• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bome,kad mi se dvojica takšnih dečki obečavaju kratiti mi uzničke dane - nema šanse da ne napravim neku pizdariju .Došla budem ja iza rešetaka milom ili silom.

I kremšnite volim,sam da se zna.....:icon_wink:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ispravak netočnog navoda ;) Majkovačka paprika je selekcija Povrtlarskog centra iz Zagreba i kao takva je upisana na sortnu listu 1993 godine. Ona je srednje rana paprika dok je npr Botinečka žuta upisana u sortnu listu 1984 god i srednje je kasna sorta. Istina živa da se zna pojaviti koja ljutkasta u berbi ali ništa strašno, dok kod domaćeg sjemena ta ljutina je bez granice, zapravo pronađu se opako ljuti primjerci :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vjerujem da je tako kontam,ali ja se dobro sjećam da je grupa ljudi - nazovimo ih tako - pokušavala nešto napraviti po pitanju majkovečke - billi su čak i upoljoprivrednoj emisiji - a sam ih gedala svojim očicama - a sada šta je to bilo nemogu sa sigurnošću tvrditi,ali znam da se to pokušavalo nešt "certificirati".U tome su sudjeovali i neki ljudi koje osobno znam - onako,kao znance. Ali,odavno je to bilo,pa nemogu ništa decidiranoga tvrditi.Uglavnom,činjenica je da majkovačku legalno više nigdje nemožeš kupiti.Nažalost.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
20140219_120008_zpsc1a28c8b.jpg
[/URL][/IMG]

20140219_114330_zps2f9a8701.jpg
[/URL][/IMG]

Malo sijem,malo sadim,presađujem,ide nekak - da sam zadovoljna flancima ove godine - nisam - paprika ok,iako i tu bilo nekih problema,ali u paradajzu je bilo sjemenki ko makova zrna neka - kilavo kod nicanja,kilavo u rastu - hvala Bogu pa uvijek posijem nešt više.valjda se bude stabiliziralo do sadnje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Johabice,Darijus i Plevak,pošaljite mi na pp vaše adrese na koje da vam pošaljem sjeme. Ono što vam je forumaš Kontam obećao.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ovaj pritiskivač sa slike što koristiš za rasad nije loša ideja samo od čega su ti one plastike okrugle.Ja već duže vrijeme mislim napraviti nešto slično al nikako da napravim.Ja sam mislio raditi 209 rupa odjednom a ujedno da mi to služi i za vađenje rasada.Vjerovatno prvo ubodeš u kontejner pa onda stavljaš sjemenku po sjemenku ili prvo staviš sjeme pa ga pritisneš pritiskivačom.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
brle11@, meni se čini da to nisu plastike nego metalni naprstnjaki koji su služili pri ručnom šivanju tj. pletenju, i pričvrščeni križnim šarafom..ali valjda griješim..jel odakle joj toliko...ili.. se u njoj ili njemu krije još i taj talenat uz povrtlarstvo. :icon_rofl:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@bhorv - pa ti sve znaš - točno tako,to su naprstci za šivanje - ovi mladi danas neznaju kako se nekada šivalo - ali - pošto ja šivati nisam htjela,čemu da naprstci stoje bez veze - pa se lijepo napravio bušač za rupe. S time pritisneš red po red,kada sve natiskaš,onda posiješ sjemenke.Svaka rupa je jednake dubine,fino i brzo ide.Sad.može se napraviti i za cijeli kontejner odjedanput,ali ja ovako već desetak godina,i drugo i netreba.Ovi veiki proizvođači imaju mašine za sijanje,ja ovako.Ma,sijala sam ja i stotinjak tisuća flanaca i radila rupe ovime - sve sam stigla - sama.Jer,to je moj posao - punjenje kotejnera,rupe,sijanje,zalijevanje,sve do pred sadnju.Dalje poslove dijelimo.

Ja si napunim dvadesetak kontejnera,napravim rupe onda ih posijem,pokrijem sjeme,zalijem,porazmjestim,pa dalje - opet tako.....dok ne napravim što treba.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da pojasnim malo oko sjemena :) Pošto nisam uspio pribaviti malo pakiranje ruže, dao sam forumašu Ima Dana ;) veliko pakiranje da odvadi za Vas količine. Tako da ne budem kasnije ja kriv da sam slao bog te pitaj kako sjeme bez pakiranja ;) Ovako imam svjedoka :) Ista vrečica sjemena 5 različitih proizvođača, baš me zanima na što će to ispasti :)
Poz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ovaj pritiskivač sa slike što koristiš za rasad nije loša ideja samo od čega su ti one plastike okrugle.Ja već duže vrijeme mislim napraviti nešto slično al nikako da napravim.Ja sam mislio raditi 209 rupa odjednom a ujedno da mi to služi i za vađenje rasada.Vjerovatno prvo ubodeš u kontejner pa onda stavljaš sjemenku po sjemenku ili prvo staviš sjeme pa ga pritisneš pritiskivačom.

ista stvar se napravi s torban šerafima, ušerafiš si na letvu i udri...frulica...:8):
 

kruno

Novi član
Tu od
15 Velj 2014
Poruka
7
pozdrav! novi sam na forumu, ako nekog zanima imam 400g sijemena paradajz paprike (maljkovcanke)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Danas posijano cca 10 000 slonovog uha i 1000 Bobite. Na komadu gdje se to treba saditi zasada ima još preko metar vode koja nema kuda otječi.... ufff
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo @darijus i @temptation,baš nemam sreće - sve je prošlo ok,paprika prešla granicu bez problema i nebudem gošča Remetinca.I sad me nebudete mogli posječivati i kratiti mi uzničke čase.Budem probala neku drugu pizdariju napraviti,možda me ipak urešte.:(giggle):
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo kupi Seminisovo sjeme paprike i ostavi sjeme. Stići će te ruka pravde ;)
Monsato ima odlične odvjetnike he he.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Monsanto ove godine udara sa jebačkim rabatom na našem tržištu,od 15-20%...a vidim da ima sjemenskih kuća kod kojih nećeš dobiti nikakav rabat,poslije par godina će cviliti ko štakori...
 

Najnoviji postovi

Na vrh