• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Komplet za napuhavanje


Spojeno na najlonu


Pogled na motorić koji puše zrak između dva najlona,još pokrit čela,bočna ventilacija i gotovi smo!
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Komplet za napuhavanje


Spojeno na najlonu


Pogled na motorić koji puše zrak između dva najlona,još pokrit čela,bočna ventilacija i gotovi smo!

Na kraju pregledaj šta si nam prezentiro i vidi da nisi šta izostavio uslikaj i pokaži kao i dosada , svaka čast na viđenom i tvom trudu
 

mirek62

Član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
30
Početak pokrivanja čela


Gotova je prednja strana


Zadnja strana


Gotov plastenik,pogled malo iz daljeg.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Počela je izrada mojega plastenika.Jučer se majstori izbetonirali temeljne stupiće.:gitarist::finga:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Montaža bi po ugovoru trebala započeti od ponedjeljka.Sa slikicama će biti malo teže jer mužev mobitel odbija suradnju,a ja ga uopće na nosim jer me živcira to svakočasno uštekavanje,a niti đepova baš nemam,pogotovo ljeti-pojednostavljeno rečeno,po tom pitanju sam malo zaostala.A nedaj Bože da ih moram moram prebaciti na kompjutor i sve ostalo.Malo čudno za ovako pametnu ženu:rolleyess::finga:,ali nikada nisam rekla da nemam mana.Kada se bude radilo,ili barem na kraju pokušati ćemo pokazati kako izglada.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eto,naš plastenik je u fazi montaže,pola je postavljeno,a sutra se nastavlja sa poslom pošto su ovi blagdanski dani omeli privođenje radova kraju.Po riječima montažera,još dva-tri dana i biti će gotovo,a ja vjerujem da će već u ponedejak u njemu nešto rasti.:gitarist::p:p
 
F

fina.nina

Guest
Dragi forumaši, molim Vas ako imate minutu vremena da mi ispunite anketu koja mi treba za diplomski rad. Bila bih Vam jako zahvalna. :prayer: Anketa je anonimna i koristit će se samo u svrhu mog istraživanja.

http://www.surveymonkey.com/s/3YPC8KY

Lijep pozdrav,
Nina Fočić, studentica Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dragi forumaši, molim Vas ako imate minutu vremena da mi ispunite anketu koja mi treba za diplomski rad. Bila bih Vam jako zahvalna. :prayer: Anketa je anonimna i koristit će se samo u svrhu mog istraživanja.

http://www.surveymonkey.com/s/3YPC8KY

Lijep pozdrav,
Nina Fočić, studentica Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Evo tebi za volju, hehe
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Plastenici iz Kine

Bok ekipa.

Zamolio bih sve s iskustvom da mi pomognu savjetima.

Naime, tražeći povoljni plastenik za svoju proizvodnju u zadnjih pola godine pretražio sam cijeli web i naletio na nešto zanimljivo.
Naime, radi se o gotovim plastenicima koje proizvodi jedna tvrtka iz Kine. Bave se plastenicima već 20 godina i saznao sam da izvoze plastenike u dosta zemalja poput Italije, Cipra, Rusije itd.

Komuniciram s njima već neko vrijeme i imam svu potrebnu tehničku specifikaciju i slike plastenika. Sad, stvar je u tome što imaju proizvode od igrački pa sve do profi plastenika od polikarbonata. Naravno, shodno tome je i cijena pojedinih modela.

Meni osobno su zapeli za oko njihovi modeli ekonomičnih plastenika koji su po cijeni jako prihvatljivi.

Eh sad, pitanje je za one s iskustvom da li se za taj novac isplati uzimati plastenike tih karakteristika. A radi se o sljedećem.

Plastenici su dimenzije od 6/8/10 metara širine i od 20 do 60 metara dužine prema željama i zahtjevu.

Cijevi fi 32mm x 1,2mm debljina stjenke u koraku od 1 metar (moguće naručiti deblje cijevi, ili deblju stjenku.. za 1.5mm stjenku nadoplata bi bila cca 6 kn po m2 plastenika).
Radna visina plastenika do krovne prečke 2 metra
Ukupna visina 3,5 metara
Krovne prečke za pojačavanje konstrukcije na svakih 5 metara plastenika, cijevi također fi 32mm x 1.2mm
Ručno bočno provjetravanje, 2 modula sa svake strane plastenika, dimenzija otvora (1,5x23)m po modulu
Mreža za insekte kod bočnog provjetravanja uključena.
Vrata s jedne strane dimenzija (2x2)m.

Folija nova jednostruka, troslojna (PE+EVA), debljine 200 mikrona (petogodišnja), 3 godine garancije. Moguće naručiti i sa dvostrukom folijom

Deklarirana nosivost konstrukcije - 0,3 kN/m2
Brzina vjetra - 100 Km/h

S plastenicima dolaze i detaljne upute za montažu, bez varenja. Folija se pričvršćuje aluminijskim profilima.

to su neke opće karakteristike. Cijena takvog plastenika sa uvozom, porezima i svim davanjima, znači za krajnjeg korisnika iznosi:

za (8x50)m = 400 m2 plastenik...24.500,00 kn cca 61 kn/m2
za (8x30)m = 240 m2 plastenik...16.000,00 kn cca 67 kn/m2

Cijene vrijede samo ako se naruči puni kontejner, jer na manje ne prodaju. Puni kontejner je cca 3500 kvadrata plastenika (neovisno o dimenzijama).

Ja osobno sam planirao uzeti cca. 1000m2 plastenika, a ostalo prodati u hr ako bi bilo zainteresiranih.

Eh, sad. Što Vi mislite o ovome ? Stavio sam i neke slike.

Također, ako bi bilo zainteresiranih, mogli bi podjeliti troškove transporta, carine i poreza i naručiti plastenike za sebe. Spreman sam sve izorganizirati za neku sitnu proviziju, uloženi trud etc..

eventualna pitanja ili informacije možete i na pm

svaki komentar je dobrodošao

unaprijed Vam hvala na mišljenju
 

Prilozi

  • igreen2.jpg
    igreen2.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 245
  • igreen1.jpg
    igreen1.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 348
  • bocno__.jpg
    bocno__.jpg
    13.4 KB · Pregleda: 246
  • spojevi.jpg
    spojevi.jpg
    19.2 KB · Pregleda: 260
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Bok ekipa.

Zamolio bih sve s iskustvom da mi pomognu savjetima.

Naime, tražeći povoljni plastenik za svoju proizvodnju u zadnjih pola godine pretražio sam cijeli web i naletio na nešto zanimljivo.
Naime, radi se o gotovim plastenicima koje proizvodi jedna tvrtka iz Kine. Bave se plastenicima već 20 godina i saznao sam da izvoze plastenike u dosta zemalja poput Italije, Cipra, Rusije itd.

Komuniciram s njima već neko vrijeme i imam svu potrebnu tehničku specifikaciju i slike plastenika. Sad, stvar je u tome što imaju proizvode od igrački pa sve do profi plastenika od polikarbonata. Naravno, shodno tome je i cijena pojedinih modela.

Meni osobno su zapeli za oko njihovi modeli ekonomičnih plastenika koji su po cijeni jako prihvatljivi.

Eh sad, pitanje je za one s iskustvom da li se za taj novac isplati uzimati plastenike tih karakteristika. A radi se o sljedećem.

Plastenici su dimenzije od 6/8/10 metara širine i od 20 do 60 metara dužine prema željama i zahtjevu.

Cijevi fi 32mm x 1,2mm debljina stjenke u koraku od 1 metar (moguće naručiti deblje cijevi, ili deblju stjenku.. za 1.5mm stjenku nadoplata bi bila cca 6 kn po m2 plastenika).
Radna visina plastenika do krovne prečke 2 metra
Ukupna visina 3,5 metara
Krovne prečke za pojačavanje konstrukcije na svakih 5 metara plastenika, cijevi također fi 32mm x 1.2mm
Ručno bočno provjetravanje, 2 modula sa svake strane plastenika, dimenzija otvora (1,5x23)m po modulu
Mreža za insekte kod bočnog provjetravanja uključena.
Vrata s jedne strane dimenzija (2x2)m.

Folija nova jednostruka, troslojna (PE+EVA), debljine 200 mikrona (petogodišnja), 3 godine garancije. Moguće naručiti i sa dvostrukom folijom

Deklarirana nosivost konstrukcije - 0,3 kN/m2
Brzina vjetra - 100 Km/h

S plastenicima dolaze i detaljne upute za montažu, bez varenja. Folija se pričvršćuje aluminijskim profilima.

to su neke opće karakteristike. Cijena takvog plastenika sa uvozom, porezima i svim davanjima, znači za krajnjeg korisnika iznosi:

za (8x50)m = 400 m2 plastenik...24.500,00 kn cca 61 kn/m2
za (8x30)m = 240 m2 plastenik...16.000,00 kn cca 67 kn/m2

Cijene vrijede samo ako se naruči puni kontejner, jer na manje ne prodaju. Puni kontejner je cca 3500 kvadrata plastenika (neovisno o dimenzijama).

Ja osobno sam planirao uzeti cca. 1000m2 plastenika, a ostalo prodati u hr ako bi bilo zainteresiranih.

Eh, sad. Što Vi mislite o ovome ? Stavio sam i neke slike.

Također, ako bi bilo zainteresiranih, mogli bi podjeliti troškove transporta, carine i poreza i naručiti plastenike za sebe. Spreman sam sve izorganizirati za neku sitnu proviziju, uloženi trud etc..

eventualna pitanja ili informacije možete na pm

svaki komentar je dobrodošao

unaprijed Vam hvala na mišljenju



Ja ti želim puuuuno sreće sa tim plastenicima a moje iskreno mišljenje je , To je jedno veliko sranje od plastenika.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Ja ti želim puuuuno sreće sa tim plastenicima a moje iskreno mišljenje je , To je jedno veliko sranje od plastenika.

Imaš li neke razloge zašto to tvrdiš ? Iskustva, imao si takav plastenik ? ...Kada sam rekao da dobro dođu mišljenja očekivao sam i neke argumente, ne samo "to je sranje" i sad si ti misli.

Znam da većina tunelskih plastenika kod nas su rađeni od cijevi fi 32 x 1.2 ili 1.5 mm max. Imam i ja takav plastenik, i susjedi oko mene. I to u koraku od 1.8 metara pa nisu nikad imali problema.

Ali opet, nebih niti postavio upit na forumu da sam mislio da je sve super

U svakom slučaju hvala ti na mišljenju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
hmm...a kad bi to bile cijevi 58mm x 1.5mm ? na svaka 2 metra

to bi bila puno pametnija solucija...
ali ovi plastenici su za pustinju, a ne za kontinent di ima metar snijega...
na 8 ili 10 metara širine gore mora imati dva dupla W da ga drži, mora bit malko bolje povezan po dužini i moral bi biti upigan tak da je visina luka barem 2.2 metra a ne 1.5 kako ti navodiš...
odvrti nazad malo ovu temu, ja sam ovu zimu sam radio...
cijevi 32 mm ali standardna vodovodna mislim da je 2.5 debljina...i cola i frtalj za križeve i baze...na metar i pol luk od luka...
10 metara širine, 40 metara dugačak visina 4.6 u sljemenu...
i još me skoro duplo od ovih kineza koštal...a sve sam sam skemijal...:madmana:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
hmm...a kad bi to bile cijevi 58mm x 1.5mm ? na svaka 2 metra

Kad bi bile cjevi ne 58 nego 60,2 ali debljine 2 mm onda bi to bilo nešto što se zove plastenik i u čemu bi se moglo donekle bežbrižno proizvoditi povrće. Debljina stjenke od 1,5mm ide samo do širine 6 metara dalje ide 2 mm.

@Pozitron imam toliko razloga da kažem da je taj plastenik teško sranje da bi mogao da ti ispišem cjele stranice ali to nije potrebno imaš ti svoju glavu pa malo razmisli cjev od 32 mm x širina x dužina i najmanji vjetar ga savija kao igračku.

Moj kolega ima Izraelski iz zemlje koja je poznata po plasteničkoj proizvodnji i svake jeseni mora skidati foliju da ga snjeg nebi polomio koliki je kvalitet plastenika a o Kineskim netreba ni razgovarat.
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
e sad već razgovaramo :)

fala dečki.

Nisam ni mislio da se po zimi ostavlja folija, toliko znam i ja da su ove cijevi na ovu širinu preslabe.

Da se razumijemo, prvo i osnovno. Nisam planirao preprodavati plastenike iz Kine, nego doma imam samo dva 5 metara široka tunela i dugaćka 30, od cijevi fi 32 x 1.5 i želim povečati površinu pod plastenicima. Kod nas jednostavno nema dobrog plastenika ispod 120 kn/m2 i svi se slažemo da je to uz današnje stanje u državi puno za obične smrtnike. Sam ih radit nažalost ne znam.

Stoga sam pribjegao alternativama. Kažem, problem je što se ne može naručit samo 1 komad odnosno može ali prijevoz punog kontejnera sa samo 1 plastenikom unutra mu povečava cijenu do neisplativosti. Stoga sam i otvorio ovu raspravu da vidimo da li bi se isplatilo to uvesti i međusobno se dogovoriti.

Imaju oni i druge modele. Što mislite npr. o ovome :

Plastenik radne visine 2.5 metra i u sljemenu 4.5 metara

osnovna konstrukcija fi 58 x 1.5
krovna konstrukcija i ostale podupore od fi 38 x 1.5 i fi 32 x 1.2

Koristi se 5 uzdužnih cijevi za poduporu i podupore na čoškovima, vidi se na slici ispod.

Cijevi se zabijaju 90 cm u zemlju i mogu se betonirati.

Evo nešto slika. Crvenom bojom su prikazane uzdužne podupore, a zelenom čoškovi.

Ovakav plastenik je za 400m2 (8x50) = 39.000,00 kn znači cca 99 kn/m2, a za

240m2 (8x30) = 24.800,00 kn, cca 103 kn/m2

(ovo su naravno cijene ako se uzima 3000m2 plastenika, kad bi bilo više, vjerujem da bi cijena još pala)

...10 godina garancije na prohrđavanje, 3 na foliju i sa uključenim ručnim bočnim provjetravanjem

@Darijus - ono što si spominjao za dužinu luka, na ovim plastenicima je 2 metra umjesto 1.5 m
 

Prilozi

  • 58_1.jpg
    58_1.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 749
  • 58_2.jpg
    58_2.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 973
  • 58_3.jpg
    58_3.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 558
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dečki ovako...
Agroservis trgovina iz virovitice mi je ove zime napravio predračun za plastenike koje sam im specificirao. Radilo se o dimenzijama 40 x 8 metara, lukovi od 60,2 x 2 mm, sva ostala ukručenja od 32 x 1,5 mm, poprečna cijev i dvije cijevi koje ju drže, kipanje čela plastenika da bolje struji zrak. Nisam htio bočno provjetravanje zbog vjetrova a sve bi bilo u polju. Za takvih 6 plastenika napravljen je predračun od 17.555,00 kn po komadu, bez pdv-a. Takve plastenike ima jedan moj prijatelj i stvarno su super, nema problema ni sa snijegom ni sa vjetrom. D-H plastenici su po komadu bili skuplji nekih 2 tisuće kuna. Tak da nije sve kvalitetno baš tak skupo.... za razliku od ovih kineskih, koji vjerujem nebi držali paradajz na sebi
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
cabage, drago mi je da si se uključio...

međutim u nekim stvarima te moram ispraviti

Ja ne znam u kakvim si ti odnosima sa ljudima iz Agroservisa da si dobio takvu ponudu zato jer sam ja od njih prije 3 mjeseca tražio također ponudu za plastenik dimenzija 8x50 i čovjek mi je rekao 22.000,00 kn bez pdva ali SAMO za osnovnu konstrukciju. Dakle bez folije, bez svih potrebnih profila i lajsni za učvrščivanje folije i bez bočnog provjetravanja. Gola konstrukcija bez dostave

DH mi je prije dva tjedna posalo ponudu za plastenik, 8x50, u kunu ću ti reći iznos također bez montaže i dostave. 39.200,00 kn bez pdv-a.

Eh sad, možda ja negdje griješim u pristupu pa meni okinu veću cijenu, ne znam.

Drugo, da nisam spomenuo da su plastenici iz Kine nego npr iz Nizozemske vjerojatno bi ih svi drugačije percipirali. Ne vidim zašto bi kineski galvanizirani čelik promjera 58 x 1.5 bio drugačijih karakteristika nego ovaj kod nas. Postoje standardi kojih se svi pridržavaju. Ljudi uredno izdaju certifikat, garanciju na galvanizaciju od 10 godina itd. P.S. Osobno mislim da većina naših proizvođača ionako uvozi čelik iz Kine

Znači čim je iz Kine, nevalja. A bokte, sve živo se proizvodi u Kini...od nedavno i BMW :)

I da li je stvarno-realno-u praksi cijev 60,2 x 2 mm (većina naših proizvođača)toliko čvršća od cijevi 58 x 1,5 mm da bi čovjek reko' ovo je super, a ovo niš ne valja ?
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Napisao poruku i onda zaključio da je najbolje ništa ne pisati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh