• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

D

dalmatinac22

Guest
kaštel gomilica i okolica splita ima plastenika cijelo čudo,ja sam tamo kupio i dovezao u viroviticu,jeftino prodaju,odi tamo.

znači polovne da kupim?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
znači polovne da kupim?

pa neznam,kako hoćeš. ja kupio 350 kvadrata za 7500kn,kupio još 400m cijevi jer nije bio u kompletu za ono što je meni trebalo,i dok sam ga završio skupa sa folijom,variocem,prijevozom iz splita,betonažom,bojom itd itd,25000kn,ali imam plastenik koji dura dva metra snijega na sebi,uglavnom takav bi te novi koštao oko 10 000eura.
 
D

dalmatinac22

Guest
pa neznam,kako hoćeš. ja kupio 350 kvadrata za 7500kn,kupio još 400m cijevi jer nije bio u kompletu za ono što je meni trebalo,i dok sam ga završio skupa sa folijom,variocem,prijevozom iz splita,betonažom,bojom itd itd,25000kn,ali imam plastenik koji dura dva metra snijega na sebi,uglavnom takav bi te novi koštao oko 10 000eura.

meni je lako za snig..bilo ga ove godine nenormalno i ko zna sad kad ce opet..meni je bitno za udare vitra tj poznate bure..
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
di mogu naći oglase polovnih plastenika?

ma odi tamo,nije ti to daleko,većina je na prodaju ali nisu u oglasima. ja sam našao jedan na oglasu i kad sam došao tamo ima tabla skoro na svakom da se prodaje.
 
D

dalmatinac22

Guest
ma odi tamo,nije ti to daleko,većina je na prodaju ali nisu u oglasima. ja sam našao jedan na oglasu i kad sam došao tamo ima tabla skoro na svakom da se prodaje.

a šta njima da prodaju..kaštele su poznate po plastenicima..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
čemu bude služio taj de luhe model plastenika?
prigovor na položaj bočnica, kak to misliš obradit...ima da hrbat jako pati...

De Luhe plastenik za 800 kn dobio krov i bazene ;)
deluhkeplastenik.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kontam kako funkcioniše ovaj patent za otvaranje.

Miladine to bi ti trebo napravit na svojim plastenicima ima kod nas čovjek koji je gradio plastenike u ravnini tako da je stavio da otvara odmah tri plastenika neznam točno ali ima ih preko 40 a ovo funkcioniše izvrsno.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Vjerovatno samo uvrće cijev i tako se podiže gore.


Sve se radi isto kao i kod bočnog otvaranja one dve cjevi služe kao vodilica i samo namotava na cjev.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Vidio sam to na plastenicima koji se otvaraju sa strane ali ovo na ulazu nusam, pošto ja imam dosta plastenika bez vrata mogao bih razmisliti o ovom sistemu.

Kako dihtuje najlon kad se zatvori.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ovo ti je sigurno lakši sistem nego onaj što vi radite ali vaš sistem je puno sigurniji ovdje zna vjetar ući i jednostavno ga digne i okrene naopačke dok kod tvog sistema to nemože. U tome i je problem slabo dihtuje skoro nikako.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jel ima tko plastenik sa drvenom konstrukcijom ,zanimaju me iskustva ,planiram ići u izradu pa je svaki savjet dobro došao ,ako ima tko kakvu skicu ili sliku nek ubaci
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
jel ima tko plastenik sa drvenom konstrukcijom ,zanimaju me iskustva ,planiram ići u izradu pa je svaki savjet dobro došao ,ako ima tko kakvu skicu ili sliku nek ubaci

Ja sam imao drvenu konstrukciju sve dok nije došla pijavica i polomila i čelični i drveni a drvo ti se ponaša tako da bi ja najradije umjesto čelični gradio ponovo drvene.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Ovo ti je sigurno lakši sistem nego onaj što vi radite ali vaš sistem je puno sigurniji ovdje zna vjetar ući i jednostavno ga digne i okrene naopačke dok kod tvog sistema to nemože. U tome i je problem slabo dihtuje skoro nikako.
Onda ostajem na starom sistemu.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
De Luhe plastenik za 800 kn dobio krov i bazene ;)
deluhkeplastenik.jpg


I kod mene štima taj sistem sam što se kod mene bočno 1 m preklapa folija i imam još jednu vodilicu na sredini.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ja sam imao drvenu konstrukciju sve dok nije došla pijavica i polomila i čelični i drveni a drvo ti se ponaša tako da bi ja najradije umjesto čelični gradio ponovo drvene.
na drveni sam se odlučio zato što sa željezom nikad ništa nisam radio,polovno što valja jako je skupo a drvo mi je pristupačnije i imam nekakvog iskustva s drvom pa ću probati nešta napraviti samo da uhvatim vremena ,a možda i bude vremena više, sve mi se čini da ću morat dati otkaz i posvetiti se malo više povrću jer ovo u ovoj našoj državi s neisplatom plaća više nema smisla (čekam plaću za 12 mj.):madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh