• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nisam još nikak metal slike ,neznam jel bi znao

a ovo čuvaju


Uploaded with ImageShack.us

ajoj davore pa što sve imaš u stadu-ne mislim kritički nego me zanima jer vidim svega pa ako možeš da navedeš pasmine, koje preferiraš, kakav ovan...
odgovor na prikladnu temu
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa znaš da uvijek postoji crna ovca:mrgreen:
a izgleda kao da je dobila knock-out od mavrovića u zlatnim danima:mrgreen:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
crna ovca je imala 2 ,a slikana je početkom proljeća,sad je u boljem stanju


Uploaded with ImageShack.us
ovdje su slikane kada sam ih kupio,one su križanci(slovenka,pramenka),s njima je stalno ovan slovenac s papirima,kada sam ih kupovo nisam ni tražio da bude određena pasmina,crnu sam uzeo zato da imam šarenih janjaca i normalno svako stado mora imati crnu ovcu:)
Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ljepše mi je za vidjeti ovakvo janje


Uploaded with ImageShack.us

sada malo biram za pomladak, da imaju duže uši ,izbočen nos ,visoke ko što je ova jedna na slici,karakteristike slovenki,pa se polako budem riješio onih starih


Uploaded with ImageShack.us
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moram priznati da su skoro sve na slici povukle na slovenke a još slovenac kao gazda kroz par sezona bih mogao imati čisto stado slovenki ili češ križati
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
moram priznati da su skoro sve na slici povukle na slovenke a još slovenac kao gazda kroz par sezona bih mogao imati čisto stado slovenki ili češ križati

nema više križanja ,samo janezi
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
jučer mi se ojarila koza imam kujicu tornjaka staru 3 mjeseca pojela je jariću pola glave i malo noge do sad nije bilo problema snjom neče ništa jarićima ima li ko kakvog iskustva stim od mjesec dana starosti je sa kozama do sad nije pravila probleme ...:prayer:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
iako je prošla 3 mj. moraš je i dalje hraniti ,da se ne mora sama snalaziti:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jučer mi se ojarila koza imam kujicu tornjaka staru 3 mjeseca pojela je jariću pola glave i malo noge do sad nije bilo problema snjom neče ništa jarićima ima li ko kakvog iskustva stim od mjesec dana starosti je sa kozama do sad nije pravila probleme ...:prayer:

de pojasni kako pojela??? jel jare bilo mrtvo???? sa tri mjeseca nisu u stanju ni mačku poganjati.tu nešto neštima
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
neznam jel bilo mrtvo kad se okotilo ali sam našao mrtvo grizla joj je glavu i noge vidio sam kad sam došao još me odvela do njega i lizala bila je krvava po glavi..
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
neznam jel bilo mrtvo kad se okotilo ali sam našao mrtvo grizla joj je glavu i noge vidio sam kad sam došao još me odvela do njega i lizala bila je krvava po glavi..

jel imaš još psa pored te kujice ili je ona sama sa stadom?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
moguče je ta opcija to si i ja mislim po njenoj naravi nebi mislio da bi to napravila vidječemo kako če dalje biti njeno ponašanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh