• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja počinjem sa sijanjem svake godine 27.03. I paprika je spremna za sadnju već od 05.05. Te prva vanjska berva već od oko 01.07.
Ubacujem u programirano klijalište u kojem isklija za 5-6 dana, nakon 3 tjedna pikiranje i to je to. Za 45 dana mora biti spremna za presađivanje na polje ( ovo govorim o F1 paprici).
Prva runda mi je 27.03. druga 05.04. treća 15.04.
U slučaju slonovog uha klijanje mi traje dan-dva duže. Regulacija klijanja je 26-28 stupnjeva.
pozdrav.

Ja sam prije sijao papriku od 10 do 15.01 ove godine sam posijao danas, pa ću da vidim dali je pametno. Pozdrav!
 
S

salel

Guest
Jučer kod nas bio Denis iz Beja.Podjelio nove kataloge pa gledam malo njihove paprike.Zanima me da li netko ima iskustva s njihovim paprikama Whitney,Snowdon,Turbine i Tambora.Sjeme je dosta jeftino.Znam da su oni najjači u kupusnjačama,ali tko zna možda su i paprike dobre.I još pitanje za rajčicu Sultan-navodno bi trbala biti nekakav pandan Hectoru.Ima li tko iskustva?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jučer kod nas bio Denis iz Beja.Podjelio nove kataloge pa gledam malo njihove paprike.Zanima me da li netko ima iskustva s njihovim paprikama Whitney,Snowdon,Turbine i Tambora.Sjeme je dosta jeftino.Znam da su oni najjači u kupusnjačama,ali tko zna možda su i paprike dobre.I još pitanje za rajčicu Sultan-navodno bi trbala biti nekakav pandan Hectoru.Ima li tko iskustva?

I mene su privukle te niske cijene pa sam naručio Sultan i Turbine, ali došao samo Sultan a za turbine kažu da još nije stigla. Inače :

Kultivar Boja-Colour Tvrdoca-Firmness prosjek težina ploda gr
Serdika crvena tvrdi 147
Balca tamnocrvena srednje tvrdi 77
Sultan svjetlocrvena tvrdi do jako tvrdi 110
Reword crvena tvrdi do jako tvrdi 95
Dublet crvena jako tvrd 155

Evo to su podaci sa jednog test polja

Inače sa Bejom imam stalno neke peripetije, ili mi pošalju nekompletnu narudžbu, ili pošalju staro sjeme!
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jučer kod nas bio Denis iz Beja.Podjelio nove kataloge pa gledam malo njihove paprike.Zanima me da li netko ima iskustva s njihovim paprikama Whitney,Snowdon,Turbine i Tambora.Sjeme je dosta jeftino.Znam da su oni najjači u kupusnjačama,ali tko zna možda su i paprike dobre.I još pitanje za rajčicu Sultan-navodno bi trbala biti nekakav pandan Hectoru.Ima li tko iskustva?
Svaka paprika je dobra, neka manje neka više, ak me razumiješ.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Zanima me paprika roga Ljubov dlan.Zanima me od koga ju je najbolje nabaviti(sjeme) jer izgleda da i u Srbiji svatko več proizvodi "original" sjeme.Gdje se kod nas može nabaviti i po kojoj cijeni?:scratch
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Inače sa Bejom imam stalno neke peripetije, ili mi pošalju nekompletnu narudžbu, ili pošalju staro sjeme!


Nažalost imam slična iskustva. Organizacija NULA bodova. Htio sam naručit puno toga od njih ali nisu bili zainteresirani za prodaju. Šteta za njih :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zanima me paprika roga Ljubov dlan.Zanima me od koga ju je najbolje nabaviti(sjeme) jer izgleda da i u Srbiji svatko več proizvodi "original" sjeme.Gdje se kod nas može nabaviti i po kojoj cijeni?:scratch

