• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Cabage atomizer je super stvar. Kontam ja nešto nagodinu sa voćarskim atomizerom prskati papriku, kontam te baje vole donju stranu lista, koju naravno mi teško možemo zaštiti, onda kupujemo sistemike koji još i nisu registrirani za tu svrhu, tako da sa jeftinim kontaktnim pesticidima se može odraditi krasna zaštita. A i ove godine su strašna isparavanja ispod folije, kontam da i to pogoduje super razvoju gljivičnih oboljenja.

Kako to da neka paprika napravi u startu tri grane a neka dvije? Isti hibrid, što joj je preduvijet za takovo što?

Što kažeš kad pustim navodnjavanje, bude živo blato, još ove godine ima dosta vjetra, pa se polegnu neke i onda tako rastu, naravno teže prema gore pa se ispravljaju :)

Paprika sa slike je začinska ZKI hibrid, nijie folijarno tretirana samo po PS Haifa program.
Inaće bi ostala ovakva...
fotografija0108medium.jpg

Doduše razlika sadnje mjesec dana.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Cabage ne misliš da je vrijeme već da promjeniš filozofiju i da baburu zamjeniš sa ajvaricom u plasteniku? :) Poz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa razmišljao svašta, no prva babura može uloviti cijenu i 15 kuna za kilu, a roga nikad više od 7, tak da... A i čekati da dozori, puno cvjetova za to vrijeme otpadne. I ovako na baburi je bilo abortiranja dok se nije obrala donja etaža, to je prirodno, biljka odbacuje nove cvjetove dok ne nahrani plodove.
Ne znam zašto neka dvije a neka tri grane, tak im se oće. Kakoo god, treba im:drinkers:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A prva roga cijenu od 25 ;) I još je drži. Jedino duga vegetacija... Ovo kidanje listova mi se nikako ne sviđa, vjerovatno struka i iskustvo tako kaže ali opet... Nema mi tu pretjerane logike, paprika će sazrijeti i u hladu kako i na suncu. ALi je puno bolja ona iz hlada, ali hajde...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Evo moji plastenika sa paprikom, prva slika je Vedrana, pa Blondi zatim Barbi i zadnja je Bagolj.





 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
vidim da sve vežeš na špalir. Obrezuješ li papriku ili je samo pustiš.......
ja samo skidam donje listove i grane koje su neplodne,a na zapercima budu ekstra krupne paprike.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ove godine nisam ništa zakidao, ali je zbog toga izgleda kasnila desetak dana.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Cabage ako sam te dobro pratio mislim da imaš 4000 m2 plastenika pod paprikpm
daj molim te reci mi koliko ljudi u prosjeku svaki dan radi na njoj vođenje na špagu zahtjeva dosta rada nekakav prosjek ako može.
Četvero do petero ljudi napravi 2000 m2 na dan. Samo vezanje je išlo otprilike sedmero ljudi za 1000 m2 dnevno.
A sada za našeg dragog prijatelja Kontam slika onoga što je pitao zašto ne radim rogu u plastniku umjesto babure.


Uploaded with ImageShack.us
Moj dragi prijatelj i uposlenik Matija zvani Šanana se dragovoljno navirio. :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odličan posao Cabage, baš me zanima kako ćeš proći sa cijenom, ja bi nagodinu isto to probao + ovogodišnji pokus koji se zasada pokaza odličan. No o tome nešto kasnije.
Nego ja više volim kad ne moram vezati i kad klinček stoji sam ;)

miindlanmedium.jpg

miindlan2medium.jpg

Sadnja 02.06
Ne sviđa mi se boja, počelo je crniti, onda ide žuta i zrenje neće biti teška. Moram povečat zalivnu normu na cca 50-60 litara i više kalcij nitrata da se plastificira ;)
 

Hombre

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
52
Upomoć!

Nepoznate baje napale mi paprike. Prije par dana sam opazio jedan list koji se zgrčio, danas ih je već bilo par komada pa sam otkinuo jedan i pogledao ispod. Mali kukci se goste na donjoj strani:drinkers: pa molim koje sredstvo da spotrijebim da ih se riješim pošto imam samo Biokill ali nisam siguran bi li koristio i kako se uopće ti napasnici tretiraju.

Fotka kako izgleda list.


Njih tri na listu za vrijeme ručka.


Jedna na vrhu pincete.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Najjeftinije je riješiti "GOR" (dimetoat djelatna tvar) insekticidima, a po volji možeš sa bilo kojim, u biti gledaj koji je najjeftiniji i najmanje pakovanje, da ti to ubijanje bude ekonmično ;) U biti pokupi ih rukom i zgazi na podu :)
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
ja sam danas počupao paprike u jednom plasteniku....tuga velika.......čini mi se da su veće bile u rasadu. Ostale male,bilo nešto plodova,ali jadno,požutjele ponovo.......
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
kolika je karenca od Match-a ne bi volio bas s prvim paprikama otrovati ljude :rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh