• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

M

MOCO

Guest
images
images

kažu da je i ovo tornjak
images


meni se sviđa ovakav s njuškom kao medo



google izbaci svakakvih sličica, pa ima i takvih što vuku na lesija u licu
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Hvala za ocjenu,dobar je tj. poslušan a znala sam a sad sam i sigurna da je "šarko"!:partyman:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kupljen je kao tornjak,kažu da su dozvoljene tri boje i to je ok ali malo mu je njuška sumljiva!

svaki tornjak maltene ima tri boje kad se bolje pogleda.ne samo da je njuška u pitanju nego i uši,jer ih drži previsoko.građa je malo nježna,neznam dali je ženka ili mužjak.tornjak mora imati i šare po trbušnoj koži kao po dlaci,unutrašnjost vilice mora imati šare kao po tijelu.po meni mislim da ovo nije čisti tornjak,mada ima sličnosti.nemoj ovo shvatiti kao uvredu ili negativan stav sa moje strane,samo ti želim ukazati na pojedinosti.pas je lijep i nema ružnih pasa,samo ružnih imaoca psa.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ova prva fotografija gdje jede/pije iz zdjele je super.
Pa koliko ga puta na dan hranis?
Prekrasni psi. Steta sto nemam vece dvoriste za njega.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
dok je bio mali jeo je koliko je mogo,zdjela je stalno bila puna,sad kak je narasto hranim ga 2 puta jer tada i dolazim kod njih(ujutro/navečer)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dok je bio mali jeo je koliko je mogo,zdjela je stalno bila puna,sad kak je narasto hranim ga 2 puta jer tada i dolazim kod njih(ujutro/navečer)

nema primjedbe,psi su ti ok,nisam kinološki sudija koji bi sad rekao da tvoj veći pas treba imati lice kao i mlađi i nikako zatvorenu masku,a ja ima na to kažem da ga oni naprave tako jer ja ih nepravim nego se kote takvi.

jedina primjedba,velikog hrani samo jednom bolje je za probavu.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
možda mu glava vuće na šarplaninca,ali kao što i sam kažeš takav se okotio,roditelji su mu iz ferdinandovca,oba su imali papire i lisu na glavi,plašt , 3 boje itd.

-Dlaka ne bi smjela biti kraća od 9 cm, a što je duža to je poželjnjija, osobito griva vrata i "zastavice" na nogama i repu.

Tornjak može biti višebojan (šaren), trobojan i dvobojan. Najpoželjniji su višebojni psi, a u svim varijantama osobito se cijeni oštrija razgarničenost boja. Njegova karakteristika je svijetliji obraz od boje trupa. Poželjno je, također, i lisa po sredini glave. Prskanost boja je dozvoljena, dok dvobojnost nije dozvoljena. Visina mužjaka na grebenu je 60 cm pa na više, a ženke 56 cm pa na više. Dužina trupa je najviše do 8% veća od visine mužjaka, do 10% je veća kod ženke. Visina prsa je oko 45 % visine grebena, a dozvoljene su i dublje grudi. Tornjak je staložen pas, dobroćudan prema ljudima, oprezno agresivan prema životinjama i drugim psima napadačima na gospodara, dom, tor i stado. Ustrajan je u izvršavanju postavljenih zadataka, lahko shvaća volju gospodara i lahko prihvaća obuku, koju možda nije ni potrebno vršiti, jer večina uzgajivača, koji imaju višegodišnje iskustvo s ovim psom će vam reći da je tornjak pas koji se uči, a ne dresira.

-svoje nisam ništa dresirao,naučili sami da paze ovce (samim lajanjem ovce se okušljaju na hrpu)idu na ispašu s njima ...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
možda mu glava vuće na šarplaninca,ali kao što i sam kažeš takav se okotio,roditelji su mu iz ferdinandovca,oba su imali papire i lisu na glavi,plašt , 3 boje itd.

-Dlaka ne bi smjela biti kraća od 9 cm, a što je duža to je poželjnjija, osobito griva vrata i "zastavice" na nogama i repu.

Tornjak može biti višebojan (šaren), trobojan i dvobojan. Najpoželjniji su višebojni psi, a u svim varijantama osobito se cijeni oštrija razgarničenost boja. Njegova karakteristika je svijetliji obraz od boje trupa. Poželjno je, također, i lisa po sredini glave. Prskanost boja je dozvoljena, dok dvobojnost nije dozvoljena. Visina mužjaka na grebenu je 60 cm pa na više, a ženke 56 cm pa na više. Dužina trupa je najviše do 8% veća od visine mužjaka, do 10% je veća kod ženke. Visina prsa je oko 45 % visine grebena, a dozvoljene su i dublje grudi. Tornjak je staložen pas, dobroćudan prema ljudima, oprezno agresivan prema životinjama i drugim psima napadačima na gospodara, dom, tor i stado. Ustrajan je u izvršavanju postavljenih zadataka, lahko shvaća volju gospodara i lahko prihvaća obuku, koju možda nije ni potrebno vršiti, jer večina uzgajivača, koji imaju višegodišnje iskustvo s ovim psom će vam reći da je tornjak pas koji se uči, a ne dresira.

-svoje nisam ništa dresirao,naučili sami da paze ovce (samim lajanjem ovce se okušljaju na hrpu)idu na ispašu s njima ...

tako je.pravi tornjak brzo kuži šta mu je zadatak,ali zbog jakog karaktera nije za svakog
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
neko veče probudi me glasan lavež pasa.mužjaci su bili napolju a ženka u boksu jer se tjerala.
pas lutalica,ženka u tjeranju(rotvajler) je navaljivala na tor kod ovaca a oni su tražili samo da je zaskoče.vidim neće njoj ništa,odem do boksa pustim ženku a ostatak možete samo zamisliti.....
 
M

MOCO

Guest
kereći svatovi!

pazi sad da ti svi skupa ne odlutaju na par dana
 
H

Hrvach

Guest
Uff, 2 kuje kad se zakvače nema gorega. To je nemoguće rastaviti,gore su od mužjaka. Mužjaci se pogrizu i puste,a ženke idu do kraja.. Tak treba, treba se rješavati tih lutalica, samo rade štetu po selima.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
kao što se vidi iz priloženog Bobi je porastao i sa 5 mjeseci nagural na 29 kg(mora se priznati da mu je sve dobro)
 

Najnoviji postovi

Na vrh