Ljubov dlan nije roga, to je dlan ;) Ima ih "originala" bar četri za koje ja znam, a zapravo original je sasvim drugo ime ;) i sa starim ga veže samo stara ambalaža. Taj original je već rasprodan i potražnja je četri puta veća od količine koja je dostupna za ovu godinu. "Original" ljubov dlan možeš kupiti od Gemexa Virovitica bili su na sajmu Viroexpo. Cijena je bila 35 kn za 5 grama, ne znam da li je sajamska ili redovna cijena. Pozg
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ljubov dlan nije roga, to je dlan ;) Ima ih "originala" bar četri za koje ja znam, a zapravo original je sasvim drugo ime ;) i sa starim ga veže samo stara ambalaža. Taj original je već rasprodan i potražnja je četri puta veća od količine koja je dostupna za ovu godinu. "Original" ljubov dlan možeš kupiti od Gemexa Virovitica bili su na sajmu Viroexpo. Cijena je bila 35 kn za 5 grama, ne znam da li je sajamska ili redovna cijena. Pozg

Kontam jel ti imaš iskustva s tom paprikom? Kad gledam po slikama čini mi se jako masivna. Strah me je da se ne povalja.

Evo iskopo ovo o uzgoju paprike.

http://www.scribd.com/doc/37687376/Paprika-Prezentacija
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U slavonskom betonu teško da se što može povaljati. 5 cm betona a dole vlage da se žabe legu. Napraviš barijere od kukuruza, gust zasadiš 5-6 redi kukuruza sa sjeverne i sjeverno zapadne strane. Tako meni rekli tako ja vama. Poz
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Ljubov dlan nije roga, to je dlan ;) Ima ih "originala" bar četri za koje ja znam, a zapravo original je sasvim drugo ime ;) i sa starim ga veže samo stara ambalaža. Taj original je već rasprodan i potražnja je četri puta veća od količine koja je dostupna za ovu godinu. "Original" ljubov dlan možeš kupiti od Gemexa Virovitica bili su na sajmu Viroexpo. Cijena je bila 35 kn za 5 grama, ne znam da li je sajamska ili redovna cijena. Pozg

Hvala Kontam.Možeš li mi reći koje je to drugo ime i ko ga u srbiji radi? Za ubuduće,
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vjerujem da ćeš bez imalo muke sam odgonetniti kako se zove nova sorta(hibrid), samo ako malo pratiš temu o paprici ili u mojoj temi filmić. Vidit ćeš komentare i ...
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
još nešto,kad se sade kukuruzi radi zaštite od vjetrova nije loše posaditi šećerac,da se još ponešto zaradi ili bar najede,tako ja radim i sve prodam.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Vjerujem da ćeš bez imalo muke sam odgonetniti kako se zove nova sorta(hibrid), samo ako malo pratiš temu o paprici ili u mojoj temi filmić. Vidit ćeš komentare i ...

E jesi zagonetan.Ko na kvizu,jebote...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
da nije Dukat?
Ima li tko iskustva s tom paprikom?
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Imaju oni na poljoinfo forumu. Njihova je sorta sigurno znaju više.
Zanima me koliko se gusto može saditi začinska paprika? Pošto ide na foliju bili moglo ići trored?
Hvala
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Imaju oni na poljoinfo forumu. Njihova je sorta sigurno znaju više.
Zanima me koliko se gusto može saditi začinska paprika? Pošto ide na foliju bili moglo ići trored?
Hvala

meni prošle godine uletila neka žuta feferona,po 10 kuna na veliko prodavao.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Hvala Kontam.Možeš li mi reći koje je to drugo ime i ko ga u srbiji radi? Za ubuduće,

Došla u B Gradišku ljubov dlan od onih iz Čačka što su izigrali gosp. Milomira Antovića 5 gr 7 km .
Pozdrav!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Došla u B Gradišku ljubov dlan od onih iz Čačka što su izigrali gosp. Milomira Antovića 5 gr 7 km .
Pozdrav!

Ja sam kupio to sjeme za probu ove godine,od firme Agrounija iz Čačka,5g.35,00kn...
Piše da je sorta,a ne hibrid,znači od nje se može uzeti sjeme svake godine,ako se naravno pokaže dobrom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh