• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pe 18

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Pozdrav dečki i cure (ako vas ima) :)
Malo sam uzeo čačkati po traktoru, kupio ga prije dvije godine cca, nisam baš puno radio, reko idem malo barem tekuće stvari izmjenjati.
E sada, ono što me ajmo reći muči - imate li kakvu proceduru/savjet oko hidrauličke tekućine? Mislim, znam ja rašarafiti sva crijeva, ali ako ima pametnija procedura prihvaćam je objeručke. Imam rezervoar ispod sica, filter i ručka lijevo<->desno (za dizanje puštanje) su sa desne strane, to vam valjda majstorima sužava prepoznavanje o kojem modelu se radi :)
Inicijalno sam mislio samo dotočiti tekućine, ali kad sam izvadio filtar, vidio mulj koji se sa njega cijedi..shvatio sam da prethodnik vjerojatno za svog vlasništva nije ništa mijenjao, moj laički dojam barem.
No, slušam pozorno :tractor: :drink:
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Novo pitanje iako ni staro nije odgovoreno..
Koji motor bi se mogao montirati umjesto LDA100 ako dotični ikad krepa? :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Pa mogao bi se montirati LD 97, LDA100 ili eventualno LDA 820.
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Mislio sam postoji li NOVI motor koji paše nekim čudom ;)
Ok, ajmo dalje.
Ima li načina da se na vinkovića sa šinom (stari tip taj koji imam, PE-18, ima šinu i jedan cilindar hidro prema dolje) zakopča nešto što je inače na tri točke?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ima ali moras stavljati prante na tomicu koje se mogu rasiriti do 85 cm koliko je potrebno za kacenje prikljucaka od vecih traktora
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Ok, hvala!
čak se i ne radi o tome da želim nešto veliko kačiti, nego se malo mučim sa pronalaskom roto kose, a i prskalice. No, hvala!
 

kukrosava

Novi član
Tu od
27 Stu 2018
Poruka
4
i mene jako zanima ta preinaka kopčanja na 3 točke, ako je već opisano ne mogu nać , uputite me
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,966
brgude mrgude, ne dociraj ljudima nego odgovori ili šuti
Kao prvo tu si par dana i već bi "veteranima"ovog foruma dijelio lekcije :x:
Da si dovoljno dugo tu na forumu shvatio bi da svako malo dolaze novi koji postavljaju pitanje poput tvojeg,a to je pitanje postavljeno više puta,i onda se dešava da se stalno ponavljaju iste stvari jerse ljudima neda malo pročitati
Evo ti ovdje jedan link stranice http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=1737 gdje imaš to urađeno,a pošto tema ima puno postova uzmi si vremena i prostudiraj pa ćeš naći sve što te zanima
P:S.
Nemoj ovo uzet za kritiku nego kao dobronamjerni savjet,svatko novi je dobrodošao
Pa ti u svoje ime želim dobrodošlicu :(handshake):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Jeste da smo na tu temu pricali barem 100 puta (sto u ovoj temi, sto u onoj zajednickoj za sve tomice) dok je jos ovaj forum imao nekog smisla, dok se svi nasi stari clanovi nisu razbezali. Iako sam mislio da je sve o tomicama sazvakano i da nema tu vise sta da se prica naleteh na ovog genijalnog tomicu a predhodni postovi vezani za kopcanje u 3 tacke me podsetise da ga podelim sa vama.Inace ovako nesto ja imam godinama u glavi da napravim za svoju dudu sa cak mozda i nekim jacim motrom, a majstoru koji je ovo napravio cestitam :drink:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Xp_6Y0kVKxc[/YT]
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Uradio je dobrih stvari ali mislim da su dupli produžeci poluosovina previše. Mislim da bi to polomilo poluosovine ako bi se opteretilo malo više..
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Nemam, više podsjeća na TAM.:icon_cool:
19270352.jpg

Evo i TAM.
21513077.jpg
Pozzz što sve treba uradit za ubacit prijenos volana od TAMa jel ima jos koja slika ili ako znate di bih mogao pogledat jos koji detalj
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Potraži još po internetu, samo da ti kažem da obratiš pažnju na polugu što ide iz volana, napravi je što kraću, al moraš paziti da je dovoljno duga da možeš imati puno zakretanje lijevo i desno. Tako će ti bili lakši volan, lakše motanje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Tomica pe_18 dali zna tko koja kolicina ide ulja u straznji dio imam cep ali nema sipke tako koliko ulit
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prednji mjenjač 8 litara zadnji 4 litra-možeš sipati par cantimetara do vrha.
 

ivan0909

Novi član
Tu od
6 Sij 2018
Poruka
22
Upalio sam tomicu pe18 nakon dugog stajanja i kvacilo ne odvaja
Navodno prijasnji vlasnik tvrdi da je sve bilo ok
Znaci ubacim u brzinu bez kvačila i pritšćem kvačilo tomica jednostavno ne staje
Dali je moguce da je se od stajanja lamela zalijepila za zamašnjak i nece da odvoji
 

Najnoviji postovi

Na vrh