• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Greška 11 03 sadnja, Johabice to je prilično bila stara rasada, koji su kotajneri sa koliko rupa.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Ako možeš prodati rog papriku, a vjerujem da se može jer se polako sve više traži zbog svojih osobina posij emeše f1 od dune.

Debelo najranija paprika na tržištu. U odnosu na babure ja sam uvjeren da stiže 2 tjedna ranije.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Tri godine radim rano rogu u plasteniku i uvijek sam je teško prodavao jer stigne prerano, sad sam odustao neću je više raditi.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
E takvih problema još nisam imao.

Jel radio tko Alseef od RZ ljutu papriku?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Jesam ima slika u ovoj temi. Nismo bili nešto oduševljeni. Bolje Nemezis raditi jedino ima dobar postotak krivih paprika ali u rodnosti je nevjerojatna.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ugrijalo danas sunce, a vele bude tako i dalje, i mislim nešto - sve se bojim problema na koje sam već zaboravila da su postojali.
Biljke lijepo napreduju, no još nisu pokrile lišćem gredice, mogla bi se u plastenicima aktivirati zemljišna fitoftora ove godine - uvjeti su idealni - pretoplo vlažno tlo jer zaljevati se mora intenzivno, faza rasta u kojoj je aktivacija zaraze uobičajena, moglo bi kroz dvadesetak dana biti neugodnih iznenađenja.

Nadam se da neće.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
E toga se ja najviše bojim pošto zadnje dvije godine imam velike štete od Fitoftore, ili možda od žičnjaka pošto sam njega nalazio podosta u korijenu. Ove godine sam preduzeo mjere protiv žičnjaka pa ću vidjeti šta će se desiti upravo za desetak dana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mogao si to riješiti jednostavno prilikom sadne namakanjem korijena - onako, cijeli kontejner - u imidakloprid. Imaš početnu zaštitu tripsa,ušiju i rizoktonije koja isto može raditi štetu sličnu fitoftori na vratu korjena. A žičnjake tamani sigurno.
Kad ideš na taj način potrebno je ne navodnjavati dva dana nakon sadnje da se da insekticidu vremena da se fiksira u tlu. Obično ljudi griješe pa obilno zaliju i isperu ga, a radi se na način da se drugi dan zalije tek da se namoči bala korijena, a dan poslije normalno.
 

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Kupio sam 20/20/20 + ME od Haife.Moze li se ta formulacija koristiti za cijelu vegetaciju ili bih morao kupiti drugo gnojivo sa manje N i vise K kad pocinje plodonositi.
Jos imam i Haifa Cal GG.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,418
Možeš ali nije preporučljivo.

Ostavi tu prihranu za nešto drugo ili za nagodinu, a kupi odgovarajuću sa više K. Pogotovo ako su neke paprike tipa babura u plasteniku.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
1 dcl Fonganila
2,5 dcl Quadrisa na 1000m/2 kroz kpk i za deset dana ponoviti

Fonganil je 50% - tni metalaksil - ako ga možeš nabaviti, no, jako je skup - oko 2800 kn litra (bilo je pred par godina, ne znam je li sada što jeftinije) , no u Austriji sam vidjela na netu pred tri - četiri godine da imaju i 2,5 dcl pakiranje.

Ne znam postoji li neko drugo trgovačko ime ili koji generik drugog proizvođača na tvome tržištu, pokušaj potražiti pod imenom aktivne tvari - metalaksil 50% ili metalaksil 70% - lopovi su radili za eu tržište 70%, a na naše plasirali 50%.

Fonganil radi Singenta.

Požuri sanirati, nemaš vremena, u pitanju su dani do ozbiljne štete.
Ako uspiješ zaustaviti progresiju bolesti, odi u par navrata sa fosforom kod navodnjavanja - oštećene biljke su sklone raditi dodatno korjenje kada se oporavljaju.

Ne vidim slike dobro, ne mogu ih povećati, ne da ti servis za slike, ali izgleda da na dvije ima i rizoktonije - puknuće u zemlji iznad vrata korijena.
Možeš ubaciti u kpk i insekticid Dalli - već sam rekla da on štiti od rizoktonije.
Ako budeš radio zemljišno zaštitu, fungicide pusti u zadnjih nekoliko minuta da ne odu ispod zone korijenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh