• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
nemoj je pacat dalje u kontejneru, nego je neškodljivo ukloni...onak s vrećicom...upakuj...i malko kemije po praznom mjestu da nede dalje...
nije mi to nepoznato, ali nikad ne uhvati maha...a izgleda da se radi o nedovoljno sterilnom sjemenu...tj. češće je moguće kod nekih sorti nego kod hibrida...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
I ja sam sumnjao da je botritis, a danas mi je to jedan stručnjak potvrdio. Ovo previkur nemože riješiti, jedino teldor i dobro provjetravanje.
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
Imam pitanje vezano za mušice u plasteniku, to su one sitne kao vinske, dal mogu napraviti kakvu štetu i kako ih se riješiti? nema ih puno za sada ali sigurno će ih biti više.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
kod mene na rasadu paprike zelena uš ,valjda prešlo sa salate,kad sam pikiro primjetio,poprskao sam sav rasad s dali-em,pospadala u roku po sata,a najviše je bilo na tikvicama
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
šampinjonska mušica...živo zlo kad se nakote...
...ja ih pržim na noćnu lampu...
 

Lavander

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
32
znači u Bauhaus po pržilicu ! te mušice sam primjetila na cvijeću,ali kad je gust sklop, a ne znam kak su se sad javile,sve se provjetrava i ima zraka kolko voliš. Na floraartu tam u prodajnom djelu među štandovima nemreš proći od oblaka tih mušica...ne djeluju kao štetnici al sigurno rade neku štetu
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Par slika od moje proizvodnje presadnica paprike, ide u sadnju za dva tjedna ako bude vrijeme dobro.



 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Bobita i Slonovo uho...alles zusamen 7 000 biljaka
 

Prilozi

  • DSC02626.jpg
    DSC02626.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 189
  • DSC02627.jpg
    DSC02627.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 125
  • DSC02629.jpg
    DSC02629.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 139

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas je jedan dio paprike išla u sadnju sutra se nastavlja.

Evo kako izgleda korjenov sistem u čašama od 8 cm mislim da je do sada dobro odrađeno a za sljedeće ćemo vidjeti.
To je ona paprika koja je pikirana dok je bila jako, jako mala.

 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kako ste zadovoljni sa sjemenom ruže? Kod mene izašla tura iz komore ali ruža nekako uspavana, pukla je ali nema toliko napredovanje kao ostal paprike. Poz

Zaboravih uletile mi grinje opet. Koji raspašoj rade na paprici i lubenici, ima ih u rajčici ali slabije.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ispremješala sam kontejnere - imam zapisano koji su,ali ih moram potražiti - budem dok ih budem pikirala.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kako ste zadovoljni sa sjemenom ruže?
To je smeće od sjemena,istina da sam ga dobio badava,ali energija klijanja je katastrofalna,a klijavost je nekih 65%...
Ista stvar i sa Mira F1...
Zato se nitko niti ne želi zahebavati sa distribucijom njihovog sjemena...
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Današnja cijena paprike babure u trgovačkom centru pa zaključite.
Dok naša paprika dođe na red za prodaju cijena će sigurno biti upola manja.

 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Kako ste zadovoljni sa sjemenom ruže? Kod mene izašla tura iz komore ali ruža nekako uspavana, pukla je ali nema toliko napredovanje kao ostal paprike. Poz

Zaboravih uletile mi grinje opet. Koji raspašoj rade na paprici i lubenici, ima ih u rajčici ali slabije.
Još je u klijalištu, morala bi početi klijati za dva-tri dana, ali što se tiće sjemena jao jao, moram priznati da sam 20% bacio, pitam se kako se takvo sjeme može nazvati hibridom... Uglavnom javit ću kako je prošlo nicanje!!!
poz
 

Najnoviji postovi

Na vrh