• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarski i pastirski psi

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo malo cudnog pitanja.
na proljece si namjeravam nabaviti dvije koze i magarca.
Imam skotsku ovcarku koja sada zivi s nama u gradu, a kad dodu navedene zivotinje seli se u zagorje.

Magarac i koze ce zivjeti u dvoristu + vocnjaku povrsine 4500m2. ogradeno.

Ovcarka je u gradu sva plaha i ponizna ali je u dvoristu jako dobar cuvar spremna otjerati nepozeljnog gosta.
Slusa na prvu.

Kako da je naucim da cuva magarca i koze? da li ce joj se javiti ono "ovcarko" da cuva???


isprobaj negdje,instinkt je jak,ali strah može biti jači
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
a gdje??
Bila je ovo ljeto udrustvu s konjima. prva dva dana ih se bojala, a onda s njima bila u stali....
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a gdje??
Bila je ovo ljeto udrustvu s konjima. prva dva dana ih se bojala, a onda s njima bila u stali....


upravo tako,samo polako.posjeta gdje ima konja,pa koza ili ovaca i lagano samo.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
hm...morati cu se dobro raspitati tko ima neku od navedenih zivotinja.
hvala na odgovoru.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hm...morati cu se dobro raspitati tko ima neku od navedenih zivotinja.
hvala na odgovoru.

čim pokaže strah,nema maženja niti lijepih riječi.samo ignorancija,kao da ništa nije bilo.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
I ja ću čuvati ovce kad narastem!

fotografija1527.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kavkaski ovčar

Zanima me dali neko ima osobnog iskustva sa ovom vrstom kakvi su čuvari odnos prema životinjama gazdi prema nepoznatim osobama agresivnost itd..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
evo malo cudnog pitanja.
na proljece si namjeravam nabaviti dvije koze i magarca.
Imam skotsku ovcarku koja sada zivi s nama u gradu, a kad dodu navedene zivotinje seli se u zagorje.

Magarac i koze ce zivjeti u dvoristu + vocnjaku povrsine 4500m2. ogradeno.

Ovcarka je u gradu sva plaha i ponizna ali je u dvoristu jako dobar cuvar spremna otjerati nepozeljnog gosta.
Slusa na prvu.

Kako da je naucim da cuva magarca i koze? da li ce joj se javiti ono "ovcarko" da cuva???


Lako će se pas priučiti na životinje,i čuvati ih,samo je pitanje kako ćeš ti čuvati sve ono što u dvorištu bude,i naravno voćke, od koza.Vole one gricnuti sve što ima lijepu boju,cvijeće pogotovo,voćke brste dokle mogu istegnuti vrat.:p:p:p
I ja bih voljela imati magarca,ili onoga sasvim maloga konjiča.Kozice sam već imala,ali ih nisam mogla zadržati pa sam ih poklonila.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Pravi je i ja si planiram uzeti sad jednog malog tornjaka koliko si ga platil ...
platio ga 500kn u zagrebu ostalo čovjeku još jedna ženka reko da bi je dao besplatno
 
H

Hrvach

Guest
Dane ovo je neki pravi je..č taj ne bira jel kuja ili krava, glavno da je rupa:icon_rofl::icon_rofl::icon_eyes:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Dane ovo je neki pravi je..č taj ne bira jel kuja ili krava, glavno da je rupa:icon_rofl::icon_rofl::icon_eyes:
Vidi on da ja imam problema s reprodukcijom pa da malo pripomogne
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Moj novi tornjak star 2 m
Balašević imao pijetla koji je skakao na sve a ja psa
Uploaded with ImageShack.us

e lijep tornjak
- samo da dam ponudu= kad se ta crna kuja okoti kupit ću to štene dam ti 100 euro -tak da ti ga odma otplatim :) (toliko sam ja platio svog u ferdinandovcu)
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ti psi će biti veći od kavkavskog psa
a štene tornjaka sam već dugo tražio ali niša blizu mene trenutno nije bilo, a jesenas mi krepo tornjak bio star 12god i opet sam htio tornjaka
zadnja slika starog tornjaka i njegovog prijatelja
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Da si mi bar bliže od tebe bi uzel jer imaš prave pse dopadju mi se ...


ta ženka je sestra odo ovog psa sa mog avatara,i stvarno mora ići u dobre ruke jer je oštra na zubu.i treba čvrstu ruku,ruku bez batina ali sa jasnom zapovijedi
 

Najnoviji postovi

Na vrh