• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

I

ihorzic

Guest
Evo na sjet kad se ova tema otvarala od strane Maria , Igora itd.
Pokušavam vratiti temu na stranu peradara ( istinskih ) da se ne naljute ostali .

Smatran da ima dovoljno drugih srodnijih tema u peradarstvu gdje se mogu naći ostali sa par kokica i pjetlova , ali smatram da su svi dobro došli na naše peradarske tovljačke teme i sl.

Evo da ne pričam zalud metnut ću sliku malih piceka i volio bi da i ostali peradari metnu svoje linkove i izmjenimo koju pametnu.

Uložio sam ovaj tjedan 2000 kom i 100 nesilica za prodaju od tri tjedna , pa bumo videli kak ide.

http://imageshack.us/photo/my-images/849/proizvodnjapoela.jpg/
 
I

ihorzic

Guest
evo jedno pitanje :
Kad cijepite protiv gambora u dva navrata

ja sam do sad išao jednom ali bi sad probao duploi cijepljenje
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
evo jedno pitanje :
Kad cijepite protiv gambora u dva navrata

ja sam do sad išao jednom ali bi sad probao duploi cijepljenje

puno njih se razilaze u tom odgovoru....ali reci cu ti svoje misljenje i iskustvo.....ne znam od koga primas pilice al najbolje ti je cijepljenje ono u valionici, sad je moguce u valionicama cijepiti jednodnevne pilice protiv gamborske bolesti, a prednost je u tome sto se onda nakon cijepljenja nalazi vec oslabljeni uzrocnik u organizmu i cim dode do pojavljivanja bolesti cijepivo se automatski aktivira i susbija bolest......imao sam vec dvije takve ture sa cijepljenjem u valionici i pokazalo se super........
 
I

ihorzic

Guest
nemam ja s nikim kooperaciju radim samostalno jer smatram da su me do sad dosta natezali
ovo sam čuo da postoji cijepljenje odmah , samo neznam koliko košta to jednodnevno pile i tko to radi

drugo što znam iz literature je kako pile ima do 15 dana imunitet preko jaja odnosno kokoši i da nije potrebno cijepiti.
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
nemam ja s nikim kooperaciju radim samostalno jer smatram da su me do sad dosta natezali
ovo sam čuo da postoji cijepljenje odmah , samo neznam koliko košta to jednodnevno pile i tko to radi

drugo što znam iz literature je kako pile ima do 15 dana imunitet preko jaja odnosno kokoši i da nije potrebno cijepiti.

to ti radi valipile, argus i perfa......za druge ne znam......a isto tako ne znam cijenu takvog pileta.......
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Neki dan išao stari i ja u jedno selo pogledat jedan auto. Dođemo mi i sad gazde nije bilo doma samo njegova žena cca 60-tak godina. I vidim ja pakira ona 100 -tinjak jaja u kutije po 10 komada. Pitam ja šta radi s jajima, veli "prodajem ih na placu u Zagrebu,čak ih niti nemam dosta koliko ljudi kupuje". Sad meni čudno gdje su kokoši nisam ih nigdje vidio u dvorištu. Kad dolazi gazda (muž) od gospođe i vodi nas iza kuće pogledat auto,ja bacim oko u neku šupu,a ono nesilice očerupane samo im gori jedna žarulja u onim žičanim kavezima jedne na drugoj. Ostao sam šokiran koja je to prevara. Baba prodaje "domača" jaja ljudima u ZG-u ,a isto jaje ko da kupuju i u dučanu. Strašno. Nisu niti kumice kaj su nekad bile.
 
I

ihorzic

Guest
Neki dan išao stari i ja u jedno selo pogledat jedan auto. Dođemo mi i sad gazde nije bilo doma samo njegova žena cca 60-tak godina. I vidim ja pakira ona 100 -tinjak jaja u kutije po 10 komada. Pitam ja šta radi s jajima, veli "prodajem ih na placu u Zagrebu,čak ih niti nemam dosta koliko ljudi kupuje". Sad meni čudno gdje su kokoši nisam ih nigdje vidio u dvorištu. Kad dolazi gazda (muž) od gospođe i vodi nas iza kuće pogledat auto,ja bacim oko u neku šupu,a ono nesilice očerupane samo im gori jedna žarulja u onim žičanim kavezima jedne na drugoj. Ostao sam šokiran koja je to prevara. Baba prodaje "domača" jaja ljudima u ZG-u ,a isto jaje ko da kupuju i u dučanu. Strašno. Nisu niti kumice kaj su nekad bile.

Šta si mislio kako sve ide na poštenje, to su nas učili 50 godina i tako nas i dan danas uče - od Vlasti pa do Roma

Nema ništa pošteno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:axe::axe::axe::axe:
 
I

ihorzic

Guest
evo danas rješio 850 komada kod kuće velikih i svi me traže trotjedne a nitko ih nema - jel ima tko od vas pa da napravimo biznis
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Neki dan išao stari i ja u jedno selo pogledat jedan auto. Dođemo mi i sad gazde nije bilo doma samo njegova žena cca 60-tak godina. I vidim ja pakira ona 100 -tinjak jaja u kutije po 10 komada. Pitam ja šta radi s jajima, veli "prodajem ih na placu u Zagrebu,čak ih niti nemam dosta koliko ljudi kupuje". Sad meni čudno gdje su kokoši nisam ih nigdje vidio u dvorištu. Kad dolazi gazda (muž) od gospođe i vodi nas iza kuće pogledat auto,ja bacim oko u neku šupu,a ono nesilice očerupane samo im gori jedna žarulja u onim žičanim kavezima jedne na drugoj. Ostao sam šokiran koja je to prevara. Baba prodaje "domača" jaja ljudima u ZG-u ,a isto jaje ko da kupuju i u dučanu. Strašno. Nisu niti kumice kaj su nekad bile.

Danas ljudi misle ako je kokoš sa sela da nese domaća jaja a varaju se i današnje koke su moderne prate trendove ,a ovo sa uvjetima je katastrofa to treba zabraniti samo kako ako nije nigdje registrirano .
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
evo danas rješio 850 komada kod kuće velikih i svi me traže trotjedne a nitko ih nema - jel ima tko od vas pa da napravimo biznis

fino si ti onda prodao......moji sad trebaju van par dana prije Uskrsa.......:prayer:
 
I

ihorzic

Guest
fino si ti onda prodao......moji sad trebaju van par dana prije Uskrsa.......:prayer:

Dao na velikoi po 10 kn jednom kupcu a 1000 kom imam naručeno na malo po 13,50, to žena razvozi i naručeno nekih 300 kom zaklanih.

Sad bi trebao stvarno trotjednih da zadovoljim kupce .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Dao na velikoi po 10 kn jednom kupcu a 1000 kom imam naručeno na malo po 13,50, to žena razvozi i naručeno nekih 300 kom zaklanih.

Sad bi trebao stvarno trotjednih da zadovoljim kupce .

Kod mene jedna susjeda prodaje trotjedne po 14 kn mislim.
 

Pilic

Novi član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
17
Dao na velikoi po 10 kn jednom kupcu a 1000 kom imam naručeno na malo po 13,50, to žena razvozi i naručeno nekih 300 kom zaklanih.

Sad bi trebao stvarno trotjednih da zadovoljim kupce .

mi isto trotjedne ne prodajemo...... a ovih cemo sad imat pred Uskrs.... ja mislim da se mi i znamo......
 
I

ihorzic

Guest
ok . znamo se kupovao sam kod tebe puno puta - ajd pozdravi staru i staroga
 
U

uzgajivachpk

Guest
peradari javljam se nakon dužeg vremena zbog problema s internetom moram vas obavijestiti da je mala koka počela nositi 10.3 i do sada snijela 11 jaja mislim da ce snijeti još oko 1 jaje sudeći po njezinoj veličini i sada pitanje hoće li se ona ubrzo raskvocati? Kod velikih koka još nisam počeo s kvascem jer neznam kako i kada im to trebam davati ? unaprijed hvala na odgovoru i zasto tuke još nisu pronijele? IZASLE SU PROŠLE GODINE U 5. MJESECU i hoće li uskoro početi nositi?:!:
 
H

Hrvach

Guest
Kak misliš sudeći po veličini da će snjeti još 1 jaje?
Kvasac im daješ 3 dana za redom po 1 kockicu namrviš u hranu koju im daješ, nakon toga napraviš 4 dana pauzu. Ako se ne raskvocaju onda ponoviš još jednom. Nakon toga bi morao imat kvočku. Pure/tuke će ti uskoro pronjeti ako je sve OK s njima
 

Najnoviji postovi

Na vrh