• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Možda i slankamenci navale.

u pravu si,možda i oni navrate,ima ih koji kao nešto znaju,posluju,pametuju a nemaju za režije od silne zarade,pa oće plin isključiti,pa struju itd. ali neka rade,šta će kad moraju. kad propadnu spavat će u ovakvim mojim kućicama. već su jednom propali.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kontam kako funkcioniše ovaj patent za otvaranje.

Odlično funkcionira! Ne znam zašto ne paše ostalim forumašima. Taj sistem je povoljan, brz u slučaju nekog nevremena, pošto je polu zavisan o konstrukciji plastenika odlični amortizira udare vjetra ne prenosi ih na konstrukciju plastenika. Ako hoeš bolje "dihtanje" samo ostaviš više najlona sa strane konstrukcije plastenika. Kad ga ne misli otvarati (sistem komore) samo ga sa kopčama blindiraš i to je to. Po meni vrijedi uloženog novca, i velika prednost kad dođu visoke temperature, vrata samo urolaš i otkačiš par kopči i ostaviš ih dole, dakle brzo dobiješ ful ventilaciju. Također možeš otvoriti samo gornje luftanje sa čeone strane a dole ostaviš da nema propuha. Po meni odličan sistem zato sam ga i prebacio sa starog plastenika. Poz

@Siki nisu još na otopini, polako ima vremena... Luda godina...
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Nije loša stvar jedino je malo problematično što ja imam 28 plastenika x2 to je 56 otvora pa je puno posla da se to napravi a postoji velika vjerovatnoća da ću morati plastenike pomijerati svake godine.
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
zdravo
može li mi netko reći gde ima za kupiti pocincani cjevi od 1/2 cola i dužine 6 metara, al da su povoljne :mrgreen: treba mi za plastenik pa zato pišem u ovoj temi :axe::axe::axe:
može i na PP
živili
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
zdravo
može li mi netko reći gde ima za kupiti pocincani cjevi od 1/2 cola i dužine 6 metara, al da su povoljne :mrgreen: treba mi za plastenik pa zato pišem u ovoj temi :axe::axe::axe:
može i na PP
živili

a da napišeš lokaciju gdje si ,šta ti vrijedi ako ima cijevi kod mene u Sl.Brodu a ti možda u Istri ili ko zna gdje
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
a da napišeš lokaciju gdje si ,šta ti vrijedi ako ima cijevi kod mene u Sl.Brodu a ti možda u Istri ili ko zna gdje
Sve dolazi u obzir osim Dalmacije i primorja.
Kakve su cijene kod tebe u brodu?
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Sve dolazi u obzir osim Dalmacije i primorja.
Kakve su cijene kod tebe u brodu?

skupo je, povoljnije se da kupiti već pomotane na njuškalu ,provjertit ću ti kod jednog prijatelja imao je on polovne ravne od 3/4 i 1/2 cola ako nije prodo nudio meni ja nisam imao pare
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
skupo je, povoljnije se da kupiti već pomotane na njuškalu ,provjertit ću ti kod jednog prijatelja imao je on polovne ravne od 3/4 i 1/2 cola ako nije prodo nudio meni ja nisam imao pare
I ovdje kod mene ne skupo već preskupo, neki traže i preko 100 kn za cijev, nabijem ih :axe::axe::axe:
Našao sam u Srbiji crne šavne cijevi za bagatelu,19 kuna(290 dinara) cijev 1/2,debljina mesa 1,8, od 6 metara, samo ih treba ofarbat...
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
I ovdje kod mene ne skupo već preskupo, neki traže i preko 100 kn za cijev, nabijem ih :axe::axe::axe:
Našao sam u Srbiji crne šavne cijevi za bagatelu,19 kuna(290 dinara) cijev 1/2,debljina mesa 1,8, od 6 metara, samo ih treba ofarbat...

To je stvarno povoljno,a i kad se dobro ofarba mogu durati dugo vremena
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
samo notica u vezi ove mreže protiv tuče koja je stavljena na plastenik....
neka bude dok sija sunce, ali obavezno dolje s njom ako bude padala tuča.
recimo samo da ne štiti najlon od tuče...;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas smo dogovorili postavljanje plastenika od 500 m/2 za 90000 kn.Otvaranje bočno,dvoja vrata po 4 m širine i čeoni prozori 100x200.Mislite li da je to skupo ili je cijena u nekoj normali?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
pa ak je s postavom da niš ne dirate čak je i ok...zavisi možda samo o promjeru cijevi, debljini stijenki i razmaku između lukova...
kak je s garancijom jel još uvijek 15 cm snijega i udar vjetra do 60 km/h?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Normalan profesionalni plastenik,cijevi dva cola,razmak dva metra, dupla folija,polikarbonatska čela,vjetar preko sto km,sve kako mora biti.Mi imamo dva takva od prija deset godina,po sedamsto kvadrata,taj od petsto nam još stane na vrtu,ali sa cijenama nismo u toku.Prije deset godina smo ove što imamo platili čini mi se dvijesto četerdeset tisuća kuna,ali su nas i onda i sada uvjeravali proizvođači plastenika da je to jeftino jer nam rade van sezone,i zato što plačamo gotovinom.Postava je naravno njihova.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Normalan profesionalni plastenik,cijevi dva cola,razmak dva metra, dupla folija,polikarbonatska čela,vjetar preko sto km,sve kako mora biti.Mi imamo dva takva od prija deset godina,po sedamsto kvadrata,taj od petsto nam još stane na vrtu,ali sa cijenama nismo u toku.Prije deset godina smo ove što imamo platili čini mi se dvijesto četerdeset tisuća kuna,ali su nas i onda i sada uvjeravali proizvođači plastenika da je to jeftino jer nam rade van sezone,i zato što plačamo gotovinom.Postava je naravno njihova.

Šta je sa automatikom i motorima za otvaranje bočnica ide il neide u tu cijenu,ak nije tajna koja je to firma koja vam isporučuje plastenik ?
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Danas smo dogovorili postavljanje plastenika od 500 m/2 za 90000 kn.Otvaranje bočno,dvoja vrata po 4 m širine i čeoni prozori 100x200.Mislite li da je to skupo ili je cijena u nekoj normali?
nije puno za profi plastenik!!! ocete li grijanje stavljati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh