• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
naravno da je moguce. samo, ako nema pase, imas li livada da im spremis dovoljno sijena? zrno bi kupovao ili isto svoje? ako bi sve kupovao, isplativost ti je upitna. ali opet, ako to mislis samo za sebe, za svoj gust drzat, zasto da ne..
 

damirzrinscak

Novi član
Tu od
1 Velj 2011
Poruka
4
sijena mogu spremit ali malo ali čini mi se da sijeno nije toliko skupo jer jedna bala je oko 10 kn težine od 15-20kg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prije si racunaj 15ak kg po bali, a ta cijena ti je tu kod nas u unutrasnjosti. vjerujem da je dolje kod tebe barem 50% skuplje. koliko bi ovaca drzao? racuna se da po ovci dnevno ide 1,5 - 2kg sijena..
 

damirzrinscak

Novi član
Tu od
1 Velj 2011
Poruka
4
cijena je oko 10 kn po bali znam čovjeka koji ima prosjek bale mu je 18kg prodaje po 11 kn držao bi možda 5-6 ovac do deset
 
V

VOJVODJANIN

Guest
bok ljudovi novi sam na forumu i ne snalazim se baš ali da postavim jedno pitanje?????
živim iznad opatije i htio bih imati nekoliko ovaca ali pošto ovdje bas nema paše htio bih ih držati u štali pa me zanima da li je to moguće

Pozdrav i dobrodošao,svakako da je moguće držati ovce u štali samo se postavlja isplativosti ako kupuješ svu hranu,morala bi cena jagnjeta biti veća od sadašnje. A ako je samo za ličnu upotrebu i radi"gušta" onda samo napred nije baš sve u parama, treba malo i uživati.
 
L

lovac00

Guest
:scratch nista mi sada nije jasno.

Ma slušaj ovca je i dalj kako je i bila,vidi se na njoj da nije baš naj bolje,slabo jede temp. se ne miče od 39.Razgovaral sam sa jednim čovjekom koji imaju ovce već generacijama i veli da je imao takav slučaj i da je to naj vjerojatnije lažna bređost sve ima ali nema ploda(baš i sam to ne kužim),pa navodno pošto nema ploda ciklus je puno bolniji i tad dolazi do tih iscjedaka!Veli on da ako je došlo do uginuća ploda taj plod je do sada dosta veći nego kakav bi bio prilikom poroda i nemože izaći van (napuhnut je),tako da sam odustao od davanja hormona!Mada da je to,to ovca bi dobila sepsu već sto puta!Kaže deda to ti je ovca ništa joj neće bit,samo se možda neće više tjerat!
Kako tvoje stado kolko kom imaš?:gitarist:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ma slušaj ovca je i dalj kako je i bila,vidi se na njoj da nije baš naj bolje,slabo jede temp. se ne miče od 39.Razgovaral sam sa jednim čovjekom koji imaju ovce već generacijama i veli da je imao takav slučaj i da je to naj vjerojatnije lažna bređost sve ima ali nema ploda(baš i sam to ne kužim),pa navodno pošto nema ploda ciklus je puno bolniji i tad dolazi do tih iscjedaka!Veli on da ako je došlo do uginuća ploda taj plod je do sada dosta veći nego kakav bi bio prilikom poroda i nemože izaći van (napuhnut je),tako da sam odustao od davanja hormona!Mada da je to,to ovca bi dobila sepsu već sto puta!Kaže deda to ti je ovca ništa joj neće bit,samo se možda neće više tjerat!
Kako tvoje stado kolko kom imaš?:gitarist:

Razumeo sam to za laznu bredjost, ali to se u mome kraju javljalo kod kobila, nisam znao za ovce.Ja imam 30 ovaca i trenutno 16 jaganjaca rase Virtenberg, i ove godine nije bas sjajno.Dve siljezarke su pobacile, jedna ojagnjila 2 mrtva i jedno jagnje mi je uginulo jer majka nije imala mleka. Sada ocekujem da se jagnje 4 uskoro i kako izgledaju bice sve blizanci pa ce valjda pokriti ovaj manjak. Ako ispadne na kraju 1 ovca 1 jagnje ja ZADOVOLJAN.:partyman:
 
