• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

Ovdi je samo malo preletija. Inace ja nisan snimija onu fotografiju. Ono je snimljeno jucer u Svicarskoj. Ali tako mi se dopala da san je mora montirat.
@ abrkili zanima me sve o laznoj trudnoci ili gravidnosti ili bremenitosti kod koza. Zar nisi dobija moju poruku?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

ma dobio sam,odgovorio sam ti.nisi ti dobio moju poruku?daj provjeri jel ti pretinac slučajno pun pa ne možeš dobit poruku?
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

abrkili kaže:
ma dobio sam,odgovorio sam ti.nisi ti dobio moju poruku?daj provjeri jel ti pretinac slučajno pun pa ne možeš dobit poruku?
Pretinac ok stiglo nista nije.
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

abrkili kaže:
zanimljivo,pramenka pa daje 2 okota godišnje...

Zasto ne? I moje bi da ih je pustit. I one formalno spadaju u grupu pramenki. Jednom nisam bas bija marljiv pa san danas muza ovce a sutra 12 ojanjenjih. Zavisi o nacinu drzanja i ishrane a najvise o selekciji. Mozda je u djiru u porijeklu i koji "oplemenjivac" U svakom slucaju pohvalno. Samo naprid
@ abrkili sta si mi sazna po pitanju trudnoce? :) :) :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

@boki:to sam i pretpostavio,jer ovce su ti u finoj kondiciji,jedino mi onaj ovan nekako tanko izgleda... svaka čast!
reci mi čime ih hraniš?osim paše..

@brundalo:našao sam u knjizi o umjetnom osjemenjivanju i reprodukciji ovaca slijedeći naslov:DOKAZIVANJE GRAVIDITETA U OVACA I KOZA,jel te to zanima? ako ne,da ne prepisujem bezveze cijeli tekst,hehe..
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

abrkili kaže:
@boki:to sam i pretpostavio,jer ovce su ti u finoj kondiciji,jedino mi onaj ovan nekako tanko izgleda... svaka čast!
reci mi čime ih hraniš?osim paše..

@brundalo:našao sam u knjizi o umjetnom osjemenjivanju i reprodukciji ovaca slijedeći naslov:DOKAZIVANJE GRAVIDITETA U OVACA I KOZA,jel te to zanima? ako ne,da ne prepisujem bezveze cijeli tekst,hehe..
Ma daj ne prepisuj nista nego ako sta nadjes o tom nesretnom poremecaju lazne trudnoce ok a ako ne opet dobro :) :)
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Re: ovčarstvo

abrkili kaže:
@boki:to sam i pretpostavio,jer ovce su ti u finoj kondiciji,jedino mi onaj ovan nekako tanko izgleda... svaka čast!
reci mi čime ih hraniš?osim paše..
Dajem im zob, sijeno, kukuruz, pšenične mekinje, tritikale, a ovan nije mrsav, to se samo cini na ovoj slici.
Da te pitam nesto iz tvoje struke<, ovnu raste treci rog, sta da radim s tim?
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

boki91 kaže:
abrkili kaže:
@boki:to sam i pretpostavio,jer ovce su ti u finoj kondiciji,jedino mi onaj ovan nekako tanko izgleda... svaka čast!
reci mi čime ih hraniš?osim paše..
Dajem im zob, sijeno, kukuruz, pšenične mekinje, tritikale, a ovan nije mrsav, to se samo cini na ovoj slici.
Da te pitam nesto iz tvoje struke<, ovnu raste treci rog, sta da radim s tim?

Sta se mene tice ne tribas radit nista to ti je jedan atavizam i nista vise. Ako tebi ne smeta njemu nece sigurno :) :)
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Re: ovčarstvo

To mi se prvi put desilo i zato sam pitao, hvala brundalo!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

evo,već brundalo reče... ;) samo prati da ne bi došlo do kakve upale,a ne bi trebalo...
 
V

Volintena

Guest
Re: ovčarstvo

Ima li ko iskustva sa Istočno-frizijskon i Sardinijskon ovcon. Znan da spadaju u mljekarice, ali me zanima kakvi su janjci od njih za ljubitelje sa ražnja?
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

Volintena kaže:
Ima li ko iskustva sa Istočno-frizijskon i Sardinijskon ovcon. Znan da spadaju u mljekarice, ali me zanima kakvi su janjci od njih za ljubitelje sa ražnja?
A janjci ka janjci bogati. Sa pase je svaki dobar sa raznja- :) :) :)
Toliko sta se tice toga. A sad ozbiljno. Jel te te ovce zanimaju za uzgoj ili sta?
Ovo pitan jer sa frizijcon ces imat problema, tesko se aklimatizira na dalmaciju. Sa sardima nebi tribalo bit problema. Ali sa njima imas drugu caku. Zabranjen ti je uvoz u HR radi bolesti plavog jezika u Italiji.
Nego ako se oces bavit njima evo savjet.
Imas farmu Tar - Agrolagune iz Poreca. Oni ti goje tripartitne krizance. frizijska x istarska x sardinijska. Mlijecnost vrhunska a i janci isto tako. A sta je najvaznije blago aklimatizirano
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: ovčarstvo

da se i ja malo uključim i da počnem kupiti savjete...
imam 10 ovčica i ovna JANKA... koje sorte, nemam pojma,,, jedne su bijele a druge bijelo-crne.
bilo je 20komada ali smo smazali za fešte i odredili da ostanemo na 10-ak kom.
stari ludi i hoće da mu kupim zemlju i kaže da bi htio uzgajati ovce za prodaju mesa/janjaca... toliko od mene :D :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ovčarstvo

crno bijele-sigurno neka pramenka... ;)

a savjeta imaš već brdo u prijašnjim postovima,ako nešto ne nađeš,tu smo... ;)
 
B

brundalo

Guest
Re: ovčarstvo

roko kaže:
da se i ja malo uključim i da počnem kupiti savjete...
imam 10 ovčica i ovna JANKA... koje sorte, nemam pojma,,, jedne su bijele a druge bijelo-crne.
bilo je 20komada ali smo smazali za fešte i odredili da ostanemo na 10-ak kom.
stari ludi i hoće da mu kupim zemlju i kaže da bi htio uzgajati ovce za prodaju mesa/janjaca... toliko od mene :D :D
Ajde poslikaj to ja cu ti rec vrlo brzo koje su.
Sta se tice tih bijelih ovako bez slike ne bih znao bez slike, a sta se tice tih crnoglavih moze bit cigaja, ili njemacka crnoglava ovca ili engleski crni ili smedji safolk. Pazi ovo je na nevidjeno i ne mogu bez slike. Naravno mogu bit i njihovi krizanci. Zato slike na sunce :) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh