• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ili hrvatski ovčar (mala ,crna frčkava ,neposlušna napast - tj. crna ovca):)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ili hrvatski ovčar (mala ,crna frčkava ,neposlušna napast - tj. crna ovca):)


za mene najbolja vraćalica ili radni pas za ovce koji postoji.kad bi mogo birati između Hrvatskog ovčara i B colija,ovčara bi uzeo.To su neumorne male zvijeri.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Najbolji pas na svijetu ... :prayer: samo treba imati malo živaca da se privikne na njezinu narav i tad je sve 5! :lol:

IMAG0031.JPG
 
M

MOCO

Guest
jednom sam čitao valjda u Agroglasu, o jednoj uzgajivačnici tornjaka kod Osijeka.
probaj ih naći preko gooogla.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
meni je pas više trebao za čuvanje posjeda i ovaca,a ne za neki rad s njima,tu je zato tornjak u velikoj prednosti
 
B

bepo

Guest
super ti je ova tvoja lila!
kako laje na uho tromom govedu da se digne :D

nego, zanima me kako koze reagiraju na ovcarskog psa? jel ima itko iskustva s time?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja imam malog tornjaka kuicu,staru 3mjeseca sa kozama je od dva mjeseca starosti nemožeš vjerovati koliko je privižena kozama ne odvaja se od njih kud one tu i ona pravi pas čuvar ,tako ti je i sa drugim radnim psima samo treba malo raditi snjima i neka borave od malena snjima i neče biti nikakvih problema kad se naviknu na stado njima je to urođeno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
super ti je ova tvoja lila!
kako laje na uho tromom govedu da se digne :D

nego, zanima me kako koze reagiraju na ovcarskog psa? jel ima itko iskustva s time?

nije ćuke briga jel to ovca,koza,krava ili bilo koja druga živina.on čuva ono što je tvoje
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pisao sam več na ovoj temi i imam "malu crnu ovcu" koja je pubertetlija, na lancu je ali od zadnjeg posta na ovoj temi gledam da ju što više uklopim u stado iako je za svaku nepodopštinu na lancu barem 5 min pa ju opet pustim i do sad je naučila da kad ju zovem mora stati uz nogu, kako dalje i jel to ispravan način
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
pisao sam več na ovoj temi i imam "malu crnu ovcu" koja je pubertetlija, na lancu je ali od zadnjeg posta na ovoj temi gledam da ju što više uklopim u stado iako je za svaku nepodopštinu na lancu barem 5 min pa ju opet pustim i do sad je naučila da kad ju zovem mora stati uz nogu, kako dalje i jel to ispravan način

jeste,nakon svake komande,nagrada u pravom trenutku.nemoj je kažnjavati.kada neposluša ignoriraj je.sve treniraj kada je gladna.malo granula u džep i polako.maximum 1 sat vježbe na dan.
nađi komande koje tebi pašu i koje su kratke,pas tada najbolje razumije.ako je NE ona je NE a ne kao kod nas mnogih "ne ne" kao da je pas dijete.jasno i glasno.

kad je pusti s lanca,onda je pusti da se istrči,da malo adrenalin ode kud treba onda pristupi radu,ali pas mora biti gladan da bi te slušao i učio.
 
M

MOCO

Guest
Smisli sam komande koje su najtipičnije za tebe i kratke da ih pas i ovce lako pamte!
Ja sam npr. slučajno krenuo s pljeskanjem rukama i povikom hop hop kada tjeram krave s pašnjaka. Sada to izgleda tako da samo stanem na rub pašnjaka (negdje blizu štale jer neda mi se pješačiti preko 2 jutra zemlje) plješčem dlanom o dlan i vičem "hop hop idemo" i svi kreću: psi idu do kraja pašnjaka, a krave kreću prema štali i čak i trće. Sve je stvar navike, a pametne životinje KOJE NE ŽIVE U STRAHU od tebe uće brzo.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Smisli sam komande koje su najtipičnije za tebe i kratke da ih pas i ovce lako pamte!
Ja sam npr. slučajno krenuo s pljeskanjem rukama i povikom hop hop kada tjeram krave s pašnjaka. Sada to izgleda tako da samo stanem na rub pašnjaka (negdje blizu štale jer neda mi se pješačiti preko 2 jutra zemlje) plješčem dlanom o dlan i vičem "hop hop idemo" i svi kreću: psi idu do kraja pašnjaka, a krave kreću prema štali i čak i trće. Sve je stvar navike, a pametne životinje KOJE NE ŽIVE U STRAHU od tebe uće brzo.

uz ovo pamtene bih još samo dodao,gladne tojest željne žita na jaslama.nakon dobre ispaše godi im nešto tvrđe pod zub :partyman:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
uz ovo pamtene bih još samo dodao,gladne tojest željne žita na jaslama.nakon dobre ispaše godi im nešto tvrđe pod zub :partyman:

ja sam tako dozivao janjce i metao im nož pod vrat i sad više nisu baš za tvrdu hranu......:):):)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
znači pustim ju cca 20 min da se izludira i onda vidim kad je za rad u džep stavim hranu pa ju zove "dođi" kad dođe dobije malo hrane, zatim joj viknem i mahnem rukom "idi" onda ode i šeće,njuška...pa ju opet zovem sa "dođi" kad dođe opet malo hrane a ako ne dođe opet 5-10min lanac pa opet tako...
jučer joj na idi baš nije bilo sve jasno pa sam ju "mlatnuo rukom" dok nije shvatila, danas opet ponavljanje bez novih elemenata
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
znači pustim ju cca 20 min da se izludira i onda vidim kad je za rad u džep stavim hranu pa ju zove "dođi" kad dođe dobije malo hrane, zatim joj viknem i mahnem rukom "idi" onda ode i šeće,njuška...pa ju opet zovem sa "dođi" kad dođe opet malo hrane a ako ne dođe opet 5-10min lanac pa opet tako...
jučer joj na idi baš nije bilo sve jasno pa sam ju "mlatnuo rukom" dok nije shvatila, danas opet ponavljanje bez novih elemenata

kaj joj daješ za nagradu? špek, kobaje... ili neku kupovni hranu?
moral bi i ja svojega počet malo trenirat.... al već ima godinu i pol...
 

Najnoviji postovi

Na vrh