• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Cabage imaš i ti joker gospodina M ;)
Nego da li znaš imali hydrocomplex huminske kiseline kao i multi comp base?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kontam da ti objasnim zašto me interesiraju folijarna gnojiva prije četiri godine probao sam odgojiti papriku sa folijarnim gnojivima radilo se o baburi Istri i moja iskustva su da se može odgojiti nemožeš dobiti veličinu ploda nešto je sitnija nego sa normalnom gnojidbom ali dobiješ nešto što nikako nije moguće dobiti običnom gnojidbom a to je miris ta paprika je imala tako snažan i poseban miris zato me interesiraju folijarna gnojiva normalno da tada nisam ni znao za sva koja imamo danas.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam da ti objasnim zašto me interesiraju folijarna gnojiva prije četiri godine probao sam odgojiti papriku sa folijarnim gnojivima radilo se o baburi Istri i moja iskustva su da se može odgojiti nemožeš dobiti veličinu ploda nešto je sitnija nego sa normalnom gnojidbom ali dobiješ nešto što nikako nije moguće dobiti običnom gnojidbom a to je miris ta paprika je imala tako snažan i poseban miris zato me interesiraju folijarna gnojiva normalno da tada nisam ni znao za sva koja imamo danas.

Znam o ćemu tipkaš, moje paprike nažalost nisu imale miris i sa time se ne mogu pohvaliti :-( Zadnji put je miris imao paradajz volovsko srce i slonovo uho što je supruga sadila u rupe u koje je dodala stajnjak i to onako poprilično. Ljudi kad su probali volovsko srce svaki dan su ga tražili a paprike ukusne, mirišljave super. No to nismo nikako špricali, ali nikako, i ove godine radim supruzi baštu po kazni jer sam joj prošle godine spalio njen paradajz i papriku sa kalcij nitratom u dozi 100 puta veće od preporučene :) Ja rastopio za kap na kap i postavi injektor i nešto mi pukne da taj haifin kalcij nitrat nije za drip već folijarni i ja ni pet ni šest u atomizer i gru, a joj to je u roku sat vremena počelo davati znakove koji mi se nisu sviđali :) Sreća žena bila kod punice he he. Dok je došla...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidiš, nisam to nikad gledao. Ne mogu ti reči ni da ni ne.

Pitam jer ne bi volio otjerati gliste. Bojao sam se da će ih polyfeed otjerati kad dapače one još bliže korijenu. Nego ne ideš na bazen sa pliticom?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pitam jer ne bi volio otjerati gliste. Bojao sam se da će ih polyfeed otjerati kad dapače one još bliže korijenu. Nego ne ideš na bazen sa pliticom?
Jesam dvije godine, pa sam odustao zbog slabije razvijenog korjenovog sustava. Ove godine opet ću stavljati nekakvih 600-800 kontejnera na bazen, kupusnjaće za jesen. Ne stignem sve zalijevati u ljeto kad mi krenu berbe. Daj taj šlag
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Šlag se otopio torta nije uspjela :-(
Ne želim utjecati na nečije snove, da ljudi imaju glavobolje.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ej forumaši hoćete li malo šlaga na kraju dana? ;)

ovo je zaista šlag na kraju dana mislim da mnogi nisu dobro spavali noćas zbog ovog. Ali bez obzira što si skolovan i zaista puno znaš vidim da i znaš puno pogrešiti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Siki u ćemu? Greške su tu da se ispravljaju i da se na njima uči? Gdje je greška?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki u ćemu? Greške su tu da se ispravljaju i da se na njima uči? Gdje je greška?

Moje mišljenje je da nisi uspio u procjeni toliko za javnost a mislim da zaista imaš znanje a i volju za pomoć drugima što je za svaku pohvalu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Riješeno. Mislim da je stvarno bolje ovako. Nisam pitao vlasnika za objavu slika, pa...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Riješeno. Mislim da je stvarno bolje ovako. Nisam pitao vlasnika za objavu slika, pa...

Sad ćemo mi polako da počnemo sijati papriku ja 15.01 počinjem sa sjetvom ove godine mjenjam sortu pa ćemo vidjet šta će biti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da vas pitam, ako se izađe ranije sa gredicom, jel ne slegne ona i to drastično do svibnja? Da li je tko pokušavao gredice sa prozirnim folijama?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Da vas pitam, ako se izađe ranije sa gredicom, jel ne slegne ona i to drastično do svibnja? Da li je tko pokušavao gredice sa prozirnim folijama?

Gredica nemože da selegne zato što ju valjk nabije zemlju a sa prozirnom folijom sam ja probao i trava tako fino i brzo raste da podigne cjelu foliju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jel ju probije? Imaš sliku kakvu?

Nemam sliku bilo mi je muka od trave pa nisam slikao ne neprobije ali sva ide uz stabljiku ja sam imao rajčicu i mogu ti reći da je bila katastrofa pogotovo što prije postavljanja nisam ničim špricao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh