• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Pa ako nije tajna koliko te ipak koštao.Meni u roku mjesec dana moraju postaviti 50mx10m,i košta me 90 000kn,stime da su moje čeone strane a i vrata od polikarbonata (6 mm)

Preciznu cijenu neznam jer ja ga samo montiram,to mi je posao.
Kreče se negdje oko 12000 €,da smo radili i čeone strane od polikarbonata to je još nekih 2000€ više.Kod tebe ako rade i cokl od polikarbonata onda cijena nije prevelika.
Nakon ulaska u EU i kod nas budu ograničenja i trebat će dozvole,ovaj plastenik
se nije smio betonirat(izbušena je rupa u koju je stavljena noga dužine 80cm koja na kraju ima zavarenu kvadratnu ploču 25x25cm) a inače za svaki ovdje u IT trebaju dozvole.Ponekad se čeka i po nekoliko mjeseci.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Darijus pa daj to malo pojasni,kakva dozvola?

a gle, za moj pojam nikakva, ali negdje su ukalupili u zakon da nebi smio bit širi od 6 metara i viši od 3.5 metra, preko tih gabarita valjda treba lokacijska ili koji vrag...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Sa ovom krovnom ventilacijom,poigrala se bura!

Šta ima automatiku (senzori) za otvaranje i zatvaranje otvora ili je vlasnik "zaspao" pa nije stigao zatvoriti ili je nestalo struje prije nego li je spustio otvor. U svakom slučaju ružno za vidjeti a kamoli doživjeti, šteta....
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Ima senzore za vjetar ali motor ipak treba nekoliko desetaka sec. da zatvori.
Meni se čini da je to bila "pijavica" jer tu ima 18 plastenika svi jedan do drugog a samo na tom je izokrenuta ventilacija.
Danas nakon 4 sata posla,dva radnika,popravljeno i radi ko novo!
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Podignuti svi lukovi,distancijali,poravnat i spreman za betoniranje.
Betonira se samo jedna strana zato što se druga veže na već postojeći plastenik i kasnije između njih dolazi žljeb.











 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
@ćelo
@siki

To nije moj plastenik,ja samo radim na montaži a slike stavljam da možda kome pomognu da vidi kako šta izgleda ako gdje zapne u postavi ili da nešto primjeni na svom plasteniku.
Plastenici su u Italiji i u ovom drugom su tikvice http://en.wikipedia.org/wiki/Zucchini
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
mirek62; Evo i prvi podignut! [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/191/img0524aj.jpg/ kaže:
img0524aj.th.jpg
[/URL]

Dali imaš podatke za ovaj luk visina u sljemenu bočna visina i kolika je visina samog krova i nimalo nevažno spajanje plastenika dali ide još koja veza ili samo ova jedna na bočnim stupovima i zadnje ali malo detaljnije odvodnja oborinskih voda (kiše) korito i spajanje folije na korito.

Ideja ti je prvorazredna pokazat sve točno kako se radi to je za pet.:prayer::prayer:
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Plastenik je širok 12m visina u sljemenu 5.2m visina do ovih ravnih cijevi 3m a sa strane do ove kose cijevi 2m.
Veza sa postoječim plastenikom bit će i sa aluminijskim žljebom i sa još jednom spojnicom na sredini stupa.
Mislim da je možda malo preširok za naše područje,največa širina kod nas oko 10m,zbog snijega i to samostojeći.
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Beton još nije stigo,ali mi smo išli dalje sa montažom.Dijagonale na početku,sredini i na kraju(obično ide svakih 25m)



Cijev po centru 4x4cm za koju se veže ventilacija


Dijelovi pripremljeni na zemlji sa upeljanim šarafima i spojevima






 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Jedan dio ventilacije


Dio koji zatvara


Žjleb i njegov spoj




Ponovno zabijen stari najlon sa starog plastenika
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Spoj starog i novog plastenika


Detalj ventilacije


Detalj ventilacije kod motora


Aluminij sa jednim kanalom na vrhu


Naš kamiončić


Početak postavljanja cokla i čoška






Čeone strane krovne ventilacije


 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Počelo pokrivanje,bale najlona nisu preteške pa ih nosimo po jedan jednu.


Najprije uža strana,ispod ventilacije,tako da kasnije možemo hodat po pogonskoj cijevi kod zabijanja.Prvi je "priheftan" pa ide odma na njega i drugi.




Plastični profili muški i ženski


 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Ide i druga širja strana,bale malo teže ali ide...




Obadva su gore,čela zabita i kreće se po vrhu sa zabijanjem pa tek onda sa strane


na samom vrhu


Ovako izgleda kad je gotov,sad još dijelovi za napuhavanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh