• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja sam kupio to sjeme za probu ove godine,od firme Agrounija iz Čačka,5g.35,00kn...
Piše da je sorta,a ne hibrid,znači od nje se može uzeti sjeme svake godine,ako se naravno pokaže dobrom...

Ja samo rezervirao još nisam išao trebalo bi biti dobro koliko sam čitao mislim da još nije selektiran hibrid .Čut ćemo se kada budemo brali a jesi li radio paradajz papriku od ZKI Bihar.
Pzdrav!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja samo rezervirao još nisam išao trebalo bi biti dobro koliko sam čitao mislim da još nije selektiran hibrid .Čut ćemo se kada budemo brali a jesi li radio paradajz papriku od ZKI Bihar.
Pzdrav!
Treba ju posadit u plastenik i van,pa vidjet razliku,ono što sam ja vidio ove godine na zelenoj tržnici su bili nevjerovatni primjerci...
Nikad nisam sadio paradajzericu,ove godine sam od njih naručio onu ogromnu zelenu,jel to možda ta?
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Zdravo ekipo!
Ima li ko da se bavi industrijskom paprikom? Sijacu ove godine 1jutro, imam i ugovor.
Pozdrav!!!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Treba ju posadit u plastenik i van,pa vidjet razliku,ono što sam ja vidio ove godine na zelenoj tržnici su bili nevjerovatni primjerci...
Nikad nisam sadio paradajzericu,ove godine sam od njih naručio onu ogromnu zelenu,jel to možda ta?

Koliko sam vidio po katalogu teži 150-200 a vjerovatno u plasteniku može i više .
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koliko sam vidio po katalogu teži 150-200 a vjerovatno u plasteniku može i više .
Pozdrav!

Pošto nikad nisi sadio paradajzaricu trebao bi probat sa Majkovačkom zato što možeš dobiti približno istu težinu a prednost je što ju možeš prodat kao žutu, rusu kako kod nas kažu i crvenu, crvena je prošle godine u Osjeku bila jako tražena.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pošto nikad nisi sadio paradajzaricu trebao bi probat sa Majkovačkom zato što možeš dobiti približno istu težinu a prednost je što ju možeš prodat kao žutu, rusu kako kod nas kažu i crvenu, crvena je prošle godine u Osjeku bila jako tražena.

I kod nas se prvo proda crvena paradajzara naravno ako šta vredi .
Pozdrav.!
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Koliko sam vidio po katalogu teži 150-200 a vjerovatno u plasteniku može i više .
Pozdrav!

Ma to je preteško za paradajzericu. Kako objasniti ljudima da je to nije GMO paprika,da nije forsirano umjetnim gnojivima... Tržište traži klasiku, Majkovačka je zakon. Naravno ovo svakako treba probati, ali za početak u manjim količinama.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Koliko sam vidio po katalogu teži 150-200 a vjerovatno u plasteniku može i više .
Pozdrav!

To onda nije ta vrsta,ova ima plodove preko 300 g.,a Mađari ju koriste za ajvar...
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
To onda nije ta vrsta,ova ima plodove preko 300 g.,a Mađari ju koriste za ajvar...

Možda su mađari skromni pa stavili te brojke da nas ne uplaše a sve ćemo vidjeti kada dođe vrijeme berbe.
Pozdrav!
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
ja sam novi ovdje, stoga pozdrav. imim jedno pitanje oko proizvodnje rasade a to je: je li tko instalitao mikrorasprskivace u plastenik i tako zaljevao presadnice???
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Jesam i ja. Nisam bio prezadovoljan. Mora se napraviti tako da se poklapaju, onda negdje previše zaliju da bi tam gdje se ne preklapaju bilo dovoljno i onda je tu dolazilo do ispiranja hranjiva i flanci su zaostajali u rastu.
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
znaci savjetujes zaljevanje rucno?? procitao sam sve vase postove pa sam vidio da postoji dosta opasnosti kod proizvodnje paprike od presadnica pa nadalje. vi sve zaljevate sa ruzama rucno?? pa koliko dugo zaljevate pogotovo netko kao ti cabage??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
U periodu kad ima preko 1000 kontejnera za zalijevanje i kad su visoke temperature potroši se oko sat i pol vremena po jednom zaljevanju. Ako je potrebno dva puta dnevno, onda toliko predveće i oko sat drugi dan dopodne. Jako je bitno da se zasjene plastenici kod velikih vručina, tako da nema prevelikog isparavanja.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
863
Odlična solucija je uzgoj presadnica na vodi,pogotovo za vanjsku proizvodnju jer su tad i temperature primjerene a presadnice rastu puno brže.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Radio sam i to, nekak mi je paprika bila premlitava. Najbolje je bilo dok je ponikla stavit ju na vodu i onda maknuti opet nekih 7-10 dana prije sadnje da se malo učvrsti. Bilo je to ok i dok je išla direktno s bazena na foliju, ali se znala malo "ispeči". Ipak su na vodi uvjeti bili idealni.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Radio sam i to, nekak mi je paprika bila premlitava. Najbolje je bilo dok je ponikla stavit ju na vodu i onda maknuti opet nekih 7-10 dana prije sadnje da se malo učvrsti. Bilo je to ok i dok je išla direktno s bazena na foliju, ali se znala malo "ispeči". Ipak su na vodi uvjeti bili idealni.

Ja svu papriku imam na vodi (hranjivoj otopini) i jako sam zadovoljan. Voda iz vodovoda je jako klorirana i hladna,tako da je paprika dok ne dođe na vodu jako slaba (nije niti čudo s ozbirom koliko stresa se užije prije toga, a ako pak zalijevam kantom krupne kapljice mi povaljaju mlade i krhke flance.Da ne pričam koliko je manje posla s paprikom dok je na vodi. Hranjiva otopina je zakon!!!
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
AKO SAD NEKO NIJE SVATIO PROIZVODNJU PAPRIKE, BOLJE DA SE NEBAVI S TIME. JER OVO ŠTO JE IZLOŽENO I NAPISANO JE MALI
MAGISTERIJ O PAPRICI . :partyman::D
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
hej, jandric200, slazem se s tobom ali sam naucio da je sve to u nekim malim cakama koje jedino iskusni proizvodaci mogu odjasniti jer obicno ovi sto pisu knjige (cast iznimkama) nisu posadili ni jednu biljku
 

Najnoviji postovi

Na vrh