• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
hvala puno na odgovoru,posto sam procitao postove na temu paprike ja sam to i predpostavio.jos jedno pitanje.dali je slonovo uvo plasenicka paprika jer koliko sam ja citao na forumu mislim da i nije?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
hvala puno na odgovoru,posto sam procitao postove na temu paprike ja sam to i predpostavio.jos jedno pitanje.dali je slonovo uvo plasenicka paprika jer koliko sam ja citao na forumu mislim da i nije?

Nije, ima manu usitnjavanja plodova u gornjim etažama. Ja sam probala prošle godine i nisam bila zadovoljna - prvi val je dobro, kasnije nije nešto.
U plastenik samo hibrid.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Budem rekao isto kao i Jo.Probao u plasteniku,sitni gornji plodovi i velika lisna masa u plasteniku,na polju ne.U plastenik samo hibridi.Usput,imao sam nešto tripsa u plasteniku,moja greška,puno posla i jednostavno se nešto previdjelo.Nisam na vrijeme stavio ljepljive ploče.Pa sam onda stavio i plave koje inače ne koristim.U neka dva dana plave ploče su bile pune zaljepljenih leptira.Ima i moljaca i pamukove sovice,vrijeme za tretiranje.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Ovako izgleda zbunasti uzgoj Salane. Pokajao sam se sto nisam isoa na 2 grane, sad mi se biljke valjaju. Na jednoj sam izbrojao 19 ujednacenih plodova, tako da ne znam kako ce iznijeti plod..
IMG_6458.jpg

IMG_6457.jpg
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
Nije, ima manu usitnjavanja plodova u gornjim etažama. Ja sam probala prošle godine i nisam bila zadovoljna - prvi val je dobro, kasnije nije nešto.
U plastenik samo hibrid.

hvala na savjetima.prva mi je godina kako sadim pa sebi oprastam neke stvari zato sto sam laik,ali zato sledece godine idemo pun gas:)
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
pozdrav svima.htio bih da kazem da vam se svima divim zbog vaseg rada u poljoprivredi.naime ja dok nisam postavio plastenik (100 m2) malte ne nisam imao briga.:icon_surprised: a sad svaki put kad udjem u njega ja se nasikiram.i tako moj problem je sledeci:nesto mi na paprici (slonovo uvo) napravi rupicu i ta mi paprika strune:fiery:.do sada sam je tretirao samo jednom i to sa calipsom i sa metod sc 480 i to negdje prije mjesec dana.eto toliko pa ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo biti bio bih mu zahvalan
Uzmes Koragen i poprsces dva puta u roku od 14 dana ako imas samo 100m2 ta bocica od 100ml ti moze trajati godinama ide 2ml na 10litara vode vode.Ovo ce ubiti sve stetne bbube i ima produzeno dejstvo.Kod imas i pakpvanje od 25ml oko 10eura kosta.
 

Beno

Novi član
Tu od
13 Srp 2015
Poruka
2
Pozdrav svima.
(Greskom sa ovu poruku napisao na pogresnu temu :), nadam se da ne zamjerate :) )

Potrebna mi je jedna informacija, ukoliko je moguce. Naime planiram prihraniti paprike KAN- om i to preko sistema za fertirigaciju. Pa me zanima koji je odnos vode i KAN-a. Koliko KAN-a treba npr. na 100l vode?

I da znam da KAN nije dobar za fertirigaciju, ali situacija je takva :D

Ukoliko neko moze pomoci bio bih zahvalan.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
200/300 grama na 100 litara vode.

300gr rastopiti u 2 litre vode ostaviti dan dva da se rastopi i par puta dnevno promućkati bocu i obavezno prosijati kroz sitno sito jer ostane dosta krupnoga.
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
pozdrav svima.htio bih da kazem da vam se svima divim zbog vaseg rada u poljoprivredi.naime ja dok nisam postavio plastenik (100 m2) malte ne nisam imao briga.:icon_surprised: a sad svaki put kad udjem u njega ja se nasikiram.i tako moj problem je sledeci:nesto mi na paprici (slonovo uvo) napravi rupicu i ta mi paprika strune:fiery:.do sada sam je tretirao samo jednom i to sa calipsom i sa metod sc 480 i to negdje prije mjesec dana.eto toliko pa ako neko moze da mi kaze sta bi to moglo biti bio bih mu zahvalan

kod mene u banja luci nema affirm-a pa su mi u poljoprivrednoj apoteci preporucili da kupim actaru da li vi mislite da je to adekvatna zamjena za affirm i da li ce mi pomoci ako papriku tretiram sa njom?unaprijed hvala na odgovorima
 

ivicakrc

Član
Tu od
12 Stu 2012
Poruka
35
Pozdrav, da hoće.
15-20 g/100 l vode, uz utrošak vode 500-1000 l/ha max 2x u sezoni.
S tim si pokrio odrasle leptire, te u jednu od te dvije zaštite staviš i MATCH 050 EC - 200 ml na 1000 m2/100 l vode te si pokrio i jaja i ličinke!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A kaj, ak nema nikakvih štetnika, a vjerojatno nema, opet si jako nagnojil - žile ne prate rast plojke - one drumom, plojke šumom.
 

DUJLABL

Član
Tu od
25 Svi 2015
Poruka
42
jos jedno pitanje.ja samo koristim kristalone kao prihranu pa ako neko zna da mi kaze posto mi paprika crveni da li je sada bolje koristiti crveni ili bijeli kristalon?johabice vama se posebno ovako javno zahvaljujem na pomoci

ako ima neko iz rs/bih da mi kaze koji od preparata kalcijuma korist i koje je najbolji?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Yara Calcinit

Ja pustam 50kg kroz sistem svake nedelje i folijarno Wuksal Kalcijum 3litra na 500litara vode jednom nedeljno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh