• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ja sam kroz sistem pustio Vudate a koliko je dobar protiv tripsa to neznam, a što se tiče Mesurola da ubija trips i grinje za to nisam čuo, znam da se upotrebljava u sjemenskom kukuruzu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dokture jel ima razlike?
fotografija0866.jpg

paprikausporedba.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
kontam, moraš malo pripazit kad puniš kontejnere, rubni su ti poluprazni, a ovi u sredini garant prenabijeni...
i kaj nebuš to prepikiral u kontejnere s 60 ili 84 rupe?
ovo je malko tijesno...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Bude to letilo van čim vremenski uvjeti dozvole... Jedino možda da napunim bazen, sad se nećkam...
Meni se čini da je ona još gladna, usljedila je dioba stanica ali ne vraća klorofil :(
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
...ali ne vraća klorofil :(
Sada kada gledam slike (pogotovo oko priče sa supstratom) mislim da ti je glavni problem ostao niski pH u supstratu (od treseta; svi su izvorno kiseli, ali se za bolje supstrate odkiseljuju).
Gledam u bilješke, i vidim da sam u IT kod takvih problema davali molibden. Išlo je 5 mL/5 lit. vode za zalijevanje.
Šteta, nemam više tih bočica (bila su pakiranja od 250 mL molibdena), da ti pošaljem da probaš.
Al' evo čini se da je krenulo nabolje, i da će se stići oporaviti.
:partyman:
 
R

ranko srbac

Guest
Sada kada gledam slike (pogotovo oko priče sa supstratom) mislim da ti je glavni problem ostao niski pH u supstratu (od treseta; svi su izvorno kiseli, ali se za bolje supstrate odkiseljuju).
Gledam u bilješke, i vidim da sam u IT kod takvih problema davali molibden. Išlo je 5 mL/5 lit. vode za zalijevanje.
Šteta, nemam više tih bočica (bila su pakiranja od 250 mL molibdena), da ti pošaljem da probaš.
Al' evo čini se da je krenulo nabolje, i da će se stići oporaviti.
:partyman:
pozdrav svima...ja sam novi clan i bavim se proizvodnjom povrca...dugo pratim forum i zelio bih da kroz forum razmjenjujemo iskustva..pozdrav
 

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
Mesurol

Ja sam kroz sistem pustio Vudate a koliko je dobar protiv tripsa to neznam, a što se tiče Mesurola da ubija trips i grinje za to nisam čuo, znam da se upotrebljava u sjemenskom kukuruzu.

Laser + mesurol kroz siste(1l/ha) za papriku,ponoviti za5-7dana to isto.Inace,mesurol se koristi zbog Larvi tripsa koje izlaze iz zemlje,ako je u pitanju bilo koja druga vrsta tripsa,duvanski itd onda ide prestige fs.A da ne bude da ja izigravam "naučnika-zaštitara "Sve to imate u časopisu Savremeni povrtlar br23/2007 u tekstu "pojava i suzbijanje tripsa na povrcu i cvecu s posebnim osvrtom na frankliniella accidentalis" dr.Marko Injac.
 
R

ranko srbac

Guest
papriku prvi pur posijao u kontejnere..kontejneri su sa 84 rupe..medjutim u odnosu na rasad koji sam proizvodio u lejama sa pregorelim stajnjakom one dosta sporije napreduju tako dasu sadsa 35 dana od nicanja visoke tek 1oak cm sa pojavom 5 i 6 lista.zna li neko da li je to normalna visina za taj uzrast i kako da ubrzam da budu vece ..paprika je slonovo uvo..prije 10 dana prihranio prvi put sa 8 grama 10-40-10 i 4 grama kana po m2,jednom folijarno sa 10-40-10 ,1put drinom...razmisljam da grunem dosta vise kana ili mozda da spustim na pijesak?inace kod cupanog rasada sam morao zaustavljati rast da ne preraste...zna li neko sta bi bilo doro da uradim..
 
T

teodul

Guest
Pozdav svima, imam jedan problem sumnjam na virozu evo slicica


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
prvo mi se pojavilo na jednoj prije sadnje a sad vec ima na nekoliko biljaka jel ko ikad vidio ista slicno ovome? Mozda bih trebao cupati te biljke?:roll:


Uploaded with ImageShack.us
a evo i da se mlo pohvalim ako imam cime :mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
..paprika je slonovo uvo..prije 10 dana prihranio prvi put sa 8 grama 10-40-10 i 4 grama kana po m2,jednom folijarno sa 10-40-10 ,1put drinom...

Gosn dokture možeš li ovo pojasniti, to je isto ono što sam i ja vidio 2 grama KANa i 4 grama superfosfata na m2. Kako to da se mješaju nitrati i fosfati? Poz
 
R

ranko srbac

Guest
Gosn dokture možeš li ovo pojasniti, to je isto ono što sam i ja vidio 2 grama KANa i 4 grama superfosfata na m2. Kako to da se mješaju nitrati i fosfati? Poz
nisam imao kombinaciju sa vise azota pa sam htio da namirim azot sa kanom...i sta sad da radim
 

Pinjoe

Novi član
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
9
Jeli to znači 500ml lasera i 500 ml mesurola na hektar.

1l/ha mesurol fs500 a lasera 5ml na 10 l vode,moze i dicarzol sc 50 1kg/ha za papriku zalivanjem tla,al to nisam probao.To s Mesurolom ne moze da omane,ako se ne rijesis tripsa bar ti Vrapci neće ulaziti u plastenike:))
 
R

ranko srbac

Guest
Gosn dokture možeš li ovo pojasniti, to je isto ono što sam i ja vidio 2 grama KANa i 4 grama superfosfata na m2. Kako to da se mješaju nitrati i fosfati? Poz
ja neznam sta tu nije jasno..leja sa kontejnerima 4om2 20000 biljki ..zalio rasad sa 300grama fitofert 10-40-10 i 150grama KANa i zatim cista voda...ko kaze da se nemoze to mjesati...mene interesuje sta tu nije dobro,da li je malo ili previse..zato vas pitam
 
T

teodul

Guest
@teodul ako je to što prolazi kroz žilice isto kao i ovo, znam ja što je :)
paprikafosfor4medium.jpg

pa i nije bas kao ovo kod tebe kod je mene bas kao vena, ne lici mi bas na ovo tvoje,evo pogledj i ti i kod mene se listovi kovrdzaju. A sta je kod kod tebe? IMALI JOS NEKO POJMA STA BI MOGLO BITI?
 
Na vrh