• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

He he a vidi ovo!!!! Za Bavistin FL :)

Sljedeće uporabe nisu dopuštene:

primjena iz zrakoplova,
primjena leđnom prskalicom i ručna primjena, bilo za profesionalnu ili amatersku uporabu,
u vrtu i okućnici.

Pitam se zašto :)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Pitam se zašto :)

I ja, he he :icon_mrgreen:

Znam puno ljudi i šta sve ne koriste tamo gdje drugi misle da ne ide ne bi vijerovali. Koriste i to dosta efikasnije od preparata koji su ciljano namijenjeni za određenu svrhu.

Normalno je da će mi Syngentin "stručnjak" izričito preporučiti Fonganil jer ne radi pobogu u Hrbosu.

E, da zahebana je ta farmaceutska mafija :icon_mrgreen: Nije da se volim baviti teorijama zavijere, al' ima i tu istine.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

U pravu si @denisv,tako je i Dursban kod nas bio zabranjen u povrću,a koštao je 115 kn litra,a vani su njime zalijevali i prskali papriku sa karencom od sedam do deset dana.A šta sve ubijaaaa....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Dali bi onda valjalo preventivno zaliti ili u kpk sa Captanom svaku biljlu,i rajcicu i papriku itd,jer ako je tako djelotvoran onda moze samo pomoci jel?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: paprika

Jel se može s nečim popraviti ili joj nema spasa

Teško se to može popraviti...najbolje je počupati van...
A koliko duboko si išao sa obradom zemljišta prije sadnje?
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

Jel ovo dovoljno zaliveno?. Dva sata nenormalnog pljuska i evo rezultata.
 

Prilozi

  • DSC00114.jpg
    DSC00114.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 152
  • DSC00115.jpg
    DSC00115.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 134

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Jel ovo dovoljno zaliveno?. Dva sata nenormalnog pljuska i evo rezultata.

E, to se zove zalijevanje! Možda fali još malo na nekim mijestima, al' to možeš i kroz sistem.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

@seva to ti je za lubenicu ;) Sad kad se osusi, ostaje ti jedino parati foliju i okopati. Inaće i ja sam dobio jučer oko 19 h 20 litara brzog i silovitog pljuska sa krupnim kapima. Sve upljuskano na golom tlu.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Re: paprika

@Kontam,ja to ne okopavo,pa kako bude da bude! Voda se povukla,.a amfora izgleda ko bombona.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

@Kontam,ja to ne okopavo,pa kako bude da bude! Voda se povukla,.a amfora izgleda ko bombona.

Imal kiše sada? Kol'ko vidim ide iz tvog pravca. Valjala bi jedna, a?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Re: paprika

Vidi kod vas pada kiša pravo dobro, a kod mene nebi ni kap pala. Ne pamtim takvu sušu, neće ni trava da raste...
 

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Re: paprika

Vidi kod vas pada kiša pravo dobro, a kod mene nebi ni kap pala. Ne pamtim takvu sušu, neće ni trava da raste...

Ne brini!! stiže dunav s dovoljno vode za čitav život! :eek::

nadam se da nisi u ugroženom području.
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Re: paprika

Pozz imam ploblem sa bakteriozom u rog paprici.sa čime bi to bilo najefikasnije riješiti??
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Alo strucnjaci,jel netko vezao Vedranu kao sto sam pitao ili nije? I denise,Captan zalijevati preventivno protiv mogucih gljivica ili ne,ima li potrebe ako sam vec koristio Previcur?
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
Re: paprika

molim vas pomoc posadila sam papriku na otvorenom al ona ne mrda radila sam gnojenje folijarno folifrtilom al to nije nista ,posto sam pocetnik u proizvodnji molim iskusne za pomoc s cim da je malo trgnem da napomenem da gnojidba kpk nemoze jer je zemlja previse vlazna zbog kise
album.php
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Alo strucnjaci,jel netko vezao Vedranu kao sto sam pitao ili nije? I denise,Captan zalijevati preventivno protiv mogucih gljivica ili ne,ima li potrebe ako sam vec koristio Previcur?

Kad radiš insekte sa Dursbanom, uradi i Captan i ufrezaj i to je to. A, ako si već koristio Previcur, možeš i ne moraš, neće ništa štetiti. Ako pustiš Captan kroz sistem, može biti samo bolje. A, kad već rasadiš i ne uradiš ništa prije sadnje, dobro je pustiti Captan kroz kpk.
Jedna od borbi sa plodoredom je upravo pomenuta, međutim ako ti je paprika drugu ili treću godinu ta istom mijestu ne bi trebalo biti problema, iako se nikad ne zna.

Iduće godine odradi Captan, em što je jeftinije, em što je učinkovitije i to ne samo za papriku nego za sve.
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
Re: paprika

pa i ja sam pretposatvila da ce da krene samo se dvoumim dal da je malo poguram al da ostavim da se ona trgne sama prirodnim putem
 

Najnoviji postovi

Na vrh