• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

molim vas pomoc posadila sam papriku na otvorenom al ona ne mrda radila sam gnojenje folijarno folifrtilom al to nije nista ,posto sam pocetnik u proizvodnji molim iskusne za pomoc s cim da je malo trgnem da napomenem da gnojidba kpk nemoze jer je zemlja previse vlazna zbog kise
album.php

Nema tog gnojiva niti stimulatora sve dog iz Libigovog minimuma curi voda na jednoj od dasaka. :icon_mrgreen:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Kad radiš insekte sa Dursbanom, uradi i Captan i ufrezaj i to je to. A, ako si već koristio Previcur, možeš i ne moraš, neće ništa štetiti. Ako pustiš Captan kroz sistem, može biti samo bolje. A, kad već rasadiš i ne uradiš ništa prije sadnje, dobro je pustiti Captan kroz kpk.
Jedna od borbi sa plodoredom je upravo pomenuta, međutim ako ti je paprika drugu ili treću godinu ta istom mijestu ne bi trebalo biti problema, iako se nikad ne zna.

Iduće godine odradi Captan, em što je jeftinije, em što je učinkovitije i to ne samo za papriku nego za sve.

Prva godina mi je paprika. Ajde jos samo napisi doze primjene prije frezanja i kod kpk,jer sigurno nije isto kao kod prskanja kako pise na sredstvu?
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

Prva godina mi je paprika. Ajde jos samo napisi doze primjene prije frezanja i kod kpk,jer sigurno nije isto kao kod prskanja kako pise na sredstvu?

Oko 100-150g. na 100m2, vode po poterbi ( 25-50l). Možeš opet jednom u toku vegetacije pusti koroz sistem istu količinu po jedinici površine.

Možeš kupiti da imaš za kasnije jer kako ovi svaki dan zabrane neku aktivnu materiju koja je efikasna, ne bi me čudilo da ga povuku iz prometa.:icon_mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

Je bakterioza. Mada izgleda zbog dužih fleka da je i plemenjača. To u Srbiji zovu bakterijska plamenjača. Išlo je upozorenje od Sygente da se u ridomil stavi i 50% doze bakra za pojedinu kulturu. Pošto si već u odmakloj fazi i ti su listovi gotovi, dakle otpast će, steriliziraj srce biljke i okolinu. Jednostavno da ne preneseš na vrh a kasnije i na plod. Ta biljka ti nije propala iimat ćeš roda na njoj o ho ho. Samo ćeš kasnije čuvati plod od sunca zbog manjaka lisne mase. No faza po faza ;)
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Re: paprika

to ti je kontam interesantno paprika se redovito tretira no na foliji dužine 2 metra se to pojavilo dok sam ja to uoćio eto vraga jer ovo sa ovim vremenom nije normalno danas sam je pregledo detaljno i našao još po koju piknjicu i odmah tretirao i na kraju u sumrak sa EM tehnologijom dali neko ima iskustva sa njom idali pomaže kod bakterijoza
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: paprika

U biti to ti je super. Tako imam ja jedno mjesto zovem ga pogled u budućnost. Vrag mu babu osedlao tu na jednom mjestu starog šljivika sve moguće i nemoguće bolesti prve dođu. Recimo u istim uvjetima vlage, rose i dugotrajnog vlaženja lista zbog debele hladovine oraha i bagrema nema niššš, tamo između šljiva i jabuka koje su usput da kažem udaljene bar 5 m uvijek neke zezancije. Onda vidim što prijeti i tretiram preventivno :) Svako zlo za neko dobro ;) Previcur energy će ti uštopati širenje, samo otpali list na foliji sa vlagom može praviti belaj, zato ti kažem da steriliziraš to. Poz
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

Šta li se dogodilo mojoj papriki, na otvorenom je i čime bi se moglo tretirati da bi se oporavila prihrana je 3 dvadeske.
Zahvaljujem na pomoći...





 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: paprika

Ja to na paprici nikada nisam imala,ali me po simpromima podsječa na bakteriozu i to na Xantomonas na rajčici.Baš tako izgleda,potpuno isto.idem sada potražiti jednu knjigu da vidim može li paprika oboljeti od Xsantomonasa.Evo,može.

Piše-zaštita kao kod rajčice.aA za rajčicu je zaštita bakar.Pa onda probaj Nordoksom.Od bakra je najbolji.ali bakar smeta na oplodnju.pa požuri ako još nisu otvoreni cvijetovi.ako i jesu,mislim da nemaš izbora.
možda netko zna nešto drugo ili misli da je netšto drugo,ali meni ovo liči na školski primjer Xantomonasa.
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

evo dvije slike. na prvoj je po mom mišljenju višak vlage pa se stvorila kao neka vrsta kondenzacije u ovom obliku ili griješim? a druga bi mogla biti posljedica stresa,jer taj dio plastenika nisam baš svaki dan otvarao pa je moguće da je bila malo viša temperatura?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
A

adis1103

Guest
Re: paprika

danas mi je bio jedan znalac u posjeti i nije imao primjedbe na moju papriku...
fino sam je sredio i ispincirao vec sam juce i imao prvo branje za kucnu upotrebu...znaci stvarno sam prezadovoljan...
ali on kaze da paprici otkida dodje listove sve do prvog ploda odnosno raslji...dali je to potrebno raditi ili ne? hvalaa
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

evo i moje,i ako stavimo postrane gornje slike i neke sitne probleme sve u svemu nije loše za prvi puta,barem meni tako izgleda kad usporedim ostale.


Uploaded with ImageShack.us
listovi veliki kao kod palme


Uploaded with ImageShack.us
plodovi dosegli 150g,ali okus nikakav za sada,treba malo sunca i vremena da sazori.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Re: paprika

dane001 paprika ti je perfektna kad bi moja bar bila približno toliko je loša da ni sliku ne želim postaviti.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Re: paprika

molim pomoc. sta je ovo na paprici ,treba li sa cim tretirati?

Tomato Yellow Leaf Curl Virus (TYLCV) ili Tobacco etch virus (TEV), al' pogledaj ima li lisnih uši i tripsa.

Dobra paprika dane!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Re: paprika

Tomato Yellow Leaf Curl Virus (TYLCV) ili Tobacco etch virus (TEV), al' pogledaj ima li lisnih uši i tripsa.

Dobra paprika dane!

a sve po vašim uputstvima haha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh