• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Da, sjetva će do kraja tjedna, najkasnije do 20. Sjeme drhti u ladici. Danas sam upotpunio kolekciju sa 10 tisuća ajvarice Corina F1 od ZKI-a. Imao sam lani u pokusu i bila je dobra pa sam odlučio probati malo više. Lani mi je bila baš u predjelu u kojem je bilo dosta vode pa je djelomično kiksala. Imate slike u katalogu ZKI-a, tko ga ima.
Sad sam baš bio na nekom sastanku pa smo malo o pokusnim paprikama enze i mislim da će me nešto i dopasti pa da vidimo ima li vedrana kakvu sestru blizanku pa da se razmašu po polju:rolfer:
Ajde ljudi malo sad tehnologije. Kako ko rješava vezanje paprike u plastenicima? Vidio sam u zadnje vrijeme dosta slika i čuo dosta iskustava pa ako od vas ima što samo neka kaže. Najbolje je sigurno na špagu dvije grane, no ipak je to dosta posla, računajuči da imam plastenik koji nema konstrukciju za vezanje već moram sam izmišljati nešto, poput stupova, graničnika i slično.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako mislimo na istu sestru nešto je sitnija od vedrane ali kažu da isto rodi po onom što mi je govorio nisam stekao utisak da je zadovoljan.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Temptation ovo ti je doista dobro to meni izgleda ovako : Utopljeniku prvo daš umjetno disanje a kad on otvori oči onda ga raspališ po glavi:D:)Fino si sve objasnio a onda kažeš za cjenu:finga::finga: imaš veliku pijaču od mene .

A popit ćemo,nije uopće problem...:partyman:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Da, sjetva će do kraja tjedna, najkasnije do 20. Sjeme drhti u ladici. Danas sam upotpunio kolekciju sa 10 tisuća ajvarice Corina F1 od ZKI-a. Imao sam lani u pokusu i bila je dobra pa sam odlučio probati malo više. Lani mi je bila baš u predjelu u kojem je bilo dosta vode pa je djelomično kiksala. Imate slike u katalogu ZKI-a, tko ga ima.
Sad sam baš bio na nekom sastanku pa smo malo o pokusnim paprikama enze i mislim da će me nešto i dopasti pa da vidimo ima li vedrana kakvu sestru blizanku pa da se razmašu po polju:rolfer:
Ajde ljudi malo sad tehnologije. Kako ko rješava vezanje paprike u plastenicima? Vidio sam u zadnje vrijeme dosta slika i čuo dosta iskustava pa ako od vas ima što samo neka kaže. Najbolje je sigurno na špagu dvije grane, no ipak je to dosta posla, računajuči da imam plastenik koji nema konstrukciju za vezanje već moram sam izmišljati nešto, poput stupova, graničnika i slično.

Ja sam naručio Ljubov dlan,probat ću kako se ponaša u plasteniku na dvije grane...
Lani sam napeo sa strane redova dvije žice,koje sam na svakih 5m učvrstio dodatno sa željeznim šipkama i još žice međusobno povezao sa špagom na svaka 2m,bilo je dosta dobro i pregledno...
Imao sam sklop od 4,5 paprike/m2...
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Ja sam naručio Ljubov dlan,probat ću kako se ponaša u plasteniku na dvije grane...
Lani sam napeo sa strane redova dvije žice,koje sam na svakih 5m učvrstio dodatno sa željeznim šipkama i još žice međusobno povezao sa špagom na svaka 2m,bilo je dosta dobro i pregledno...
Imao sam sklop od 4,5 paprike/m2...
Ajd okači koju sliku,ako imaš.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel to bila ona mađarska paradajzerica na slikama od koje oni rade ajvar,zaboravil sam kak se zove?

Nije. RUža F1 ali ne znam da li će biti u prodaji za ovu godinu. Inaće majkovačka isto toliko naraste. Zbog nje sam i kupio digitalnu vagu da je slikam koliko je ogromna bila, pokazao sam je trgovcima bili su oduševljeni, a ukus fantazija. Žena bacila paprike kad se vratila od punice jer je mislila da su pokvarene, a one samo kalirale jer sam ih ostavio za sjeme. Katastrofa, no sigurno majkovačka može biti debelo preko 200 grama. Kupio sam ju u Brazdi. Išla je iz rasade ne direktna sjetva.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Jel to bila ona mađarska paradajzerica na slikama od koje oni rade ajvar,zaboravil sam kak se zove?