L

lovac00

Guest
Razumeo sam to za laznu bredjost, ali to se u mome kraju javljalo kod kobila, nisam znao za ovce.Ja imam 30 ovaca i trenutno 16 jaganjaca rase Virtenberg, i ove godine nije bas sjajno.Dve siljezarke su pobacile, jedna ojagnjila 2 mrtva i jedno jagnje mi je uginulo jer majka nije imala mleka. Sada ocekujem da se jagnje 4 uskoro i kako izgledaju bice sve blizanci pa ce valjda pokriti ovaj manjak. Ako ispadne na kraju 1 ovca 1 jagnje ja ZADOVOLJAN.:partyman:

Da nije od dehelmetika,šta daješ za parazite i u koje vrijeme!:gitarist:
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Početkom oktobra sam radio sa Ivermektinom preventivu za šugu i nakon 21 dan ponovio.To je sve od hemije.
 
L

lovac00

Guest
Početkom oktobra sam radio sa Ivermektinom preventivu za šugu i nakon 21 dan ponovio.To je sve od hemije.

Kod davanja svih tih antiparazitika bi trebalo pazit da ovca nije u prvom mjesecu gravidnosti(čak i do dva) mada neki proizvođači ne pišu posebne napomene da se taj period izbjegava.Pa se desi ono najgore da ovce pobace čak i do 40% ili janjad po rođenju ugine!Govorim ti to iz vlastitog iskustva,"škola koju sam ja kupio"!:partyman:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja sam prodao po 23 kn ovnića od 30 kg neki dan.

Jučer sam prodao jednog od 26 kg za 20 kn.Prodao sam ga naime,u polovicama,ali je prije toga bio nahranjen,tako da mu je randman lošiji.Obje polovice su vagnule 12 kg,a meso prodajem po 50 kn/kg.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
danasnja cijena janjaca u Popovaci na sajmu od 22 do 26 kuna po kili.

Planirao sam danas u Popovacu ali nisam stigao nazalost.
Budem sad 5-og isao vjerovatno.

Nije losa cijena
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ali je kod vas i adekvatno niža cijena ulaganja,od repromaterijala za sjetvu do veterinarskih usluga.Bez ljutnje,ali priznaj da je istina što sam napisao.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Ali je kod vas i adekvatno niža cijena ulaganja,od repromaterijala za sjetvu do veterinarskih usluga.Bez ljutnje,ali priznaj da je istina što sam napisao.

Neznam za cenu repromaterijala, vet usluge mi radi prijatelj pa nije po punoj ceni,jedino što nas vadi je nabavka lomljenog zrna kukuruza i soje sa instituta u N.Sadu po bagatelnim cenama,i blizina šećerane i mogućnost nabavke otpada prilikom obrade repe(prikolica 5 tona,15 eura).Za ovu godinu planiram i silažu sa 1 ha. Kakva su iskustva sa silažom?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jedno pitanjce:

dali smijem janjcima koje hranimo na flašicu dodati malo mekinja u mlijeko,onako kao djeci čokolino,tek tako da pogušćam smjesu? stari su oko 3 sedmice.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
jedno pitanjce:

dali smijem janjcima koje hranimo na flašicu dodati malo mekinja u mlijeko,onako kao djeci čokolino,tek tako da pogušćam smjesu? stari su oko 3 sedmice.
Neznam za mekinje u mleku to nisam radio,ali u toj dobi polako može kukuruzna prekrupa pred njih da grickaju i sitna detelina.Moji koje ovca doji jedu polako.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Neznam za cenu repromaterijala, vet usluge mi radi prijatelj pa nije po punoj ceni,jedino što nas vadi je nabavka lomljenog zrna kukuruza i soje sa instituta u N.Sadu po bagatelnim cenama,i blizina šećerane i mogućnost nabavke otpada prilikom obrade repe(prikolica 5 tona,15 eura).Za ovu godinu planiram i silažu sa 1 ha. Kakva su iskustva sa silažom?
Ovce nemaju problema sa silažom.Hranio sam jednu zimu i sve je bilo ok.Naravno u početku su mrljale,ali smo im posipali šrotom i kad su se privikle jele su kao lude.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Neznam za mekinje u mleku to nisam radio,ali u toj dobi polako može kukuruzna prekrupa pred njih da grickaju i sitna detelina.Moji koje ovca doji jedu polako.


prekrupu sam dao ali ni ovca ni janjci je baš nevole nešto. inače grickaju svi janjci polako,sijeno,travu i tako pomalo trude se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh