• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Onda imam jos pitanja:(nod): koji je razmak optimalni i kako se mijeri.Neki kazu da su stavili "sve" brtve ispod ali u mom originalnom prirucniku kazu da nemam brtve (dihtunge) izmjedu glave i cilindra. Sta je istina?
Pošto neznam napamet, a podatak ima u radioničkom priručniku kojeg ja trenutno nemam kao ni slike na koji način sam to uradio ja, ako se ne pojavi nitko sa objašnjenjem postavim sliku i mjeru sutra. Između glave i cilindra nemaš nikakvu brtvu a ne sve. Sve (ili nekoliko u zavisnosti od mjere koju izmjeriš) ti dolaze ipod stubline na blok. Jedino kod motora LDA 820 21 KS imaš jednu bakarnu brtvu između glave i cilindra. Pozzz...
 

Malina

Novi član
Tu od
12 Ožu 2015
Poruka
23
Dobar dan. Jedan problem oko difernecijala na prednjem trapu Pe 18 76.god . Polomljeni sateliti .Što bi bilo najbolje učiniti. ( Ne mogu sliku ubaciti)
lvmTyqF.jpg

7rgpZQl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Dobar dan. Jedan problem oko difernecijala na prednjem trapu Pe 18 76.god . Polomljeni sateliti .Što bi bilo najbolje učiniti. ( Ne mogu sliku ubaciti)

Njbolje i jedino rješenje zamjeniti satelite, provjeriti u kakvom su stanju planetari, pa ako treba i njih zamjeniti i to je to.

Slike za podešavanje glave nisam pronašao, a ako ti je skinuta glava izmeš komad L profila ili nešto slično stegneš (ne prejako) na dva vijka koji stežu glavu. Znači, ovo ti je slučaj kada je skinuta glava motora. Zazor od ruba cilindra ili što je lakše izmjeriti, od profila koji si stegnuo pa do klipa treba da bude od 0,9 do 1,1 mm, ja sam naštelao na 1,0 i na minus 10 pali da je i mene iznenadio, jer klipu i stublini nisam ništa radio, traktor 1986. godište, što znači da je vjerojatno imao podosta radnih sati. Pozzzzz.
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
moj ima 1.6 pali zima da glava zaboli(jako teško),ispod cilindra samo jedna tanka duhtunga...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

soteska

Novi član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
13
Hvala puno na odgovorima.Kako bi to proverio da ne skinem cilindra(ako je moguce) i ako se ne moze vise podesavati sa brtvama,sta onda?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
gornja granica je 1,0 mm za 102 klip, ja ih ostavljam na oko 0,9 manje Lombardinije na nesto manje, uglavnom ovi na TV na 0,9

ovaj sa 1,6 nesto ne valja....ili je leteci razlokan ili mala pesnica ili klip, bolcna.....ili sve po malo
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
klip je novi,2 specijala...nego prije sam imal dihtung i između glave i cilindra,pa je još i to bilo,onda je stvarno bilo preko 2.0mm,ma neznam jel razlokano on kad upali ima snage ko blata...
 

canzi

Novi član
Tu od
20 Ožu 2015
Poruka
3
Poštovanje ljudi,
kako sam na prestavljanju napisao, Postao sam vlasnik TV PE 18, koji je u 20 minuta raskopan da krene restauracija.
Uz traktor je došao dvobrazni plug bez sjekača (to ću napraviti), međutim, zamima me jedna druga info,
Neki vinogradari koji koriste TV po vingoradima u okolici Čitluka/Međugorja, kažu mi da je za njega zakon freza koja nije direktna (kao orginal).
Da li je bolje ići na orginalnu frezu 120 ili 100cm (ako sam dobro istrazio po netu).

Unaprijed hvala!

Pozz iz Hercegovine! :)
 

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Pozdrav svima. Molio bih za pomoc. Da li na pe 18 pasu freze sa ostalih modela tj da li su univerzalne za sve tv?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
PE 15 ti je slabiji samo je getriba ista
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LicanMlinka

Član
Tu od
8 Ožu 2015
Poruka
37
Pozdrav. Od nedavno sam vlasnik jednog pe 18,pa ako moze mala pomoc. Koja ulja idu i gdje se sve sipaju i mjere ,znaci mjenjaci,motor i getriba... itd. Bivsi vlasnik mi je rekao za motor 10w40,za mjenjace pretpostavljam hipenol ili?Ako sam shvatio za mjenjace se mjeri na onim crnim cepovima na rukavcima,pretpostavljam da se tamo i nadoljeva ili? Ima li netko sliku od mjeraca na zadnjem mjenjacu posto mi je samo cep,ne mogu izmjeriti a cini mi se da fali,vec se ona kao poluosovina unutra vidi. Za motor na stangici,da li je to i za getribu ujedno i gdje se doljeva? Zahvaljujem
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Za getribe hipenol i sipaš na tim čepovima.Ako nemaš mjerač onda nek je poluosovina bar do pola u ulju a može i cjela
 

toskicz

Novi član
Tu od
13 Tra 2015
Poruka
4
Pozdrav svima na forumu,
juce sam kupio PE18 sa frezom i dvorednim plugom. Imam par pitanja pa ako moze mala pomoc. Koji je najbolji nacin da proverim u kakvom je stanju motor?
8e90e5cb0892adc8859bb7d77418711d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
:icon_thumright::icon_thumright:
Sad u frezanju!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh