• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ja imam grijače kablove koji se koriste za podno grijanje . Na stol smo stavili najlon +3 cm stiropora, 2-3 cm sitnog pijeska, razvukli kablove i pokrili sa 1 cm pijeska. Griju i imaju termostat. Pijesak smo stavljali da se temperatura jednomjernije rasporedi, a i kad ga zagrije duže drži toplinu. Nabavljeno u Samoboru - firma Skandia d.o.o. (neznam smijem li to pisati da ne dobijem po prstima - kao reklamiranje) Nije mi to namjera, samo pišem gdje sam ih ja nabavila. kontaktiraj ih pa će ti izračunati koliko trebaš i ne čini mi se skupo a vrijedi.
Ma ima toga i u Bauhaus-u i ostalim dućanima gdje se prodaje oprema za podno grijanje, ili čak na web shop-u od Conrad elektronike (http://www.conrad.hr/Elektri%e8no-p...onrad-hr&pi=611243&ci=SHOP_AREA_22717_0813091). U svakom slučaju, vrijedi se raspitati na više strana.
 

manja

Novi član
Tu od
30 Pro 2013
Poruka
23
ne mislim na to grijanje sto ste pokazali,nego na el deku iz Srbije .Neman sad sliku da vam pokazem al kod mene se nisu pokazale bas efikasne.

Ma ne ,nisu takve zice nego su ogoljene zice vakumitane u deblji najlon,i cim dode do variranja struje zica na nekon mjetu probije sto je jako opasno.Uslikacu vam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Da ima u više trgovina, meni je ova firma iz Samobora bila najjeftinija varijanta a prošle sezone je isprobano na 8 kvadrata i dobro je pa smo ove godine uzeli još za 12 kvadrata.
Pitanje tko ima njjeftinije zemlju za sijanje flanaca Klasman ili Brill a da bude u okolici Zagreba i u Zagrebu? Klasmana mogu kupiti po 58 kn vreća. Jel ima negdje niža cijena?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Kako presadnice u garaži mislim na svjetlo, meni u plasteniku za najraniju turu treba dodatno svjetlo da se ne izduže ili ima neka kvaka koju neznam.
Koristim led sijalice za uzgoj u zatvorenom prostoru ili led grow light.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Imam sljedeće. mogu dati najviše po 1 komad od svake ovdje navedenih nešto moram ostaviti u zalihi.

350w dužine 25m.
700w dužine 50m
1000w dužine 65m
1200w dužine 80m

Za detalje može na pm.
Malo sam skrenuo sa teme. :confused:
 
Posljednje uređivanje:

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Koristim led sijalice za uzgoj u zatvorenom prostoru ili led grow light.

Led grow light, rekoše mi da je jako skupo za nabavit pa sam odustala i od daljnjih pitanja. Inače me tehnika ne zanima, idem sistemom koliko košta, na brzinu preračunam isplativost i ako mogu kupiti pitam onaj dio koji mi je bitan. Tako da ako lupim nešto glupo (a nisam sama sebi opalila šamar) ne zamjeri - ekonomist i još žensko. Dakle zanima me cijena tih led lampi i koju kvadraturu pokriva komad. Imam ljetnu kuhinju koja bi uz adekvatnu rasvjetu mogla odglumiti prostor za flance nekih 10-15 dana po nicanju. Po danu grijanje na drva, po noći plin, mala kvadratura i toplo, jeftinije i lakše.
 

manja

Novi član
Tu od
30 Pro 2013
Poruka
23
Koi ste stavili termostat posto u ponudi ima nekih razlicitih.Jeste li to kupili preko pik-a.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Zavisi koliko imaš para ja sam stavio obični mislim da je koštao 20 km a sve ostalo je stvar mašte i nadogradnje takav ide na onu dekicu iz Srbije mislim da si o njoj pisala.
Pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Dakle zanima me cijena tih led lampi i koju kvadraturu pokriva komad. Imam ljetnu kuhinju koja bi uz adekvatnu rasvjetu mogla odglumiti prostor za flance nekih 10-15 dana po nicanju. Po danu grijanje na drva, po noći plin, mala kvadratura i toplo, jeftinije i lakše.
Dosta skupo kako za koga :(wasntme): 60/70w led je dostatno za 1m2 za presadnice pošto kod Led sijalica nema gubitka svjetlosti.
Da napomenem da za presadnice je potreban spektar od 430/470nm uz mali postotak 660nm crveni spektar.
Svaki spektar se može kontrolirati ali danas imaju gotovi sustavi sa komplet spektrom od 380-840nm ali to je za neku drugu temu.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Jel to tvoja apoteka na slici ili je skinuto s neta? I ono najvažnije ako znaš koliko košta rasvjeta za jedan kvadrat. Evo moram se opet diviti, stvarno apoteka, tu nemreš ući u gumenim čizmama. Vidjela sam nešto slično u Mađarskoj na pokusnim poljima RZ-a ali samo preko stakla.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ne ovo nije moje, postavljeno je samo za usporedbu ovdje je kombinacija 1 crvena 1 plava i 1 bijela.
Ja imam mali rasadnik sijaću tek početkom 2 mjeseca pa ću postaviti par slika.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Jel netko sijao u Profi 1 od Durpete, pakiranje po 70 litara. Mogu dobiti po povoljnoj cijeni, kaže trgovac zato što su direktni uvoznici, ali ja nekako baš nisam sigurna u to. Zato lijepo molim ako je netko isprobao da napiše. Razlika u cijeni je od klasmana skoro 20 kn pa mi je jako sumnjivo. Većina flanaca je paprika, znači 60 i više dana u kontejneru, pa ako zemlja nije dobra bolje ne saditi.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Dosta skupo kako za koga :(wasntme):.....ali danas imaju gotovi sustavi sa komplet spektrom od 380-840nm ali to je za neku drugu temu.
:icon_e_biggrin:
Ha, mogli bi pokrenuti i tu temu na forumu. :(grin)::(grin):
Naime, upravo su uzgajivači marihuane, upotrebu umjetnog svijetla doveli do tehnološkog maksimuma, te svima kojima žele naučiti više o toj problematici svakako preporučam literaturu iz uzgoja marihuane. Nažalost, uglavnom je na engleskom ili nizozemskom, ali vrijedi truda.
:icon_wink:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Vrlo zanimljivo, nitko da lupi cijenu za kvadrat površine. Eto i bobo spominje maricu. Kad sam ja pitala za cijenu rasvjete odgovorili su mi protupitanjem: kaj ti to treba za maricu. Ne treba mi za maricu jer ona raste i u kuruzi bez lampi, trebam za papriku.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jel netko sijao u Profi 1 od Durpete, pakiranje po 70 litara. Mogu dobiti po povoljnoj cijeni, kaže trgovac zato što su direktni uvoznici, ali ja nekako baš nisam sigurna u to. Zato lijepo molim ako je netko isprobao da napiše. Razlika u cijeni je od klasmana skoro 20 kn pa mi je jako sumnjivo. Većina flanaca je paprika, znači 60 i više dana u kontejneru, pa ako zemlja nije dobra bolje ne saditi.
Nemoj misliti da zemlja ne valja ako je jeftina,trebalo bi razmišljati u smjeru kolike marže imaju uvoznici razvikanih suspstrata kod nas i gule nas ko ovce...
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Dobro, ali loše je kad kupiš jeftino pa ne valja, zlo je kad kupiš skupo pa ne valja. Kod nas može sve nevaljati. Ja već dugo sijem u klasmanovu zemlju i bilo je dobro, sad me malo povukla ova cijena pa bi molila ako je netko probao da da svoje mišljenje. Problem je kaj nigdje ne mogu naći karakteristike te zemlje. To nije Durpetin Profi mix u pakiranju 250 l, nego baš Profi 1 70 litara.
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jel netko sijao u Profi 1 od Durpete, pakiranje po 70 litara. Mogu dobiti po povoljnoj cijeni, kaže trgovac zato što su direktni uvoznici, ali ja nekako baš nisam sigurna u to. Zato lijepo molim ako je netko isprobao da napiše. Razlika u cijeni je od klasmana skoro 20 kn pa mi je jako sumnjivo. Većina flanaca je paprika, znači 60 i više dana u kontejneru, pa ako zemlja nije dobra bolje ne saditi.

Ja do sada sijao u različite substrate i sve je to slično. Ove godine slučajno isto imam od durpete ali po 250 litara. Prošle sam imao baltische substrat ali sad je durpeta samo iz tog razloga jer mi je bio dobavljač blži.
 

Najnoviji postovi

Na vrh