Evo ima nakakva paradajz paprika u ZKI katalogu Olympia F1 kažu zelena prelazi u crvenu težine 200-250 gr nisam je sadio a sliči onoj koju je Kontam stavio na pos pa i obrisao.
Pozdrav !
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Evo ima nakakva paradajz paprika u ZKI katalogu Olympia F1 kažu zelena prelazi u crvenu težine 200-250 gr nisam je sadio a sliči onoj koju je Kontam stavio na pos pa i obrisao.
Pozdrav !

E to je ta ogromna paradajzerica od koje Mađari rade ajvar,kažu da naraste preko 300g...
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
E ljudi,meni treba te paradajzerice il flašerice jos kak neko kaze.
Gdje to nabaviti?
Vidim da Vi tu pisete o nekom katalogu,pa reko ak ih ima tamo da se dogovorimo :mrgreen:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
E ljudi,meni treba te paradajzerice il flašerice jos kak neko kaze.
Gdje to nabaviti?
Vidim da Vi tu pisete o nekom katalogu,pa reko ak ih ima tamo da se dogovorimo :mrgreen:

Evo upišeš www.zki.hr pa imaš kontakt telefone provjeri što imaju.
Pozdrav!
P.S. Stranica mese niš ne dopada,
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ajde da vidimo kako nadoknaditi mikroelemente koji nedostaju u gnojivu a potrebni su za papriku.Na koji način i kojim gnojivima,folijarno ili kpk.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja još lutam sa makro, a Siki krenio sa mikro :) Većina mikroelemenata se unosi fertigacijom i folijarnom prihranom. I ima ih dovoljno. A kako znaš koji ti fali?

Inaće smanjujem prinose paprike ove godine za oh ho ho. Iskrsnio mi problem i ne znam kako ću ga riješiti.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Samo da se pohvalim nabavio istru f1 vrečica za 150 kn (regularno pakiranje oko500 kn), isteko rok trajanja, ali klije ko blesava :p . Prošle godine uzeo tako biancu i isto tako bio prezadovoljan. Ako imate priliku uzmite, jel netko zna jel ima u brazdi u Virovitici takvog sjemena?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Samo da se pohvalim nabavio istru f1 vrečica za 150 kn (regularno pakiranje oko500 kn), isteko rok trajanja, ali klije ko blesava :p . Prošle godine uzeo tako biancu i isto tako bio prezadovoljan. Ako imate priliku uzmite, jel netko zna jel ima u brazdi u Virovitici takvog sjemena?

U brazdi nema takvog sjemena Istra je 520 kn treba doć idući tjedan.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja još lutam sa makro, a Siki krenio sa mikro :) Većina mikroelemenata se unosi fertigacijom i folijarnom prihranom. I ima ih dovoljno. A kako znaš koji ti fali?

Inaće smanjujem prinose paprike ove godine za oh ho ho. Iskrsnio mi problem i ne znam kako ću ga riješiti.

Iskreni ne znam ali sam negdje napisao da sam dobio gnojivo 8-26-26 i koliko se sjećam upravo ti si mi rekao da nedostaju mikroelementi. Malo sam pregledao po netu i pronašao dosta raznih folijarnih gnojiva na stranici PA-VIN ima preporuka za pojedine kulture samo neznam dali je netko koristio ista i sa kakvim rezultatima. Koji ti je toliki problem da ga ti nemožeš riješiti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Problem mi je klorovodična kiselina, ne smije na ono PK gnojivo baciti ureu, moram kontaktirati proizvođača da vidim što će reći. Vodotopiva gnojiva su obogaćena gti mikroelementima, tako da ih možeš unjeti folijarno ili fertigacijom, ili oboje ;)

Ako te znaima što ti treba, evo :)
screenshot005nis.jpg
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Iskreni ne znam ali sam negdje napisao da sam dobio gnojivo 8-26-26 i koliko se sjećam upravo ti si mi rekao da nedostaju mikroelementi. Malo sam pregledao po netu i pronašao dosta raznih folijarnih gnojiva na stranici PA-VIN ima preporuka za pojedine kulture samo neznam dali je netko koristio ista i sa kakvim rezultatima. Koji ti je toliki problem da ga ti nemožeš riješiti.

Ja sam koristio njihov kalcij-oksid folijarno u jagodama,kad su bile prevelike kiše i nisam smio navodnjavat...
Imaju solidna folijarna gnojiva talijanske firme Green,biljka folijarnom prihranom hranu dobije odmah,dok joj fertigacijom treba barem 5 dana...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sam koristio njihov kalcij-oksid folijarno u jagodama,kad su bile prevelike kiše i nisam smio navodnjavat...
Imaju solidna folijarna gnojiva talijanske firme Green,biljka folijarnom prihranom hranu dobije odmah,dok joj fertigacijom treba barem 5 dana...

Ova informacija puno znači.
Zahvaljujem Pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh