• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paprika

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
pokušati ću prskati sa fertinom ca za vršnu trulež mospilan ataker za trips, i cuperblau samo se bojim ako špricam bakrom opadanja cvijetova stvarno je procvjetala dobro, hvala

Folijarno nećeš pomoći već zametnutim plodovima koji pate od nedostatka kalcija jer oni ne mogu kao list asimilirati hranjiva.A količina kalcija dobivena preko lista je samo interventna kratkoročna mjera(u ovakvom slučaju dobrodošla) sa trenutnim efektom,pa je potrebno i putem korijena dati biljci kalcij.Iako,u ovim vručinama nije niti čudno što se javio problem,jer kalcija u tlu i može biti sasvim dovoljno,a da ga biljka zbog poremečaja u ishrani zbog previsokih temperatura ne može usvojiti.
 
T

teodul

Guest
Pozdrav, imam problem otpadanja pupova, cuo sam da je to ove godine problem mnogih u mom kraju i na paprici i na paradajzu. Jeli to samo do vremenskih prilika ili ima jos neki razlog sta vi mislite? Tretirao sa Borom pre cvjetanja. Negdje otpadne pup a negdje i oplodjena papricica misli da je ovo bas previse :madmana: nece biti dobro ako ovako nastavi.
 
I

ihorzic

Guest
neznam koliko je točno ali jedan moj poznanik inaće agronom kaže da su veliki problem kisele ili afričke kiše i da jako utječe na opadanje pupova
napominjem nije moja zamisao
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Pozdrav, imam problem otpadanja pupova, cuo sam da je to ove godine problem mnogih u mom kraju i na paprici i na paradajzu. Jeli to samo do vremenskih prilika ili ima jos neki razlog sta vi mislite? Tretirao sa Borom pre cvjetanja. Negdje otpadne pup a negdje i oplodjena papricica misli da je ovo bas previse :madmana: nece biti dobro ako ovako nastavi.

Prevelike vrućine.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
... agronom kaže da su veliki problem kisele ili afričke kiše..
Malo je OT, ali il' su afričke (često slane, znači alkalne) ili su kisele. To su dvije različite otopine... ;)
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
jel ovo može biti trips ili je nešto drugo u pitanju, brine me što je počela trunuti iznutra, pozdrav hvala
sam0593r.jpg

sam0595w.jpg
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
jel ovo može biti trips ili je nešto drugo u pitanju, brine me što je počela trunuti iznutra, pozdrav hvala
sam0593r.jpg

sam0595w.jpg

Može biti trips, čak i sasvim sigurno:partyman:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
od tripsa oće biti i izvana hrapava, ovdje to ne vidim, ali rekao bih 90% za trips...
...a možda i neki poremećaj mikroelemenata, slično vršnoj truleži?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E dečki,trips nije,on radi drugačije smeđe oštećenje,grupirano i sasvim fino hrapavo_Ovo bi prije bila bakterioza.Nije napisano ima li više toga sa tedencijom širenja ili par izdvojenih slučajeva.Imala sam ponekad par slučajeva u plasteniku,ali se ništa strašno nije događalo(širenje) pa nisam razbijala glavu.
 

kiwano

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
53
E dečki,trips nije,on radi drugačije smeđe oštećenje,grupirano i sasvim fino hrapavo_Ovo bi prije bila bakterioza.Nije napisano ima li više toga sa tedencijom širenja ili par izdvojenih slučajeva.Imala sam ponekad par slučajeva u plasteniku,ali se ništa strašno nije događalo(širenje) pa nisam razbijala glavu.

za sad je širenje slabo tek nekoliko plodova ali bojim se za dalje, mađari su mi preporučili kasumin kod nas ga nisam pronaša kažu da ga tamo dosta koriste dal ga je netko možda koristio jel vrijedi čemu
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
za sad je širenje slabo tek nekoliko plodova ali bojim se za dalje, mađari su mi preporučili kasumin kod nas ga nisam pronaša kažu da ga tamo dosta koriste dal ga je netko možda koristio jel vrijedi čemu

Preparat koji je davno trebao biti povučen sa tržišta. Ali zašto ga nebi gurali na naše tržište tako uzimamo svaka g..na

Iznimno od članka 3. Odluke Komisije 2005/303/EZ, svi dodatni rokovi koje odobri
Rumunjska u skladu s člankom 4. stavkom 6. Direktive 91/414/EEZ za uništavanje,
skladištenje, plasiranje na tržište i uporabu postojećih zaliha proizvoda za zaštitu bilja koji
sadrže aktivnu tvar kasugamicin moraju biti čim kraći i ističu najkasnije 31. prosinca 2007.
 
S

salel

Guest
kasumin se pokazao prilično djelotvoran pa se vjerojatno neće ni povlačiti s tržišta.Više se radi o borbi za prava proizvodnje i distribucije.Međutim i naš stari obični bakar daje dobre rezultate protiv bakterioza.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@shemmo odlično izgleda za bez folije. Kada je sađena? Kako tmaniš korov, motika? Poz
@ salel bakar i antracol combi su zakon ;)
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Jeli kod vas stigao kukuruzni plamenac.

Kod nas ga zovu kukuruzni moljac. Našao sam ga danas u jednoj paprici. Planirao sam danas špricati ali se zbog najave pljuskova nisam usudio. Litra Matcha 432 kn.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Najprije nikakva bolest već od jakih vrućina, probaj malo pojačati zaljevanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh