• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
znači pustim ju cca 20 min da se izludira i onda vidim kad je za rad u džep stavim hranu pa ju zove "dođi" kad dođe dobije malo hrane, zatim joj viknem i mahnem rukom "idi" onda ode i šeće,njuška...pa ju opet zovem sa "dođi" kad dođe opet malo hrane a ako ne dođe opet 5-10min lanac pa opet tako...
jučer joj na idi baš nije bilo sve jasno pa sam ju "mlatnuo rukom" dok nije shvatila, danas opet ponavljanje bez novih elemenata

Sve OK samo me malo bode ovo pod navodnicima :mrgreen:
Upozorenje povišenim tonom i "pretnja" prstom je puno kvalitetnija metoda.Nemoj je nikako odgajati mlaćenjem jer će te se bojati i tada od straha neće znati što smije a što ne... :scratch
 
M

MOCO

Guest
Sve OK samo me malo bode ovo pod navodnicima :mrgreen:
Upozorenje povišenim tonom i "pretnja" prstom je puno kvalitetnija metoda.Nemoj je nikako odgajati mlaćenjem jer će te se bojati i tada od straha neće znati što smije a što ne... :scratch
TOČNO!!!
Nemora ona od prve skužiti što si ti htio, možda joj je to sad previše pa ostavi neko vrijeme i uvježbavaj ovo što joj ide:axe: nemoraš je odmah umlatiti kad ne shvaća
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
kaj joj daješ za nagradu? špek, kobaje... ili neku kupovni hranu?
moral bi i ja svojega počet malo trenirat.... al već ima godinu i pol...

taj će sada tebe trenirat..,pustiš ga,neće ti doći,bježi od tebe ,ne da se zatvoriti ili svezati,trci za drugima...,:)) :),najbolje mu daš za nagradu 5,5mm
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
taj će sada tebe trenirat..,pustiš ga,neće ti doći,bježi od tebe ,ne da se zatvoriti ili svezati,trci za drugima...,:)) :),najbolje mu daš za nagradu 5,5mm

ma nije tako... ipak on ima nekih osjećaj slušanja ugrađen... kad ga pustim, i dok se istrči i izdivlja, skoro pa uredno sluša.... dođe kad ga zovem, istina malo više puta moram zvat, ali dođe... a kad uzmem lanac da ga vratim, dolazi, ali onako pognuto, imam osjećaj da misli da je nešto zgriješio...jadan... jedino ga nemogu ušutkat kad netko dođe na dvorište, svejedno da ja stojim vani s,npr. poštarom, on laje i hoće se otkinut s lanca, mada mu govorim da šuti...
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
ma nije tako... ipak on ima nekih osjećaj slušanja ugrađen... kad ga pustim, i dok se istrči i izdivlja, skoro pa uredno sluša.... dođe kad ga zovem, istina malo više puta moram zvat, ali dođe... a kad uzmem lanac da ga vratim, dolazi, ali onako pognuto, imam osjećaj da misli da je nešto zgriješio...jadan... jedino ga nemogu ušutkat kad netko dođe na dvorište, svejedno da ja stojim vani s,npr. poštarom, on laje i hoće se otkinut s lanca, mada mu govorim da šuti...

Ako je rijeć o onom Gari sa tvojih fotki onda je to jednostavno takav pas jer ima u njemu krvi Hrvatskog ovčara,a ti se ne gase bez obzira na tvoju komandu.Jednostavno njihova mora biti zadnja.... :rolfer:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Ako je rijeć o onom Gari sa tvojih fotki onda je to jednostavno takav pas jer ima u njemu krvi Hrvatskog ovčara,a ti se ne gase bez obzira na tvoju komandu.Jednostavno njihova mora biti zadnja.... :rolfer:

hehe... odaziva se na Gringo, ne Garo... ;)
ma znam, već sam se pomirio s tim da laje ko lud...
a i smješno mi je gledat ljude kako ga se boje....hehehe... pravi mali čuvar...
samo da ne dođu kad nije na lancu, a ja malo dalje...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kaj joj daješ za nagradu? špek, kobaje... ili neku kupovni hranu?
moral bi i ja svojega počet malo trenirat.... al već ima godinu i pol...

:toimonster:hranu za mačke:rolfer::rolfer::rolfer:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ma nije tako... ipak on ima nekih osjećaj slušanja ugrađen... kad ga pustim, i dok se istrči i izdivlja, skoro pa uredno sluša.... dođe kad ga zovem, istina malo više puta moram zvat, ali dođe... a kad uzmem lanac da ga vratim, dolazi, ali onako pognuto, imam osjećaj da misli da je nešto zgriješio...jadan... jedino ga nemogu ušutkat kad netko dođe na dvorište, svejedno da ja stojim vani s,npr. poštarom, on laje i hoće se otkinut s lanca, mada mu govorim da šuti...

možda pozna tog poštara- od prije,"kad te nema doma" i oni su vragovi za ....:)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
:prayer::prayer::prayer::prayer: :prayer::madmana:

možda naući mijaukati i praviti grbu pa će bit hit na tubu:lol::lol::lol:
pa postoji hrana za pse, imaš ih raznih velićina, oblika, cijena, proizvođaća inače samo za informaciju psi teško podnose kobasice i špek a ono što si vidio u simpsonima i drugim crtićima-to baš i ne prolazi u stvarnom svijetu:finga:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
najlakše ti je kupit suhe krekere(neke kvalitetnije)staviš u džep i kada te poslušaonda mu daš dva krekera i pomaziš ga po glavi,nemoj mu davati puno jel onda ništ od obuke
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vidiš mrkki ima i krekera još samo da počnu raditi čokolino i kraš expres i ponuda zaokružena
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo završio sat treninga LORE i samo ju mogu pohvaliti, budući da nismo par dana ništa radili nije ništa zaboravila, završila je svega 2 puta na lancu, s tim da smo ponavljali naučeno te na komande IDI i DOĐI reagira ispravno i pravovremeno bez obzira gdje bila na DOĐI dolazi u trku a probao sam i komandu TU-podrazumjeva se da sjedne pored mene i nakon 2-3 puta ponavljanja shvatila je:partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
to care samo naprijed....joooj da vidiš kako su Tornjaci "teški" kad je sezona parenja.:(
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma na sreču lora je još pubertetlija pa mislim da izvijesno vrijeme još neću imati problema:supz:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Anna sa ovcom i janjcima.Slika sam sa prozora da me neosjeti.Neznam kako i zašto ali ima osjećaj da iskuplja ovce na mjesto bez trke i zbrke, a to Tornjaci nerade inače.

 

Najnoviji postovi

Na vrh