• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

H

Hrvach

Guest
Jel su ti nasjele posle toga? Znam da to redovito rade stariji ljudi s purama. Ja sam ove godine daval kruh kokošima pa sam imal puno dvorište kvočki, germa ih potiče da se raskvocaju.
 
U

uzgajivachpk

Guest
hvala na prijedlogu ,ali mene još uvjek zanima kada počmu sjediti na jajima hpk koke sa operjalim nogama ako sada imaju 5 mjeseci unaprijed hvala na odgovoru. i kako potaknuti običn kokoš da počme sjediti na jajima :roll:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
pa sjeste ce na jaja kad se iznese,a kokosima dajte germe ali kaj ce vam kvocke kad jos zima
 
H

Hrvach

Guest
Pa kak će sjediti ako nije počela nesti. Prvo treba nesti,e onda kad nanese onda će sama odrediti kad će sjesti ili im daš germe (kvasca) u hranu da ih potakneš da se raskvocaju. Ne možeš reć točno ona će počet sjedit s 223 dana starosti, nije to kobila da ju pripuštaš kad joj je vrijeme. Rekao sam ti već prije da mi se javiš u vezi mjesta boravka. Pritisni korisnička ploča, lijevo imaš postavke profila i onda uredi svoje detalje.
 
H

Hrvach

Guest
Ovisi, pošto nije čista pasmina neću ništa garantirati. Trebale bi za mjesec dana. Pošto ne znamo jel si na kraju iz baranje ili dalmacije onda baš i nije svejedno. U dalmaciji je toplo pa bi mogle početi nesti,a u baranji je snijeg pa možda tek na proljeće pronesu.
 
U

uzgajivachpk

Guest
iz dalmacije sam ,i ako bude tako bit cu presretan ,hvala.
 
U

uzgajivachpk

Guest
koje jos životinje osim hpk imate ja imam domace koke,patke japanke,pure(tuke) i to je sve mislim si još nabaviti divlje patke(par)
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Daj mi malo objasni to sa raskvocavanjem, znači ona uredno nese jaja, i onda recimo u proljeće počne samo sjediti na jajima i ne miče se, ili ja moram ostaviti jaja u gnijezdu pa ona skuži da tu nekaj ne štima, i ostane na jajima. Jer trenutačno ona dođe, sjedne u gnijezdo i za 15 minuta je vani na paši. Kaj postoji neki drugi znak kada koka počinje sa raskvocavanjem ?
A ovo sa germom. Kad se počinje davati germa, ako želim da koka počne sjediti na jajima ?
Hvala
 
U

uzgajivachpk

Guest
filip,ajde reci mi nesto o patkama japankama o njihovom razmnožavanju ja imam 2 patke i jednog patka i stari su oko 2 mjeseca kad mogu očekivati podmladak ,a kokoši domace su mi neke stare 5 a neke su mi stare stare 8 mj. i neke su pronijele kad da njima počmem davati kruh da mi se raskvocaju ,@ donmarco to ti znaci da koka počme sjediti na jajima kad se iznese, u proljeće im ostavljaj jaja na gnjezdu i u roku od 21 dan ce ti izaci mali pilici ukoliko tvoje koke imaju spolno zrelog pijevca koji ima bar 6 mj. to je sve sto znam. e i što je to germa jeli to kruh u kojem ima kvasca jer prvi put cujem za to:p:p:p:p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Daj mi malo objasni to sa raskvocavanjem, znači ona uredno nese jaja, i onda recimo u proljeće počne samo sjediti na jajima i ne miče se, ili ja moram ostaviti jaja u gnijezdu pa ona skuži da tu nekaj ne štima, i ostane na jajima. Jer trenutačno ona dođe, sjedne u gnijezdo i za 15 minuta je vani na paši. Kaj postoji neki drugi znak kada koka počinje sa raskvocavanjem ?
A ovo sa germom. Kad se počinje davati germa, ako želim da koka počne sjediti na jajima ?
Hvala

a ovisi koju vrstu kokosi imas,jer neselica nece sjedit..samo im trebas jaja ostavljat di nese i to je to
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
filip,ajde reci mi nesto o patkama japankama o njihovom razmnožavanju ja imam 2 patke i jednog patka i stari su oko 2 mjeseca kad mogu očekivati podmladak ,a kokoši domace su mi neke stare 5 a neke su mi stare stare 8 mj. i neke su pronijele kad da njima počmem davati kruh da mi se raskvocaju ,@ donmarco to ti znaci da koka počme sjediti na jajima kad se iznese, u proljeće im ostavljaj jaja na gnjezdu i u roku od 21 dan ce ti izaci mali pilici ukoliko tvoje koke imaju spolno zrelog pijevca koji ima bar 6 mj. to je sve sto znam. e i što je to germa jeli to kruh u kojem ima kvasca jer prvi put cujem za to:p:p:p:p

podmladak ce od ovih tvojih bit kasnije,ako su se izlegle prije dva mjeseca..inace ja ostavio sam si jednu patku od ove godine iz 6 mj. i ona ce pocet nest na proljece ako bude sve oke..pa kruh im pocni davat na proljece jer je sad jos prehladno za pilice..da,to je kruh u kojem je kvasac
 
Posljednje uređivanje:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Koja je to vrsta

Ovo je ta koka, jel netko zna koja je to vrsta ?
Hvala


x3973l.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Ajde ovak da pojasnim malo detaljnije ono s germom.
Nije bitno kolko dugo kokoši nesu,ali je poželjno da nisu premlade jer nemaju još ugrađen taj nagon. Kad se odlučiš da bi trebao kvočku (proljeće,ljeto) onda im daš 3 dana za redom germu u hranu, nakon toga 2 dana pauze pa opet 3 dana daješ. Nakon toga staneš i čekaš da vidiš kaj će biti, kod domaćih kokoši je 99,9% da će barem jedna sjest,a nerijetko i 3-4. Kod ovih hibrida ništa nije sigurno pa se niti ne isplati riskirati. Kad vidiš da kokoš sjedi na gnijezdu i brani ga onda staviš 2 dana 1-2 jaja pod nju da vidiš kak se ponaša, ak sjedi staviš joj cijeli nasad i čekaš 21 dan.
Ili jednostavnija varijanta ako hoćeš piliće;
Daš si 3 dana po par sati vremena i napraviš si inkubator ko ja i nemaš brige oko kvocanja :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh