• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

H

Hrvach

Guest
Vidim veselo je:? :lol:
Uzgajivač da ti prvo odgovorim na pitanje,a kasnije da se obratim na ovo kaj je napisano.
Kokoš se razmnožava tak da ju kokot oplodi kad ona njemu da (slično ko i s ljudima samo kaj se ljudi ne gaze:rolleyess:),E kad se to dogodi u kokoši se razvije jaje koje ona snese. Nakon kaj nanese određeni broj jaja (nikad se nezna kolko) ona sjedne na njih. Neke kokoši imaju izražen instinkt,a neke ne, ovisi o pasmini,ali i o pojedinoj kokoši. Ja imam u jatu neke koje nisu nikad prokvocale,a imam neke koje su po 2 puta na godinu. Po načinu pisanja predpostavljam da si mlađi od mene makar sam i ja mlad pa ti objašnjavam na način za koji mislim da ćeš najlakše skužiti. Svakome je u cilju koju god životinju ima da ju razmnožava,ali opet treba biti strpljiv. Ne možeš imat pile ako nemaš jaje, nadam se da ti je to jasno. Tvoje još nisu počele nesti,a već te zanima kak se razmnožava, pričekaj da počne nesti, pročitaj kaj piše na prošlim stranicama teme. Ti im možeš dat germu kad snese jedno jaje, samo je pitanje na kojim jajima će ona sjediti ako ih neće imat dosta, neće valjda na tvojima:lol::toimonster: Neznam da li si imao do sada kokoši, sve su iste kaj se tiče držanja,hranjenja i slično. Ako ti se ne da čekati da nasjedne nabavi inkubator i imaj piliće kad hoćeš. Ti mene pitaš jer misliš da imamo iste kokoši. To nemora biti, točnije nije 99,9%, ove moje su nasad star 50-100g i od pamtivjeka se uzgajaju u takvom tipu makar nikad nisu priznate pod pasminu, to je lokalni tip patuljaste kokoši. Ima milion vrsta malih kokoši i tvoje mogu biti mješanci bilo čega,a da su slučajno ispale ko moje, makar niti to nisam siguran jer nisam vidio slike. Nabavi čistu pasminu i onda pitaj, niti mi neznam kaj ti imaš doma niti ti znaš kaj imamo mi, to je normalno. Nemoj se ljutiti,ali imam malog bratića koji ima 3 godine i kad čitam ova pitanja i kad vidim kolko si nestrpljiv podsjećaš me na njega:weedman: Jbt mlad si imaš vremena, nikud ništa neće pobjeć. Ak će te i s ženskama tak zanimat razmnožavanje te će hodat ko šestari po cesti :finga::lol: Daj postavi slike da vidim kaj to imaš od kokoši.

E sad u vezi ovih prošlih poruka.. Donmarco slažem se s cijelim postom isto ko i s postom od Ihorzica, forum je tu da se pomaže i pita i netreba se ljuti ako se koji put postavi dosadno pitanje,ali opet ovaj drugi koji piše te postove nek razmisli prije nego kaj napiše kolko to ima ili nema smisla. Molim vas sve kolko vas ima nemojte ulaziti u svađe radi gluposti da ne uništimo temu,a s time naštetimo forumu.

Jbt jesam se raspisao.. Ko će platit gemišt da dođem k sebi malo:partyman:
 
H

Hrvach

Guest
Rađe ti nabavi onaj višnjevac od bake :) Sad kad se polegu miljenkove pure da imamo s čime nazdraviti
 
U

uzgajivachpk

Guest
mislim da bi ovaj forum bio idealan da nema nekih ljudi koji bi se samo svađali(neću navoditi) OVAKAV JE FORUM DOBRA STVAR ZA RAZMJENJIVANJE MIŠLJENJA A NE ZA RUGANJE I GOVORENJE DRUGIM LJUDIMA SVAKAKVE RIJEČI,na ovom forumu svaku pohvalu dajem hrvachu koji nikad nije rekao ništa protiv drugih dok su naprimjer (donmarco,filip i neki drugi vrijeđali ljude kao što sam ja) hrvach svake pohvale tebi iako si mlad mislim da puno toga znaš u privatnu poruku cu ti se javljati(samo tebi)i tu cu ti napisati koliko godina imam ,a FILIP I DONMARCO evo vam:butthead:.hrvach tebe cu obavještavati o svemu vezano za moje koke hvala ti na razumjevanju .ZA MENE JE OVAJ FORUM MRTAV(ZBOG DONMARCA PRVENSTVENO ,A POSLJE NJEGA FILIPA KOJI GA JE PRATIO U STOPU).evo vam svima osim hrvacha :::butthead::butthead::butthead::butthead::butthead::butthead::butthead:a hrvachu 8)
 
H

Hrvach

Guest
Jbt kad vidim ovu poruku sve me oči bole od tolkih guzica :)
Sad ozbiljno... Ja ne vidim da je bilo gdje bilo kakvog vrijeđanja ili bilo kakvih uvreda, da je bilo ja bi to prvi ko moderator pobrisao. Uzgajivač, nemoj se ljutiti ako ti neko prigovori i nemoj to shvaćati ko napad na sebe. Ako treba javi se donmarcu i ostalima da si razjasnite neke stvari jer mislim da nisu mislili nikoga uvrijediti sa svojim izjavama. Molim te da mi ne zatrpavaš inbox s privatnim porukama nego da pišeš u za to predviđenim temama. Ako ti neko baš toliko smeta nemoj se obraćati na njega, niti meni nisu svi članovi foruma po volji (ne kažem za peradare da se razumijemo),ali sam opet na forumu. Ako treba i prijatelju ću dat opomenu i ban ako napravi sranje. Sad sam ponovo pročitao poruke i opet mi nije jasno u čemu u problem, ljudi su ti prigovorili i kaj sad. Pa jbt ideš u školu, na posao,faks ili bilo kaj pa ti stalno prigovaraju,a opet ideš i dalje. Nemoj radi probleme sebi, meni i drugim forumašima radi jednog jebenog posta. Piši na forumu, ako treba i ja ću ti prigovoriti ako napišeš nešto bez veze, nemoj misliti da sam iznimka i da sam uvijek ljubazan, pogledaj malo moje poruke u drugim temama pa će ti sve biti jasno. Samo neću da mi se svađate tu oko neke gluposti. Iskreno i meni je glupo kaj razmišljaš o razmnožavanju,a kokoši ti još nisu počele nesti, još k tome imaš mješance pa je teško uopće nekaj govoriti oko toga kad neznaš koje krvi imaju u sebi, za početak ti ponavljam, postavi slike da vidimo o čemu se radi. Ako treba opet ćemo prigovarati :D :) Jbg, mora ti neko dignuti živac da ti nije dosadno. Ne stajem na ničiju stranu niti hoću da me bilo ko simpatizira, ja sam tu da pomognem svima i pobrišem eventualne uvrede ili gluposti. Ponavljam svima, NEMOJTE da radi gluposti uništavati forum i temu... Svaki prigovor, sugestija, pomoć je dobro došao, samo to treba znati prihvatiti.
 
I

ihorzic

Guest
SRAMOTA i samo SRAMOTA

Ljudi pa jeste Vi normalni ( pojedini )

Kako Vas nije sramota i stid tako se oglašavati na forumu.

Sa čim se hvalite , što dajete u slikama guzice.

Meni kao hrvi koji sam se borio da imamo sve ovo - ovako da se vraća.

Srm Vas bilo , pokrijte se po ušima i nemojte buditi vraga kad ga nema.

Meni je jasno što je Baranja prošla i kako sad izgleda jer sam često u njoj , ali da joj kvare ugled neki pojedinci i ,..
Neću to osobno dopustiti.

Okanite se svađa !!!!!!!!!!!
I ajde metnite karte na stol pa recite ovdje javno koliko tko od VAS pokazivaća guzica ima peradi .
I koliko imate iskustva i znanja u životu sa ostalom poljoprivredom.
Onda solite pamet drugome.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Prvo:
uzgajivaćHPK je očito mlad, i zato mu treba oprostiti.
I moj klinac od 3,5 se hoće samo svađati jer je prkosan, kaj god mu kažem, on se odmah naljuti i baci se pod krevet, jer nije po njegovom.
Drugo:
UzgajivaćHPK, napisao sam ti odmah po tvom upitu u postu 433, kako se stavljaju slike na forum, tako nešto detaljno nisam napisao ni ženi, jer joj ne treba, pa ti reci da ti nismo pomogli.
3:
Pališ se na guranje, ali i to će te proći
4:
Ja sam počeo sa kokošima ovo proljeće, jer nisam htio da moja djeca jedu ono smeće od jaja i mesa, a osim toga imam preveliku površinu za kositi, pa sam mislio da će mi kokoši pomoći da smanjim košnju....;O)
Ove godine kupio sam oko 60 pilića, dakle malih, oko 25 smo zaklali, ostalo mi je 17 na lageru od kojih je napokon i ona od 7 mjeseci počela nesti jaja. Sve ostalo 60-25-17=18, pojelo mi što sa zemlje, što sa zraka, a ja sam neiskusan sve to pregrmio, bio tužan, ali život ide dalje. Razlika je očito ta, da ja govorim engleski , pa puno više naučim na toj vrsti stranica sa tog govornog područja, te tako dobijem odgovore na sva pitanja, osim HVALA Hrvach, GERME.
5:
UzgajivačHPK, ako misliš da sam te povrijedio, ispričavam se i pitaj što treba, ali mišljenja sam da još uvijek trebaš puno naučiti u životu o ljudima i svijetu oko sebe.
Sretna ti Nova Godina od mog Koke, najstarijeg i jedinog preživjelog u jatu, kokoši Hrvatica.

t0tcm9.jpg
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Moram ovo podijeliti,
bacim ja stari kruh u komadima kokama, i sad one navale na klopu, osim jednog pijetla koji sve promatra sa strane. I tako gledam ja njih, a one kako kljucaju razbacuju kruh i kore na sve strane, i sad dolazi pijetao, počne kljucati komad kruha, i ispušta neke zvukove, mislim si ja uživa, NE, majstor daje do znanja kokama da je tu kruh, jer ga on samo pokaže, a ne pojede, i tako svagdje gdje pronađe komad kruha.
Vidiš kako pijetao skrbi o svojim kokama da ih može maznuti svako jutro po par komada. To je sex, a ne ovo naše...:rolfer:
 
H

Hrvach

Guest
Eeee to je pravi jebač.. On bi i ljubav, nije sve u sexu. Neznam kak to,ali moji su svi na gazdu, ti deru di stignu:rolfer::rolfer: :)

A sad onaj ne tolko veseli dio.
Ove poruke koju su napisane su ZADNJE na tu temu. Svaka iduća poruka će biti pobrisana, ma od koga bila. Ihorzic, donmarco, slažem se sa svim postovima i nemam riječi protiv. Sve je na mjestu, obojica ste kolko sam skužio stariji i nije ok da se bilo ko prema vama ponaša. Vidim da se spominju guzice pa ne mogu da komentiram:butthead:, ima nas svakakvih, ko voli guzice i u guzicu nek to zadrži za sebe,a ne da nas opterećuje tu na forumu:rolfer: S ovih par poruka smo otišli dosta u offtopic pa vas MOLIM ako vas i dalje to zamara rješavajte to preko PP. Ja sam tu svakome na usluzi za pomoći bez iznimke i zato mi se ne treba zahvaljivati. Ako se neko ljuti zbog mojih postova na mene MOLIM GA da mi to kaže da razrješimo jer mislim da nema potrebe za tim.

Marco, koko ti je predobar, kokot ima potencijala. Ako bude bilo jaja od Hrvatica za prodati ja bi se predbilježio da uzmem jer mislim doma totalno obnovit jato i sve stare kokoši maknuti.
 
U

uzgajivachpk

Guest
oprostite na drskost nisam tako mislio samo sam od tek nedavno u peradarstvu pa me zanimaju neka pitanja .donmarco i filip ispričavam se na svojim glupim izjavama PS. oprostite mi za guzice!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOJI JE E-MAIL OD OVOG FORUMA TAKO DA MOGU POSTAVITI SLIKE?:toimonster:
 
H

Hrvach

Guest
@Miljenko kak je Pero (purić)? Ljudi imamo karikaturu za podforum peradarstvo. Od miljenkovih purjih jaja se izlego jedan purić. Mi smo da doma okrstili,a nismo ti ni rekli :) Postavi sliku da ga vidimo

DonMarco, sad čitam ovu tvoju stranicu, naišo sam na jedan dio koji ne mogu da ne podijelim s ostalima.:supz:;)
Prvo sam pročitao sve na našim forumima o kokošima, i kako nikada nisam obraćao pažnju na tu vrstu hobija, saznao sam da je to prekrasan hobi za ljubitelje pernatih životinja i da postoji milion vrsta kokoši. Naravno nisam otkrio ameriku sa ovom konstatacijom, ljudi skupljaju i kondome, pa što se ne bi bavili i pernatim životinjama, ali o tom drugom prilikom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Peradari,sretna nova godina i puno srece,zdravlja i da polezete puno pilica!
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
prije svega, svim forumašima želim sretnu i uspješnu Novu 2012. godinu!!

@hrvach, nisi rekao da ste ga krstili, tako da je sada dobio novo ime, cure su ga prekrstile u "Kvik". Eno ga u kući u kutijici kraj radijatora :rolleyess: ali više vremena provede na rukama nego u kutiji... nemam ja pojma što će od toga biti, cure se ne odvajaju od njega... bit će fotka sutra, danas radim :axe:
 
L

lupo

Guest
nije me bilo duže vrimena a evo i u zakašnjenju sretna vam i uspješna nova!

evo samo da javim da je ipak vrijeme učinilo svoje i moje su koke počele prošli tjedan nosit pa izgeda da ovo nenormalno sunce koje još traje kod nas ipak ima utjecaja i nisam triba čekat proliče! od njih 10 svaki dan sam bude 4-5 jaja

nekom smišno al meni velika radost! sad bar znam šta mi malac jede po prvi put!
 
U

uzgajivachpk

Guest
prije svega svim peradarima sretna i uspiješna nova godina,ja sam se peradarstvom počeo baviti iz hobija a iz dana u dan mi sve to predstavlja sve veću zanimaciju posebno za vrijema školskih praznika znam katkad sjediti pokraj peradarnjaka 3-4 sata ovo mi je prvo proljeće da čekam : piliće,tučiće,pačiće i sl. zato vam želim puno sreće u povaljivanju peradi ali se držim one:bože daj svima al kad daješ ne zaboravi ni mene::lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh