• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

M

MOCO

Guest
a slušaj ako je 3 mjeseca stara onda ni sama nezna što je napravila, najvjerojatnije se samo igrala. Meni se nekako čini da je prije nje netko drugi zagrizao jare a ona samo nastavila, ako je bilo po noći možda štakori-čuo sam od jednog lege koji je radio prije 5-6 god. na nekoj farmi ovaca da kad ujutro dođe zna biti po nekoliko janjića s pojedenim ušima,očima i svašta strašno. Kod mene je jedna krava imala kod repa ranicu, a veterinar je odmah pitao dali ima štakora i da najbolje ostavljam svjetlo u rodilištu.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Moja kuja hrvatska ovcarka ima sutra u 12h zakazano nazalost.
Idemo na operaciju maternice. Dijagnosticirana piometra:(
Citam po internetu da je dosta teska operacija i oporavak,ali valjda bude sve ok.

Zao mi je sto je nisam odmah odveo ovom veterinaru,jer tko zna koliko se upala prosirila i samo da nebude prekasno.
 
H

Hrvach

Guest
Jel imala koji teški okot prije? Moguće da je od toga. Ja sam imao kuju malamuta koja je imala jedan teški okot u kojem je maternica tolko stradala da se više nije tjerala niti ostala skotna. Nažalost takve stvari se događaju i treba se pomiriti s tim. Ako jedan veterinar kaže da ju treba uspavati ne slušaj ga i idi k drugome, u 99,9% slučajeva ima spasa samo je pitanje kolko je veterinar sposoban i zainteresiran.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
U 12.30h sam je ostavio i dosao sam po nju u 18h.
Izvadeni su joj jajnici i maternica.
I tijekom operacije u crijevu joj je veterinar nasao okruglu gumenu igracku sto je progutala,pa je i to izvadio tj. rezao crijevo.
Kaze da je sreca da nije prije doslo do crijeva,vec da se neko vrijeme zadrzalo u zeludcu. Da smo dosli na vrijeme kaze.

Sad svakih 20ak minuta idem je gledati i podragati da vidim kako je.
Bas se vidi da je boli.
Velika je to operacija i jos je uvijek drogirana onak malo.
Sutra je vozim na infuziju 3-4 sata da je prima.

Nesmije nista niti piti niti jsti,zbog operacije crijeva.
:mad:
 
M

MOCO

Guest
nebrini se izvuči se se ona i ako hoće nekud otići kad dođe ksebi pusti je,najvjerojatnije si ide nać neku travu koja joj treba za probavu! Imao sam mačka koji se vratio kući a crijeva vukao za sobom,operirali su ga pod narkozom i kad je došao sebi otišao je, ali vratio se u puno boljem stanju i to je sve prebolio i ozdravio!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Evo jucer se probudila i fino stala na noge,bas sam zadovoljan kako se oporavlja.
Sad smo dosli sa infuzije. Sutra i prekosutra jos cemo ici vjerovatno.
Danas jos nesmije nista jesti i nikud ici po vani nego samo skroz malo malo vode.
A i okovratnik su mi dali da joj stavim ako pocne lizati ranu. Svejedno cu joj staviti preko noci.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ovo je Bobi,križanac mame tornjak i tate haski,prilično je povukao od mame ovdje star mjesec i pol a ovdje 2 mjeseca i 10 dana-obožava vodu
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Za kaj će služit Bobi, bit će čuvar kuće ili pastirski pomagač? Baš je lijep, samo treba puno raditi s njim i bit će super pesek za bilo kaj.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
trenutno služi za raznašanje nepospremljenih papuća,cipela itd.:vragek:,a trebao bi biti čuvar kuće
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
trenutno služi za raznašanje nepospremljenih papuća,cipela itd.:vragek:,a trebao bi biti čuvar kuće

ja imam mješanca mama je tornjak a tata je labrador povukao je sve od mame služi mi kao čuvar stada ženka je zaboravih naglasiti i na prolječe ču ju pariti sa tornjakom sad je super čuvar nebi je mjenjao ni za čistokrvnog sa papirima
 
H

Hrvach

Guest
trenutno služi za raznašanje nepospremljenih papuća,cipela itd.:vragek:,a trebao bi biti čuvar kuće
:rolfer::rolfer: To je normalno u toj dobi,ali joj se opet ne smije puno dopuštati da ne postane mali užas:vragek: Baš mi ju je fora za vidjet i zanimljiva je kombinacija roditelja. Mogao bi ju drugu godinu zakopčiti za sanjke pa da vuče tebe ili klince, bit će sigurno dosta jaka.
 
M

marija123

Guest
trenutno služi za raznašanje nepospremljenih papuća,cipela itd.:vragek:,a trebao bi biti čuvar kuće

mogao bi on i više od čuvanja kuće,iskreno,neznam kakav će ispasti po izgledu,al će biti dobar..obično su bobiji najbolji...iskustvo :D
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel ovo tornjak? ili križanac?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Kupljen je kao tornjak,kažu da su dozvoljene tri boje i to je ok ali malo mu je njuška sumljiva!
 
M

MOCO

Guest
dok sam gledao slike mislio sam "koja je to rasa" a tek onda vidim da si napisao da je tornjak, pa sam pomislio da nemam pojma o psima

neznam,mislim da liči na lesija
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Da i ja sam mislila da sliči na lesia ali kad sam malo razgovarala sa ljudima koji poznaju pse rekli su mi da ima više podvrsta tornjaka danas ću ga uslikati ponovo da se bolje vidi!
 
H

Hrvach

Guest
Medolina, onaj ko ga je prodao pod tornjaka ili nema pojma o psima ili jako dobro laže. Kolko sam vidio @seljačić ima tornjake i ima ih dosta ljudi na forumu pa prouči i uočit ćeš jako velik razlike. Tornjak je "robusnije" građen, gubica je drugačija.. Uglavnom ima dosta velikih razlika. Više podvrsta tornjaka... Možda ima možda nema, ali ja znam da je samo jedna priznata i po toj jednoj je pisan standard. Nažalost danas se nađe dosta pasa koji imaju papire,a ne odgovaraju niti malo standardu. Lova radi čuda i svi se mogu potkupiti pa tako i ovi iz kinološkog saveza. Ima i dosta švercera koji prodaju "muda pod bubrege". Ukoliko vam nije važna čistoća pasmine nego samo posao onda to nije bitno, glavno da radi ono kaj treba,a nije važno jel je tornjak,ovčar ili mješanac.
 
M

MOCO

Guest
images

kažu da je i ovo tornjak
images


meni se sviđa ovakav s njuškom kao medo

images



google izbaci svakakvih sličica, pa ima i takvih što vuku na lesija u licu
 

Najnoviji postovi

Na vrh