.:gitarist:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imam malog tornjaka starog tri mjeseca dajem mu dva puta jesti od konzervi hrane iz vrečica sad sam mu počeo davati kozje mljeko višak od malih pa me zanima oče li mu to smetati za probavu


neće mu smetati,samo ne previše odjednom,ničega pa ni mlijeka.moraš dati štenetu vrijeme da odraste i da ojača kosti(uz mlijeko sa kalcijem).smanji obroke i daj mu češće do 6 mjeseci starosti,nakon toga tri puta dnevno,sa 8 mjeseci 2 puta i od godine jednom dnevno.kad izmjeni mliječne zube mlijeko više nije preporučljivo
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ne jedu puno za svoju veličinu,ja kupujem hranu u trgovini onu suhu i vreča 10kg bude za cca. 3 tjedna i uz to dobiva ostatke od ručka.

jeli bi oni da im se dopusti ali to nije dobro za psa u domaćinstvu,uz ovce jedan tornjak pređe dnevno po 20 km pa mu treba više hrane.pogledajte količinu izmeta velikog psa u odnosu na malog,težinski gledano mali kake više od velikih jer veliki psi to prerade bolje
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
moj Rex je star 3g. ,a pio je kozje mlijeko ko i ovaj od "farmera" - višak od jareta i uz to hrpe konzervi ,krekera,jetrica i mesa,sad jede znatno manje nego sto je jeo s godinu dana,ovaj mala na slici stara je 3mj. i zove se Lisa sad ona jede ko luda,ali više nema koze pa tako da joj kupujem dukatovo,ja im ne dajem po obrocima kao "seljačić",ovce su mi 5km od kuće pa dobiju ujutro i popodne kad idem kod njih- dobiju koliko mogu pojest i ostalo nosim kući,jer ima gavranova pa im odnesu hranu.jednom sam ih pratio njih par izaziva cucka a dvoje dođe kod hrane i odnose izvan pašnjaka,tako da imaju sat vremena hranu i to je to
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
moj Rex je star 3g. ,a pio je kozje mlijeko ko i ovaj od "farmera" - višak od jareta i uz to hrpe konzervi ,krekera,jetrica i mesa,sad jede znatno manje nego sto je jeo s godinu dana,ovaj mala na slici stara je 3mj. i zove se Lisa sad ona jede ko luda,ali više nema koze pa tako da joj kupujem dukatovo,ja im ne dajem po obrocima kao "seljačić",ovce su mi 5km od kuće pa dobiju ujutro i popodne kad idem kod njih- dobiju koliko mogu pojest i ostalo nosim kući,jer ima gavranova pa im odnesu hranu.jednom sam ih pratio njih par izaziva cucka a dvoje dođe kod hrane i odnose izvan pašnjaka,tako da imaju sat vremena hranu i to je to

a kako bi bilo da nam poslikaš svoje psiće :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
takva je situacija i kod mene farmica mi je kilometar od kuče pa mi se neda svaki dan iči po par puta hraniti pesa več ga nahranim u jutro ostavim mu malo više nije lakomica pa nejede sve od jednom nego kad je gladan i navečer jedna porcija osim ako nisam tamo onda je više obroka
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to je pes, moral bih ja poslikat svoju zvijerku pa da malo reklamiramo našeg ovčara
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Prijatelju znaš li ti da je koza blagodata životinja imaš sex, mljeko i jariće samo ti trebajun duboke čizme.:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh