• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje traktora nakon dužeg vremenja stajanja...

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
aha,znam,vec imam kilokkljuc.
onda kad copim ovaj tj opet vremena krecem dalje u raskapanje. na koliko se steze kilokkljucem?

Odnesi glavu nekom majstoru da ju pregleda od pukotina.
I bilo bi dobro promjenit gumice ventila i poslajfat ventile da nasjedaju 100%.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Drugar , a zal ti nije zao upropastiti stroj? Zasto to ne das majstoru da ti slozi da nemas brige , znas ne idu mehanicari djaba u skolu, nego da nauce kako se to radi !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Drugar , a zal ti nije zao upropastiti stroj? Zasto to ne das majstoru da ti slozi da nemas brige , znas ne idu mehanicari djaba u skolu, nego da nauce kako se to radi !

Ja bi isto takav posel prepustil majstoru,nije neka kemija al ima par caka koje majstor koji to radi ipak bolje zna.
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
ma dobro,ak skuzim da nejde ostavljam majstoru nekom da to sredi.. financijska strana mi bas nije bajna a je to jedini razlog sto imam zamisao da ga sam sredim.. a ak bas nejde onda mi nema druge.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
ma dobro,ak skuzim da nejde ostavljam majstoru nekom da to sredi.. financijska strana mi bas nije bajna a je to jedini razlog sto imam zamisao da ga sam sredim.. a ak bas nejde onda mi nema druge.

E pa dok ti skuzis da ti to ne ide, vec ces napraviti puno troska a moguce i hrpu zeljeza za otpad !
Nije to zamjena svijetla ili blatobrana , pa ako nije dobro popravice neko drugi ovo je motor i kad jednom zbrljas nema popravka bez velikog troska .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Odnesi glavu nekom majstoru da ju pregleda od pukotina.
I bilo bi dobro promjenit gumice ventila i poslajfat ventile da nasjedaju 100%.

Opet ti i gumice ventil.
Jebale te gumice. Shvati da je glava tak konstuirana da toga nema.

@ Gadov.
Nemaš se čega bojati.
Glava dole, glava gore na 8 kg, ventile na 30 i nakon 20- tak sati ju dotegneš.
Ako zapneš tu smo.
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
Opet ti i gumice ventil.
Jebale te gumice. Shvati da je glava tak konstuirana da toga nema.

@ Gadov.
Nemaš se čega bojati.
Glava dole, glava gore na 8 kg, ventile na 30 i nakon 20- tak sati ju dotegneš.
Ako zapneš tu smo.

to volim! direktan i ohrabrujuci odgovor! hvala unaprijed na pomoci!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Opet ti i gumice ventil.
Jebale te gumice. Shvati da je glava tak konstuirana da toga nema.

@ Gadov.
Nemaš se čega bojati.
Glava dole, glava gore na 8 kg, ventile na 30 i nakon 20- tak sati ju dotegneš.
Ako zapneš tu smo.

Pa ja sam stvarno lud jer mislim da sve glave dihtaju ventile sa gumicama. Nebum ih vise spominjal obecajem!:icon_rolleyes::(angel):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Pa ja sam stvarno lud jer mislim da sve glave dihtaju ventile sa gumicama. Nebum ih vise spominjal obecajem!:icon_rolleyes::(angel):

Samo IMR "S" je imal gumice ventila, i to samo na usisnim ventilima, ni jedan stariji traktor ih nema (Deutz, Fiat.. itd) nema potrebe za gumicama jer nema tu puno ulja, ko na autima (npr. Z101) tamo se bregasta osovina kupala u ulju iznad ventila, i svako oštečenje gumice se primjetilo, po dimu naravno..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sto kaze kolega Muhanicar nemas se cega bojati.Glava dole novi dihtung malo ciscenja i opet natad.Cak i kad nemas kilo kljuca dobro stegni i neces pogrijesiti.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Sto kaze kolega Muhanicar nemas se cega bojati.Glava dole novi dihtung malo ciscenja i opet natad.Cak i kad nemas kilo kljuca dobro stegni i neces pogrijesiti.

E decki , haj da vas pitam ako covjek nesto shebe , budete mu vi isli to rijesiti ? Za odraditi takav posao covjek mora imati u najmanju ruku prosjecno znanje o mehanici i minimalno srednje kvalitetan alat .
Ja sam se prije dvadeset i kusur godina bavio mehanikom i jednom prigodom sam kupio neki talijanski kilo kljuc koji je lagao ni manje ni vise nego 14 kila , ako su talijani toliko pogrijesili sta se moze ocekivati od kinezcica koji to slazu na spavanju !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako je taj kilo kljuc toliko lagao jel si bar ti imao osecaja u ruci toliko da primetis kad je dovoljno stegnuto. svaki vijak ima moment dokle ide i oseti se da vise nemoze. a svaki moment kluc mozes zeznuti da bude neprecizan posle duze upotrebe pogotovu one kako se neradi sa njim po pravilu. ovde i jesmo da se ispomazemo ako ima koji problem. ima sollucija uvek majstor a ako nema novaca moze i u svojoj reziji odraditi jer nije mnogo komplikovano kad se lepo objasni. ima i slikovito prikaza koliko hoce samo malo citanja i nema problema. ako zapne tu smo ko i dosad
 

gadov

Novi član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
26
E decki , haj da vas pitam ako covjek nesto shebe , budete mu vi isli to rijesiti ? Za odraditi takav posao covjek mora imati u najmanju ruku prosjecno znanje o mehanici i minimalno srednje kvalitetan alat .
Ja sam se prije dvadeset i kusur godina bavio mehanikom i jednom prigodom sam kupio neki talijanski kilo kljuc koji je lagao ni manje ni vise nego 14 kila , ako su talijani toliko pogrijesili sta se moze ocekivati od kinezcica koji to slazu na spavanju !

po struci sam finomehaničar,doduše sa vozilima nisam imao susreta oko raskapanja ali za sve postoji prvi put,ovo ujedno smatram malom školom,nema bolje od prakse ak oćeš nekaj naučit.
koliko sam do sad i skužio imam i podršku na forumu ak kaj zapnem,a imam u zadnjem slučaju mehaničara.
što se tiče kilo kjuča,ovaj je iz bmw-ove radione..valjda je dobar,kolega je cijeli motor honde crx složio s njim.

ako je taj kilo kljuc toliko lagao jel si bar ti imao osecaja u ruci toliko da primetis kad je dovoljno stegnuto. svaki vijak ima moment dokle ide i oseti se da vise nemoze. a svaki moment kluc mozes zeznuti da bude neprecizan posle duze upotrebe pogotovu one kako se neradi sa njim po pravilu. ovde i jesmo da se ispomazemo ako ima koji problem. ima sollucija uvek majstor a ako nema novaca moze i u svojoj reziji odraditi jer nije mnogo komplikovano kad se lepo objasni. ima i slikovito prikaza koliko hoce samo malo citanja i nema problema. ako zapne tu smo ko i dosad

baš kako si i napisao,ne djeluje mi nešto komplicirano,uz malo volje i logike sve se da složiti.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
po struci sam finomehaničar,doduše sa vozilima nisam imao susreta oko raskapanja ali za sve postoji prvi put,ovo ujedno smatram malom školom,nema bolje od prakse ak oćeš nekaj naučit.
koliko sam do sad i skužio imam i podršku na forumu ak kaj zapnem,a imam u zadnjem slučaju mehaničara.
što se tiče kilo kjuča,ovaj je iz bmw-ove radione..valjda je dobar,kolega je cijeli motor honde crx složio s njim.



baš kako si i napisao,ne djeluje mi nešto komplicirano,uz malo volje i logike sve se da složiti.

Decki sve pet , vica jesam skuzio koliko kljuc laze kad mi je puko saraf u bloku motora . i ja svoju misiju ovdje vidim u vidu pomoci drugima ako kome mogu pomoci najmanje bih volio da neko pogrijesi zbog mojeg krivog savjeta ili naputka .

Gadov naravno ,niko se nije naucen rodio, ja ti samo savjetujem oprez pri takvim poslovima , mehanika se pocinje uciti od metle pa preko cetkice i kante s naftom u necijoj radionici i pod nadzorom iskusnog majstora , a to da se sve moze nauciti u to nimalo ne sumnjam.
Od mene toliko a na tebi je dali ces se upustiti u taj posao sam ili bar s nekim kome mozes malo vjerovati da zna sto radi , razumijem da ti je profesija srodna mehanicarskoj ali i stomatolog i kirurg su doktori , ma ja nebih dao da me operira onaj prvi !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
E decki , haj da vas pitam ako covjek nesto shebe , budete mu vi isli to rijesiti ?
Ako mu je adresa stanovanja s one strane Velebita ja sam za akciju tam negde početkom 6 pa do kraja 9 :(emo):
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ako mu je adresa stanovanja s one strane Velebita ja sam za akciju tam negde početkom 6 pa do kraja 9 :(emo):

Pridružujem se i ja,kao asistent ili perač dijelova:(hi):


Kolega samo naprijed i bez žurbe i ak ti nešto nebu jasno stani i tu pitaj,uvjek če se nač netko da te usmjeri,nemaš kod skidanja glave previše kaj zeznut,polako sa šarafim,ak vidiš da ide teško oprez,al ak mu je suđeno da pukne puknut če i majstoru,i isto tako i kod sastavljanje,triput sve provjeri pa onda ožeži i nemaš brige
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Ako mu je adresa stanovanja s one strane Velebita ja sam za akciju tam negde početkom 6 pa do kraja 9 :(emo):

Hoces reci da bi toj masinici posvetio svakodnevnu paznju puna tri mjeseca . E ti si jaran i pol !
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad se glava uredi i vrati jel treba stavit sve nove sarafe i matice?
Pitam jer kod vecine automobila obavezno idu novi sarafi.
Ak bude glavu brusil treba pazit kod odabira dihtunga glave,jel ih ima raznih debljina?

Ak je to tocno zakaj niste vi koji ste to vec slagali rekli jer bu isel to kupovat i kupil bu krivo!!!!:(:icon_surprised:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Kad se glava uredi i vrati jel treba stavit sve nove sarafe i matice?
Pitam jer kod vecine automobila obavezno idu novi sarafi.
Ak bude glavu brusil treba pazit kod odabira dihtunga glave,jel ih ima raznih debljina?

Ak je to tocno zakaj niste vi koji ste to vec slagali rekli jer bu isel to kupovat i kupil bu krivo!!!!:(:icon_surprised:

Iskreno nemam iskustva s dizelskim motorima , ja sam vise brljao s benzincima , medjutim znam da je pametno kod ovih starijih tipova motora mjeriti kompresioni prostor prije demontaze glave tako da se poslije lakse sve uskladi i da motor ljepse i mirnije radi !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Hoces reci da bi toj masinici posvetio svakodnevnu paznju puna tri mjeseca . E ti si jaran i pol !

Trebam samo višekrevetnu sobu sa upotrebom roštilja i ja sam tu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh