• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Cabage ,Darijus to su dobre cene,kod nas su velike oscilacije u ceni pogotovo u avgustu.Sad prodajemo po cca 40 eurocenti a za industriju cca 15 eurocenti dok je recimo pre par godina u ovo vreme cena bila euro za kg pa i vise.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Jel itko od proizvođača koristio herbicid? npr posađene paprike i i pređe se nekim od herbicida jel to dozvoljeno? npr gredam neke programe zaštite od nekih sjemenskih kuća oni to stavljaju u plan zaštite..

Koliko je to dobro?..

ja sam svoju na veliko prodavao po 1KM a na malo po kućama selima itd po 1.5KM-6kuna
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
U Hr imaju dozvolu
Stomp, Dost, Dessicash, Sharpen, Pendus...
Dok u BiH pucaju sa svim raspolozivim sredstvima po principu sve je dozvoljeno sto sudija ne vidi ;)
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Kod nas dubinski ide Trafgal a povrsinski Zanat i Stomp a za prskanje posle rasadjivanja ne znam ni jedan preparat niti znam da kod nas neko prsce.
Ja licno pre postavljanja sistema kpk poprscem Zanat ili Stomp.
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Očito niste proćitali Marke pita koji herbicid ide u posađene paprike. Nije pitao koji ide prije sadnje.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Imao sam problema s korovom na jednom mjestu ta j tuš" korov ujedno ljekovita biljka 4 puta su radnici okopavali :D
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Marke svima je problem Tušt kad se povrće uzgaja na jednom mjestu više godina .Nema rešenja za njega osim ako je na foliji ,cidokor između folija.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ako vam je tušt problem u paprici i to između folija onda ja ne znam.

Cidokor? ma super samo raspali


Jeste čuli možda za uređivanje rubova njiva i redovnu obradu tla čime sprječavate osjemenjivanje korova? Flame weeding?

Ako već morate koristiti herbicide koristite one koji su registrirani i najmanje štetni.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
...meni se čini da motika ipak najjače smrdi...jer bolje i otrovno nego kopat!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ako vam je tušt problem u paprici i to između folija onda ja ne znam.

Cidokor? ma super samo raspali


Jeste čuli možda za uređivanje rubova njiva i redovnu obradu tla čime sprječavate osjemenjivanje korova? Flame weeding?

Ako već morate koristiti herbicide koristite one koji su registrirani i najmanje štetni.

Ajde molim te onda mi napravi program zaštite paprike od korova.
 

loter

Član
Tu od
13 Lis 2017
Poruka
36
Motika i deri, ili frezom izmedu. Bar ja tak dignem cijevi i bebicom, nemam prevelike kolicine...
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Tko koristi stajnjak korov ce biti svugdje
 

Prilozi

  • forum1.jpg
    forum1.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 98
  • forum2.jpg
    forum2.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 111
  • forum3.jpg
    forum3.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 115
  • forum4.jpg
    forum4.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 109
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ajde molim te onda mi napravi program zaštite paprike od korova.

Ne razumijem?Pa napisao sam.




Bolje je špartanje od freze, ko nema traktorski "može i bicikl".
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
Imam pitanje koja bi normalna cijena bila organske paprike roge?
Čuo sam da neki iz bosne plasira svoje proizvode u njemačku
 

laca022

Član
Tu od
5 Ožu 2015
Poruka
418
Po meni sve sto se proizvodi organski treba kosta 2-3 puta skuplje.Jer ljudi ne znaju koliko u organskoj proizvodnji ima vise posla.
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Pozdrav svima, prvo bih htjela reći da sam sadila ove godine lacinu papriku (susjeda i ja, unutrašnjost Dalmacije :D) i da smo jako zadovoljne, s tim da sam ja samo malo jači hobist. Evo ja sam prije dva dana pobrala još što je bilo prije mraza.


Nego, evo potpuno slučajno sam naletila na info da je slonovo uho zapravo hibrid dobiven iz sorte banatsko uho? :icon_surprised::icon_surprised: Je li to istina? To bi značilo da je lacina paprika zapravo banatsko uho. Eto, hvala na odgovorima!
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Matovilka malo proguglaj pa ćeš vidjeti da pola paprike u Srbiji ima oznaku F1. To ti je malo mr...en.
 
Na vrh